Всі новини     Оновлено: Субота, 20 січня 2018 - 13:22

Як легко потрапити за ґрати через чиїсь примхи

Як легко потрапити за ґрати через чиїсь примхи

Приблизно місяць тому у Коронному Суді Кройдона блискавично провалилася ще одна дуже гучна судова справа, у якій Коронна (державна) Прокурорська Служба (CPS) звинувачувала 22-річного чоловіка на ім'я Liam Allan у багаторазових ґвалтуваннях своєї коханої, що потенційно тягнуло за собою від 7 до 10 років ув'язнення.Зараз вже стало відомо, що пан Ліам має намір судитися зі Скотленд Ярдом про значні та дуже важливі промахи поліції під час розслідування цієї справи.

До цього провалу був ще один, також вельми гучний, провал у подібних звинуваченнях іншої особи, де їй загрожувало до п'яти років ув'язнення.

У Скотленд Ярді підтвердили, що справу пана Ліама Алана розслідував той самий детектив, який розслідував й іншу, попередню справу, котра також провалилася і саме через те, що поліція не спромоглася оприлюднити свідчення про електронні спілкування між паном Аланом та жінкою, яка виступала жертвою у цій справі і звинувачувала його у чисельних ґвалтуваннях під час їх тривалих стосунків.

Після провалу чергової справи у лондонській поліції заявили, що негайно розпочинають перегляд самого механізму розслідування справ на сексуальному ґрунті і також заявили, що кожна справа, яка на даний час перебуває під розслідуванням, буде піддана повному повторному переглядові, "аби запевнитись, що всі цифрові та електронні свідчення також потрапляють під ретельний аналіз, будуть чітко задокументовані та без винятків представлені на повторний розгляд прокурорської служби".

Справа Ліама Алана (на фото) провалилася в суді буквально за кілька днів до оголошення вироку, який передбачав щонайменше 7 років ув'язнення.

Головним промахом поліції у цій справі є те, що детективи, котрі займалися розслідуванням справи, не спромоглися звернути увагу на електронну кореспонденцію, а саме спілкування через смс повідомлення, між "жертвою" та її подругою. Якби детективи це зробили, то відразу стало б чітко зрозуміло, що пан Алан не вчиняв жодних ґвалтувань, а всі їх сексуальні стосунки відбувалися на ґрунті абсолютної згоди.

Один з керівників команди детективів Скотленд Ярду, пан Richard Smith, який відстежує та контролює процес розслідувань справ вчинених на сексуальному ґрунті, у розмові з журналістами сказав: "Я цілковито розумію, що випадок з промахами у розслідуванні може викликати занепокоєння щодо відповідності з системою оприлюднення свідчень, у світлі провалу судової справи "R проти Allan".
Метропольська Поліція залишається цілковито відданою вивченню того, яких саме промахів було допущено у справі пана Алана і на даний час разом з прокурорською службою проводить перегляд системи оприлюднення свідчень поліцією, звіт про який буде опубліковано у відповідний час.
Розслідування справ на сексуальному ґрунті є дуже складним завданням і дуже часто воно тримається на суперечливих доказах та свідченнях, як підозрілої особи, так і особи, яка виступає позивачем у тій чи іншій справі.
Ми здійснюємо перегляд всіх наших чинних справ сексуального характеру, де ми також тісно співпрацюємо з прокурорською службою задля того, аби запевнитись, що наші дії відповідають законодавству про оприлюднення фактів та свідчень у прийнятні строки розслідування, які базуються на тому об'ємі даних, які мають відношення до відповідного розслідування
.".

Судова справа у чисельних випадках сексуальних нападів та зґвалтувань проти пана Ліама Алана слухалась у Коронному Суді Кройдона (Croydon Crown Court).

Справа провалилася буквально за кілька днів до оголошення вироку і тільки після того, коли стало відомо, що поліція була надто кволою в оприлюдненні смс повідомлень телефону жінки, що звинувачувала пана Алана у цих сексуальних злочинах, де вона неодноразово писала своїй подрузі, що її тривалі стосунки з паном Алан були для неї справжньою насолодою і вона отримувала від цього щире задоволення.

Як легко потрапити за ґрати через чиїсь примхи Пан Ліам Алан з мамою та друзямиАналіз.

Панові Алану шили 12 випадків зґвалтувань та сексуальних нападів. Проте судове переслідування провалилося після того, як суд наказав поліції передати адвокатам та прокурорам дані телефонної кореспонденції жінки, котра позивалася проти пана Алана і звинувачувала його у всіх цих злочинах.

Через закон захисту особистих даних жертв сексуальних злочинів ім'я жінки, яка виступала проти пана Ліама, не оприлюднюється, замість того в суді її просто позначили, як позивачку R.

Дана телефонна кореспонденція позивачки містила майже 40 тисяч смс повідомлень, аналіз яких показав, що насправді "жертва" сама активно пестила та схиляла пана Алана до сексуальних стосунків. Про це йшлося у багатьох їх смс повідомленнях, котрі вона надсилала своїй подрузі, коли розповідала про свої стосунки з паном Алан.

Для пана Алана ця справа несла загрозу максимального 12-річного ув'язнення з подальшим внесенням його у реєстр сексуальних злочинців та ґвалтівників (sex offenders register). Записи у цьому реєстрі зберігаються до кінця життя зареєстрованих.

Після провалу справи стало відомо, що під час розслідування поліція вивчала тисячі смс повідомлень, але не виявила бажання передати захисникам пана Алана та прокурорам смс переписку, котру позивачка вела між собою та своєю подругою. Значення цієї переписки виявилось вирішальним у цій справі і чітко показувало абсолютну невинність пана Ліама Алана.

Через цей випадок прокурор Jerry Hayes звинуватив поліцію у "повній некомпетентності".

Ще до початку судових слухань адвокати Ліама неодноразово звертались у поліцію з проханням передати їм телефонну кореспонденцію позивачки, але у відповідь поліція відхиляла прохання і мотивувала тим, що мовляв "там нема що передавати".

Згодом, через тиск адвокатів, сам прокурор Jerry Hayes, через суд, наказав поліції оприлюднити адвокатам всі смс повідомлення і врешті-решт поліція була змушена це зробити.

Після аналізу цих смс повідмлень справа відразу провалилася і її було зачинено.

Сам пан Гейз каже, що: "Справу було доведено до суду через те, що всі у цій справі були під неабияким тиском, як часовим, так і фінансовим, через брак ресурсів.
Ми тут постаємо перед тим фактом, що наша кримінальна правова система має дуже великі прогалини в частині сексуальних розслідувань і дуже незабаром вона може блискавично провалитися, або її має бути докорінно оновлено. І ми маємо запевнитись, що поліція має для цього достатньо ресурсів, бо ми також постаємо перед фактом значного недофінансування подібних розслідувань, а це дуже серйозно, бо ми дійдемо до того, що кидатимемо за ґрати цілком не винних людей.
."

Як легко потрапити за ґрати через чиїсь примхи Прокурор пан Джері Гейз


Адвокатка пана Алана, пані Simone Meerabux каже, що цей період у житті його клієнта був надзвичайно травматичним.

Вона зокрема каже: "Це розслідування тривало майже два роки. Упродовж цього часу пан Алан не міг нормально спати, а коли спав йому снилися жахи. Ви можете собі уявити ваш стан, коли вам світить до 12 років ув'язнення за те, чого ви ніколи не робили.".

Головною причиною того, що ця справа дійшла до самого суду вона називає значні прогалини у системі оприлюднення свідчень, яка на даний час існує у правовій системі Англії.

Речник прокурорської служби зі свого боку заявив: "У листопаді 2017 року поліція надала нам більше матеріалів, після аналізу яких ми негайно вирішили, що пан Алан не мав за що відповідати і справу було негайно зачинено.
Ми зараз, разом з лондонською поліцією, проводимо перегляд роботи системи у частині розслідувань сексуальних злочинів і зробимо відповідні висновки.
".джерело: http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/police-rape-cases-review-changes-investigations-trial-collapses-a8119586.html


У цій темі:
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju