Всі новини

08.03.2018 - 12:46

Четвер, 08 березня 2018 - 12:46

У Солисбері рускі строїли ще одного колишнього свого раба разом з його донькою

У Солисбері рускі строїли ще одного колишнього свого раба разом з його донькою

Пан Сєрґєй Скрипаль, 66 років та його донька Юлія, якій поза 30, наразі перебувають у критичному стані у інтенсивній терапії у місцевій лікарні англійського міста Salisbury, яке розташоване у графстві Уилтшиа, що у західній частині Англії, неподалік уельського міста Бристол.


Секретар з питань оборони центрального британського уряду, пан Бóрис Джонсон, сьогодні у Палаті Громад британського парламенту непрямо звинуватив у цьому злочині Расію і заявив, що відповідь з британського боку на ці дії буде "потужною".

У самій Расії, як завжди, категорично відкидають будь-які звинувачення у свій бік.

Пан Скрипаль був колишнім руским шпигуном, який у кінці дев'яностих перейшов на британський бік і вже шпигував на користь зовнішньої британської розвідки МІ6 (ЕмАйСикс).

Він був полковником рускої військової розвідки, відомої, як ҐРУ (ґлавноє развєд. управлєніє).

Після того, як було виявлено, що він також шпигував на британців, у 2006 році його було засуджено в Расії до 13 років позбавлення волі. Йому тоді інкримінували передавання британській МІ6 переліків прізвищ руских шпигунів у Європі.

У 2010 році його було звільнено, як одного з чотирьох ув'язнених під час обміну полоненими шпигунами. Їх тоді обміняли на десять руских шпигунів, котрих було раніше заарештовано внутрішньою американською розвідкою, яка має назву ФБР (Федеральне Бюро Розслідувань, англійською: FBI), а через кілька років він втік до Британії.

Пана Скрипаля та його доньку було знайдено у "абсолютно пригніченому" стані на лавці біля місцевого торговельного центру в неділю ввечері.

Раніше, хтось бачив, як вони йшли по одній з алей місцевого парку, яка вела до ресторану Zizzi, який згодом було обгороджено Поліцією Уилтшиа (Wiltshire Police).

На даний час це розслідування перейшло від Поліції Уилтшиа до рук британської Анти-терористичної поліції через те, що вона має більше ресурсів для успішного його проведення.

Науковці з центру Портон Даун (Porton Down), який є центром розробки таємної зброї Сполученого Королівства у графстві Уилтшиа, наразі вивчають "необізнану речовину" яку, як вони припускають, було застосовано для отруєння пана Скрипаля та його доньки.

Пан Борис Джонсон також заявив, що, якщо стане цілковито зрозумілим, що рускі мають пряму причетність до цього випадку, то йому "дуже важко уявити собі, що британці в цьому році поїдуть на світовий чемпіонат з футболу", який має відбутися влітку в Расії.

Проте, у англійській футбольній асоціації вже поквапились заявити, що радше за все пан Джонсон мав на увазі поїздку представників Сполученого Королівства на ці змагання, а не поїздку самої збірної Англії.

У Поліції Уилтшиа також були повідомили, що двох їх офіцерів, котрі під час надання допомоги панові Скрипалеві та його доньці, також були підхопили дозу отруйної речовини, вже було виписано з лікарні і загрози їх життю та здоров'ю немає.

Проте, ще один поліціянт все ще залишається у лікарні. Стан його здоров'я наразі не відомий.

Наразі також зрозуміло й те, що пан Скрипаль не жив разом зі своєю донькою, а вона лише навідувалась до нього в неділю і тільки на кілька днів.


    Також у цій темі:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju