Всі новини

08.03.2018 - 13:29

Четвер, 08 березня 2018 - 13:29

Поліція оголосила про пошук джерела отрути Скрипаля

Поліція оголосила про пошук джерела отрути Скрипаля

Офіцери британської анти-терористичної поліції оголосили про початок операції з пошуку джерела нервово-паралітичної речовини, яку було використано у спробі вбивства колишнього руского шпигуна, пана Скрипаля та його 33-річної доньки, Юлії у місті Солисбері.


Обидві жертви випадку все ще перебувають у лікарні міста Солисбері, у критичному стані.

Разом з ними, у лікарні також перебуває один поліціянт, але стан його здоров'я, хоч і важкий, але дещо покращився.

Домашня секретарка центрального уряду СК (Home Secretary), пані Амбер Рад, сказала, що відповідь уряду СК на ці дії буде "дуже жорсткою".

У поліції повідомили, що британські науковці вже розпізнали нервово-паралітичну речовину, яку використовували для отруєння, але наразі цю інформацію оприлюднювати не будуть.

За словами кореспондентів БіБіСі, котрі працюють у цій сфері, для отруєння радше за все використовувався нервово-паралітичний газ під назвою Зарин (Sarin), який часто використовувався і мабуть продовжує використовуватись сирійською владою у сирійській війні з легкої руки Расії. Цей газ також використовували у терористичному нападі у японській метрополії, Токіо, у 1995 році.

Вони також кажуть, що це не був той самий нервово-паралітичний агент, яким було вбито півбрата північно-кореського лідера Ким Джон-ун у минулому році в Малайзії.

Наразі також відомо, що пан Скрипаль разом зі своєю донькою Юлією у той день відвідували пивну Єпископський Млин (Bishop's Mill Pub) та ресторан Zizzi, після чого їм стало дуже погано і вони знепритомніли на лавці у парку біля торгівельного центру Maltings.

Поліція наразі не знає, коли і яким чином було застосовано речовину.

Помічник Комісара поліції Лондону, пан Марк Роулей, на зустрічі з журналістами сказав: "Цей випадок розцінюється нами, як один з головних інцидентів спроби вбивства через застосування нервово-паралітичного агенту.
Після того, як ми встановили, що причиною симптомів була ця речовина, я також можу підтвердити, що ми впевнені, що обидві жертви, котрим стало погано, були навмисними цілями цього злочину.
Тепер ми маємо встановити, хто стоїть за цим злочином і чому його було вчинено.
Я можу також запевнити, що наразі від цього нервового агенту більше немає ніякого ризику для громадськості, ні в Лондоні, ні в Солисбері.".

Нервово-паралітичні агенти є надзвичайно токсичними хімікатами, котрі зупиняють роботу нервової системи людини та зупиняють практично всі функції організму.

Ці речовини, за звичай, входять в організм через писок, або через ніс, але вони також можуть проникати крізь шкіру та очі.

У поліції сказали, що хочуть аби будь-хто, хто в неділю після обіду був у центрі міста Солисбері, зголосилися для надання свідчень. Вони кажуть, що особливо послухають людей, котрі в ту пору були у ресторані Zizzi та у шинку Bishop's Mill Pub.

На цей час, обидва заклади залишаються зачиненими для громадськості.

Навколо хати пана Скрипаля у Солисбері також встановлено кордон поліції.

У цьому розслідуванні на даний час задіяно кілька сотень офіцерів поліції та британських спецслужб.

Британська преса порівнює цей випадок з тим, що трапився зі ще одним руским рабом, паном Літвінєнко, у 2006 році, котрого тоді було отруєно рускими з застосуванням радіоактивної речовини, яка має назву Полоній-210.

Тоді, публічне розслідування дійшло висновку, що отруєння було спричинене з прямої вказівки самого головного руского мафіозі, Путіна.

Коли рускі ідіоти зрозуміють, що на роботу у свої спецслужби не можна брати людей українського походження чи з українськими прізвищами, не відомо. Проте, саме їх якраз і найбільше тих спецслужбах. Ґардієвскій, Скрипаль, Літвінєнко, ...

    


Також читайте:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju