Всі новини

08.03.2018 - 13:30

Четвер, 08 березня 2018 - 13:30

Британія мусить сідати на дієту

Британія мусить сідати на дієту

У Британії зменшать порції страв, котрі мають найбільшу популярність серед населення через те, що, як кажуть головні особи у Публічному Здоров'ї Англії (PHE), британці мусять сідати на серйозну дієту.


Головними цілями Публічного Здоров'я Англії є такі популярні серед британців продукти, як піца, готова їжа, оброблене м'ясо та різні швидкі закуски, як наприклад риба зі смаженою картоплею (fish & chips) та їй подібні.

Головною метою цього нововведення є радикальне зменшення ожиріння населення, яке у Публічному Здоров'ї Англії називають "катастрофічним".

Публічне Здоров'я Англії (Public Health England, скор.: PHE) є державною агенцією центрального британського уряду, що належить до урядового Відділу Здоров'я та Соціального Догляду (Department of Health and Social Care) і яка переймається постійним покращенням здоров'я англійської нації.

Офіційні особи цієї агенції також звернулись до найбільших виробників продукції харчування аби ті у своїх продуктах вживали все більше здорових складових та спонукали громадськість споживати менш калорійну їжу.

У PHE також заявили, що кладуть собі за мету на 20% зменшити споживання калорій британцями до 2024 року.

Дані вказівки стосуватимуться 13 різних груп харчових продуктів, котрі складають п'яту частину споживання всіх калорій дітьми.

Проте, у PHE кажуть, що ожирінням у Британії страждають далеко не тільки діти, але й дуже багато дорослих і саме через те, що вони споживають надто велику кількість калорій.

Серед дітей 10-річного віку майже 65% мають здорову вагу у той час, як майже 15% мають надлишкову вагу, а майже 20% вважаються ожирілими.

Якщо ваш ІМТ (індекс маси тіла) становить не більше 18,5 то ви є надто худі. Якщо ваш ІМТ становить 18,5 до 25, то ви перебуваєте у нормальній категорії. Якщо ваш ІМТ перевищує 25, то ви маєте надлишкову вагу, а якщо він перевищує 30, то ви є ожиріла людина, але якщо цей індекс вже більше ніж 40, то це вже дуже серйозна степінь ожиріння.

ІМТ або індекс маси тіла? англійською Body Mass Index (BMI) є співвідношення ваги тіла до його зросту і вираховується наступним чином: вага тіла / зріст у метрах / зріст у метрах, напр.: 80кг / 1.83м / 1.83м = 23.88.

Або ви можете перевірити свій ІМТ (BMI) зайшовши на сайт Національної Служби Здоров'я Англії за наступним посиланням:

Британія мусить сідати на дієту


Дані нововведення стосуватимуться наступних продуктів:
- несолодке чи квасне печиво;
- особливі типи хлібів, як італійська чабата з оливками;
- приправи та заправки;
- чипси та несолодкі закуски;
- яєчні продукти;
- картопляні продукти;
- м'ясні продукти, як пиріжки та тістечка з м'ясом;
- тісто та рис;
- готова їжа та швидкі закуски на виніс;
- піца та різні бутерброди;
- також різні види зуп.

У PHE також сказали, що якщо компанії самі не погодяться запровадити ці настанови, то вони звернуться до уряду з проханням запровадити відповідне законодавство і також обіцяють ретельно відстежувати запровадження обмежень калорійності продуктів.

Фахівці агенції кажуть, що вони також запустили рекламну кампанію аби спонукати громадськість вживати не більше 400 калорій на сніданок і не більше 600 калорій на обід та вечерю.

Приблизно 25% їжі британці купують у кафе та ресторанах.

На даний час дорослі британці щодня споживають приблизно на 300 калорій більше ніж їм потрібно, що може призвести до надлишкової ваги чи ожиріння.

Рекомендована кількість калорій, яку ми маємо споживати щоденно, становить 2 тисячі для жінок, та 2,5 тисячі для чоловіків.

Для дітей ця кількість дуже багато залежить від їх віку.

Чотирирічним радиться споживати не більше ніж 1.3 тисячі калорій на день, а для 17-річним не радиться споживати більше ніж 3 тисячі калорій, тобто 3 кілокалорії.

Проте, за останніми дослідженнями, молоді британці, приблизно 18-річного віку споживають щодня десь на 400 - 500 калорій більше ніж потрібно.

Фахівці PHE також звертають увагу на те, що за останні 40 років розміри порцій найбільш популярних типів їжі повільно зросли до набагато більших розмірів. Проте, тут не подаються жодні факти про те, на скільки вони зросли.

Найбільш цікавим тут є мабуть питання, чи зі зменшенням розмірів їжі зменшиться її ціна, чи залишиться такою ж, як зараз. Проте, тут також варто зазначити, що порівняно з іншими розвиненими націями, ціни на харчі у Британії продовжуються залишатися найнижчими.


    Також читайте:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju