Всі новини     П'ятниця, 19 січня 2018 - 14:49

В уряді не схвалюють пропозиції будівництва моста між Британією та Францією

В уряді не схвалюють пропозиції будівництва моста між Британією та Францією

У десятому номері Даунин Стріт заявили, що "не мають жодних особливих планів" щодо ідеї чинного секретаря зовнішніх справ, пана Бориса Джонсона, збудувати міст, який би з'єднував Британію та Францію, тобто фактично міг суходолом з'єднати Британію з Європою.Пан Джонсон настирливо намагався пропхати цю ідею на вчорашній зустрічі між Терізою Мей та Емануелем Макрон.

Найкоротша відстань між Францією та Британією складає 33.3 кілометри (або 20.7 сухопутних миль).

Ця найкоротша відстань є прямою лінією між селом Південне Фореланд (South Foreland), що біля міста Довер у графстві Кент та між французьким мисом (найпівнічніший пункт) під назвою Gris-Nez, який розташований у провінції Па-де-Кале, головним містом якої є добре відоме британцям місто Калей (Кале - Calais).

Проте, на Даунин Стріт сьогодні вже поквапились заявити, що наразі вони не мають жодних особливих планів щодо будівництва такого мосту.

Замість того, урядовці сказали, що пан Борис насправді звертав увагу на одну з ідей Англо-Французької групи, яка займається розробкою спільних інфраструктурних проектів.

Щодо думки фахівців, то більшість з них сходиться на тім, що будівництво такого моста сьогодні є цілком можливим та реальним. Проте, деякі спостерігачі називають цю ідею кумедною.

Вчорашня зустріч між паном Макрон та пані Мей мала місце у Королівській Військовій Академії міста Сендгарст (Sandhurst's Royal Military Academy), яке розташоване у графстві Беркшиа, яке межує з західною частиною Лондона.

Цей візит пана Макрона був його першим візитом до Британії, відколи він став президентом Франції.

Одне з джерел, вельми близьке до пана Бориса Джонсона, сказало журналістам, що сам пан Джонсон каже, що факт того, що такі дві потужні країни, одна від одної всього за 33 кілометри, на даний час з'єднані між собою тільки однією колією (Євростар), виглядає йому просто неприпустимим і абсолютно "божевільним".

Проте, речник пані Терізи Мей, у відповідь на це питання, нічого не заперечував, а натомість сказав: "Я сам не бачив ніяких планів щодо цього моста. Варто сказати, що у наступні кілька десятиріч ми матимемо все тісніші економічні та культурні стосунки з Францією, де тісно співпрацюватимемо у галузі безпеки та оборони. Те, що було узгоджено на вчорашній зустрічі і що прощебетав (туитнув) в себе на сторінці наш зовнішній секретар, то це є справою групи фахівців, котрі займаються інфраструктурними проектами. Ми хочемо будувати з нашими французькими колегами спільне світле майбутнє.".

Речник французького президента підтвердив, що розмова про цей проект між паном Макрон та паном Джонсон таки мала місце, де пан Макрон сказав панові Джонсону, що: "Питання сполучення є дуже важливим.". Але речник відкинув заяву про те, що пан Макрон сказав Борисові, що мовляв: "Все. Згода. Будуємо.".

Варто зазначити, що ідея цього моста також підіймалася й у минулому. Вперше про неї почали розмови ще у 1981 році. Тоді фахівці у транспортній галузі вже були навіть накидали приблизний проект такого моста. Проте, дуже згодом ту ідею було відкинуто, як "непрактичну" і що присутність моста у протоці спричинить неабияку перешкоду для кораблів, котрі користуються Англійським Каналом (Ла Манш).

В уряді не схвалюють пропозиції будівництва моста між Британією та Францією Один з проектів моста пана Бориса Джонсона


В уряді не схвалюють пропозиції будівництва моста між Британією та Францією Де ж будувати той міст


Потрібно зазначити, що вчорашня зустріч між паном Макрон та пані Мей виявилася вельми плідною з огляду на те, що було підписано п'ятнадцятирічну угоду, яка отримала назву Угода Сендгарст (Sandhurst Treaty), яка стосується посилення захисту прикордонної зони, що біля міста Кале від постійного нашестя нелегальних мігрантів, котрі намагаються потрапити на Британську землю.

Ця угода діятиме наступні 15 років. Згідно з угодою британський уряд виділить на заходи посилення безпеки в районі міста Кале додаткових 44.5 мільйони фунтів.

Наразі виглядає так, що зустріч між лідерами обидвох націй мала дуже дружню атмосферу, що у англо-французькій історії траплялося не дуже часто.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-42743909


Схожі статті:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju