Всі новини     Понеділок, 05 лютого 2018 - 15:26

Британський гакер виграв апеляцію про свою екстрадицію до США

Британський гакер виграв апеляцію про свою екстрадицію до США

Один з добре відомих у цивілізованому світі комп'ютерних гакерів, пан Lauri Love, який є мешканцем села Stradishall, що у графстві Сафолк, виграв у Вищому Апеляційному Суді Англії справу про свою екстрадицію до Сполучених Штатів.Панові Ларі Лав зараз 33 роки.

Його було заарештовано у жовтні 2013 року з підозрою про успішне несанкціоноване входження у комп'ютерні мережі Центрального Банку США, у мережі NASA та у внутрішні мережі ФБР.

Офіційні особи США упродовж тривалого часу домагались у Британії видати їм пана Лав для подальшого судового переслідування його на території США. Проте, вже відомо, що пан Лав залишиться у СК.

Пан Лав має синдром Aspergerі весь час у цьому процесі підтримував ідею того, що у американській тюрмі він просто не витримає і помре.

До того ж, пан Лав також страждає депресією.

В остаточній промові Головного Лорда Юстиції, Лорда Burnett, йшлося про те, що пан Лав не шукав виправдання фактів, які свідчили проти нього, а натомість погодився з тим, аби переслідування його відбувалось на території Сполученого Королівства.
Лорд Барнет зокрема сказав: "Ми прийшли до висновку, що екстрадиція пана Лав буде опресивною з причини його чинного фізичного та психічного стану.".

Пана Ларі Лав було заарештовано 28 жовтня 2013 року у його селі у графстві Сафолк, яке розташоване на північний схід від Лондона.

Його арешт було здійснено на основі Акту Зловживання Комп'ютером (Computer Misuse Act).

Йому висунули звинувачення у несанкціонованому входженні в урядові комп'ютерні мережі США, у мережі Наса та у мережі Федерального Бюро Розслідувань США.

Згодом його було відпущено під заставу.

Проте, 27 лютого 2014 року пана Лав додатково було звинувачено у незаконному входженні у комп'ютерні мережі Федерального Резерву США (Національний банк США) і викрадення особистих даних користувачів з серверів цього банку.

Приблизно через рік, 20 лютого 2015 року, органи поліції та безпеки Британії офіційно заявили, що вони не зможуть повернути назад персональний комп'ютер панові Лав через те, що їх експерти виявились неспроможними розшифрувати окремі файли, які знаходились в цьому комп'ютері. Сам пан Лав відмовлявся видати їм ці паролі і тоді вони звернулись до суду.

Десь через пів року, 16 липня 2015 року, пана Лав було знову заарештовано, але цього разу вже на основі ордеру про екстрадицію його до США.

Двадцятого серпня того ж року пан Лав брав участь у інтерв'ю з БіБіСі, де він закликав громадськість підтримати його проти екстрадиції до США, бо він, через свої чисельні хвороби, просто не витримає там всього кримінального переслідування.

Майже через рік, 10 травня 2016 року, Вестминстерський Мировий Суд відхилив прохання британської національної кримінальної агенції (National Crime Agency, скор.: NSA) про те аби зобов'язати пана Лав видати їм всі зашифровані ним паролі на його комп'ютері, котрі вони самі ніяк не могли розшифрувати.

16 Вересня 2016 року той самий Вестмінстерський Мировий Суд дійшов висновку, що пана Лав можна видати слідчим органам США для його подальшого переслідування на американській території, що фактично давало добро на його екстрадицію. Проте тут, пан Лав мотивував не тільки своїм здоров'ям, але й тим, що він ніколи у житті не був на території тієї країни і відтак не вчинив там жодних злочинів чи будь-яких інших поганих дій.

24 Жовтня того ж року, члени британського парламенту підписали офіційного листа Президентові Обамі з проханням аби той заблокував екстрадицію пана Ларі Лав.

Через місяць домашня секретарка центрального уряду СК, пані Амебр Рад (консерваторка) все ж таки, підписала листа про екстрадицію пана Лав.

Наприкінці листопада минулого року, Апеляційний Суд Англії (Court of Appeal) починає слухання справи пана Ларі Лав проти його екстрадиції до США.

І нарешті сьогодні стало відомо, що пана Лав не буде екстрадовано до США, а замість того, його будуть переслідувати на території СК. Тут варто зазначити, що ні у кого у Британії пан Лав нічого ніколи не вкрав. Принаймні наразі про це немає жодної інформації.

Пана Лав звинувачують в тім, що упродовж 2012-13 років він викрав дуже велику кількість даних з серверів різних національних агенцій США, з Федерального Резерву, з військових серверів США, з Наса та багато інформації з серверів ФБР. Варто також зазначити, що окрім пана Лав ніхто більше цією інформацією не володіє і її ніколи не було оприлюднено. Всі ці дані зберігаються на комп'ютері пана Лав, доступ до якого наразі має тільки він сам. Виглядає так, що все це гакерство пан Лав здійснював сам на горі у своїй невеличкій спальні.

Активісти, котрі виступають за підтримку пана Ларі Лав, застерігали, що якщо його буде екстрадовано, то через свій синдром він може закінчити своє життя самогубством.

Тепер пан Лав святкує свою невеличку перемогу і каже, що сьогоднішнє рішення утворило прецедент, який у майбутньому допоможе багатьом людям.

Британський гакер виграв апеляцію про свою екстрадицію до США Пана Лав було заарештовано у жовтні 2013


Британський гакер виграв апеляцію про свою екстрадицію до США Ларі Лав має дуже значну підтримку громадськості


Батько пана Лав, Александр Лав, після судового рішення сказав: "Це перемога справедливості. Що робить Величну Британію справді величною, це те, що люди у ній вміють жити з мудрістю та співчуттям і стояти за своє.".

Органи переслідування США вже упродовж тривалого часу намагаються добитися у Британії видати пана Лав. Сьогодні стало зрозумілим те, що його туди екстрадовано не буде.

Якби його було екстрадовано до США, то там йому загрожувало б щонайменше 99 років ув'язнення. Це тому, що у американській системі судочинства кінцевий термін ув'язнення є сумою всіх термінів складених до купи за кожний окремий "гріх" і тому дуже часто там виходять такі тривалі терміни. У британській системі переважно дають той термін, який тягне за собою найтриваліше покарання.

Пані Ема Нортон, яка є головихою доброчинної групи Ліберті, яка активно підтримувала пана Лав, сказала, що вона надзвичайно зворушена цим рішенням і дуже його вітає.

Вона зокрема сказала: "Цю справу дуже легко можна було провести тут і нікому не було б потрібно переживати всі ці жахи з екстрадицією, які тривали понад чотири роки.".


джерело: https://www.theguardian.com/law/2018/feb/05/hacking-suspect-lauri-love-wins-appeal-against-extradition-to-us

Також читайте:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju