Всі новини     Понеділок, 15 січня 2018 - 10:28

Carillion таки пішов під адміністрацію

Carillion таки пішов під адміністрацію

Друга найбільша у СК будівельна компанія, яка має чи не найбільшу кількість державних проектів, після того, як кредитори не виявили жодного бажання до подальшого її фінансування, офіційно оголосила, що йде у примусову адміністрацію, що фактично означає повну ліквідацію компанії, як підприємства.Напередодні компанія Карилион, кілька днів поспіль, вела інтенсивні перемовини з представниками уряду та з банками, котрі є головними кредиторами компанії, про можливі шляхи її порятунку, але ні банки, ні уряд не виявили жодного бажання продовжувати підтримувати цю компанію.

Найголовнішою причиною банкрутства компанії називають погане та неякісне керівництво і також серйозні прорахунки в оцінці проектів компанії.

Кілька років тому ціна кожної акції цієї компанії становила 345 пені, а після зачинення лондонської біржі у п'ятницю ціна кожної акції склала вже тільки 14 пені. Сьогодні ця ціна вже становить нуль.

Сьогоднішнє банкрутство Карилион означає, що центральному урядові доведеться самому забезпечувати фінансування чинних проектів, котрі досі перебували у відповідальності цієї компанії.

Але навіть попри те, що компанія вже збанкротувала, в уряді оголосили, що всі працівники цієї компанії мають продовжувати працювати точнісінько так, як вони це робили до сьогодні. Про це заявив міністр уряду, пан David Lidington.

Перехід компанії під адміністрацію означає, що упродовж кількох тижнів адміністратори намагатимуться продати компанію цілою. Якщо ніхто не виявить бажання купити компанію цілою, тоді адміністратори її розчленують і намагатимуться продати по різних частинах. Якщо ця стадія адміністрації також не матиме успіху, тоді адміністратори проводитимуть поодинокий продаж всього майна компанії.

Для адміністраторів головною метою є отримати достатньо коштів для погашення всіх, або максимальної кількості боргів, котрі мала компанія. Якщо адміністраторам не вдасться отримати необхідну суму для погашення всього боргу, тоді найголовнішим завданням для них залишається забезпечити погашення пенсійних зобов'язань цієї компанії, тобто зобов'язань по приватних пенсіях, яких ця компанія на даний час має майже 600 мільйонів фунтів. Це приватні пенсії чинних та колишніх працівників, котрі робили внесок у пенсійні фонди компанії.

Після банкрутства компанії її пенсійні зобов'язання переходять у відповідальність уряду, тобто у Фонд Захисту Пенсій (Pension Protection Fund, скор.: PPF). Це відбувається тому, що приватне пенсійне забезпечення у СК має урядові гарантії. Це означає, що якщо виявиться так, що адміністратори не зможуть відібрати повну суму пенсійного боргу, то певну його частину покриє уряд з державного бюджету. Проте, уряд також має обмеження в тім, скільки він може покрити приватних пенсійних зобов'язань будь-якої приватної компанії.

Це у свою чергу означає, що працівники компанії, котрі мали її пенсійне забезпечення, у кінцевому рахунку отримають менше ніж сподівались. Проте, завжди існує повна гарантія того, що без цієї пенсії вони не залишаться. Іншими словами, якусь суму вони все ж таки отримають, навіть якщо це не буде повна гарантована їм сума.

Пенсія, про яку тут йдеться, це приватна пенсія, яку надають як правило своїм працівникам різні приватні компанії через власні пенсійні фонди і вона не має практично нічого спільного з державною пенсією цих людей, від'як приватна пенсія є додатковою до державної.

З тієї причини, що уряд переймається захистом пенсії збанкрутілих компаній, він буде відстежувати повернення боргів адміністраторами і намагатиметься отримати повну суму боргу.

Окремі з чинних контрактів Карилион переберуть на себе інші схожі компанії, серед яких одна з дуже великих компаній, яка має назву Balfour Beatty (БАлфор БІті), яку до речі Карилион кілька років тому хотіла придбати у свою власність.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-42687032


Також читайте:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju