Всі новини

12.03.2018 - 21:24

Понеділок, 12 березня 2018 - 21:24

Теріза Мей: дуже ймовірно, що за отруєнням стоїть Расія

Теріза Мей: дуже ймовірно, що за отруєнням стоїть Расія

Британська прем'єрка сьогодні повідомила, що для отруєння колишнього руского шпигуна та його доньки використовували нервовий агент військового призначення, який було розроблено на території Расії і який має назву Novichok (навічьок).


Пані Мей також сказала, що наразі існує дуже висока ймовірність того, що за цим отруєнням стоїть Расія.

Про це пані Мей повідомила під час свого звіту у Палаті Громад британського парламенту після майже 8-годинного засідання державного комітету з безпеки та оборони, який має назву Кобра (COBRA).

Зовнішній секретар центрального уряду Сполученого Королівства, пан Бóрис Джонсон, сьогодні викликав до себе посла Расійської Федерації і зобов'язав його до кінця вівторка, тобто до кінця завтрашнього дня, надати пояснення щодо того, яким чином цей нервовий агент опинився на території Сполученого Королівства Величної Британії і був тут застосований.

Пані Теріза Мей сказала, що існує тільки дві версії щодо застосування цієї речовини: або до цього прямо причетний уряд Расії, або комусь вдалося заволодіти цією речовиною, за що несе повну відповідальність також уряд Расії.

Послові також було сказано забезпечити повну та беззаперечну інформацію про програму розробки даного нервового агенту світовій Організації з Заборони Використання Хімічної Зброї.

Пані Мей також заявила, що СК має бути цілковито готовим до застосування переліку радикальних заходів щодо Расії, котрий буде оприлюднено в середу у Громадах (Палата Громад), на той випадок, якщо до кінця завтрашнього дня від Расії не надійде потрібних пояснень.

Колишній руский шпигун Скрипаль та його донька Юлія все ще перебувають у відділі інтенсивної терапії у лікарні міста Солисбері.

Сержант поліції, пан Ник Бейлі, котрий також отримав дозу отрути під час надання допомоги жертвам отруєння, все ще у "серйозному стані", але його вже було виписано до дому, де над ним продовжиться інтенсивне лікування до повного одужання.

Теріза Мей: дуже ймовірно, що за отруєнням стоїть Расія Детективи та науковці виявили та усунули автомобіль у одному з сіл біля Солисбері, у якому є сліди тієї ж отрути


Також повідомляється, що даний нервовий агент розроблявся у радянські часи у 1970-их та 1980-их роках на території Расії.

Відомо, що у ті часи також розроблялися хімікати, відомі, як А-230, котрі за словами фахівців у кілька разів токсичніші за відому речовину під назвою Зарин, і здатні вбити людину у лічені хвилини.

Дані речовини можуть бути у формі газу, рідини та у твердій формі.

Окремі з речовин цього типу називають "бінарною зброєю", що означає, що у нормальних умовах їх зберігають у двох окремих контейнерах чи каністрах, а коли хочуть використовувати, то змішують разом і тоді виходить дуже активна отруйна речовина.

Відомо, що один з таких хімікатів було офіційно затверджено рускими військовими, як хімічну зброю, яку було особливо розроблено для того, аби її не могли виявити міжнародні інспектори з відстежування за використанням хімічної зброї.

Проте, цього руским не вдалося зробити і цей хімікат раніше було виявлено та оприлюднено міжнародними фахівцями з хімічної зброї.

Генеральний Секретар НАТО, пан Штолєнберґ сказав, що використання Расією даного нервового агенту є жахливим та неприпустимим.

Проте, руска речниця закордонних справ, Захарава, сказала, що сьогодні у Палаті Громад був цирк і назвала все це провокацією.

Теріза Мей: дуже ймовірно, що за отруєнням стоїть Расія Слідчі продовжують перебирати всі речі у хаті Скрипаля у Солисбері.


Раніше згадані шинок та ресторан все ще залишаються зачиненими.

    Також дивіться:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju