Перелік всіх новин

Академіки атакують Озборна за намагання узаконити постійний профіцит

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсРаніше на цьому тижні, на вечері у Меншин Гаус, канцлер СК, Джордж Озборн виступив з пропозицією запровадити законодавство, яке зобов'язувало б всі наступні уряди СК постійно підтримувати бюджетний надлишок і ніколи більше не допускати дефіциту державного бюджету.

Томас Пікеті, Дейвід Бленчфлауа та інші британські економічні фахівці стверджують, що запропонований канцлером закон ризикує фінансовою кризою, через те, що борг держави перейде у борг домогосподарств.

Група академіків економістів також попереджає, що пропозиція Озборна законодавчо закарбувати постійний плюсовий баланс державного бюджету є політичним трюком, який цілковито ігнорує "основні принципи економіки".

Вони пояснюють, що закон, який змусить уряд постійно скорочувати бюджетні витрати чи щороку підіймати податки для того, аби постійно підтримувати бюджетний профіцит призведе до "висихання" економіки і через кілька років спричинить ще одну економічну кризу.

У своєму листі до газети Ґардіан, 77 найвідоміших економістів Британії, під егідою Центру Праці та Соціальних Наук, включаючи французького економіста Томаса Пікеті та професора Університету Кембриджу Га-Джун Чань, пишуть, що канцлер заплющує очі на всі складнощі економіки 21 сторіччя, які вимагають від урядів максимальної гнучкості та чутливості до глобальних змін.

Томас Пікеті, який набув дуже великої популярності у минулому році після публікації своєї книги "Капітал у 21 сторіччі", яка стала бестселером, підписав листа разом з провідними економістами найбільших британських університетів.

Вищезгадані економісти також застерігають, що канцлер пропонує дуже ризикований експеримент для набору політичних балів.

Нещодавно британський Офіс з Бюджетної Відповідальності (OBR) випустив звіт, який прогнозує різке зростання боргу домогосподарств у наступні 5 років до рівнів, які існували перед початком останньої фінансової кризи, початок якої ототожнюють з вибухом американського банку Ліман Бразарз у 2008 році, після якого борг домогосподарств СК дещо знизився від 169% до 135% ВВП і потім знову почав зростати. Офіс з Бюджетної Відповідальності каже, що борг британських домогосподарств до 2019 року перейде рівень 2008 року і зросте до 173% ВВП Сполученого Королівства.

Тут варто зазначити, що чинний канцлер СК, Джордж Озборн не має жодної економічної освіти чи кваліфікації і не є фахівцем у економіці. Він походить з родини азартних гравців (gamblers). Подібні статті:
джерело: http://www.theguardian.com/