Всі новини

17.03.2018 - 11:12

Субота, 17 березня 2018 - 11:12

Анти-брекзитери звинувачують Терізу Мей у бажанні залишити всі кордони СК відчиненими

Анти-брекзитери звинувачують Терізу Мей у бажанні залишити всі кордони СК відчиненими

Головні та найрадикальніші члени британського парламенту, котрі виступають проти "жорсткого Брекзиту" сьогодні звинуватили британську прем'єрку, паню Терізу Мей, в тім, що вона все більше схиляється залишити кордони цілковито відчиненими після Брекзиту.


Дана заява впливових членів Палати Громад та Палати Лордів, котрі виступають проти Брекзиту, надійшла після того, як вчора Секретар з Транспорту центрального уряду Сполученого Королівства, консерватор, пан Крис Ґрейлин, заявив, що після Брекзиту, тобто приблизно після березня наступного року, не буде ніяких перевірок на одному з головних британських пропускних пунктів, який розташовано у місті Довер, що на півдні графства Кент (на фото), звідки до Британії надходить найбільша кількість товарів з Європи.

Пан Ґрейлин сказав, що мати будь-які перевірки на кордоні є "просто нереалістично", а замість того всі митні перевірки та інший контроль будуть здійснюватись у електронний спосіб.

Депутати, котрі розкритикували чинний уряд пані Мей, належать до групи, яка має назву Відчинена Британія (Open Britain) і є головними прихильниками так званого м'якого Брекзиту, де вони хочуть аби Британія продовжувала залишатись у всіх митних союзах з ЄС та продовжувала своє членство у єдиному європейському ринку, що звичайно ж передбачає вільне пересування людей, товарів та послуг.

Відчинена Британія є міжпартійною групою, у якій є члени консервативної партії (Торі), лейбористської, ліберал-демократи та інші.

У своєму листі до пані Мей ці парламентарі кажуть: "Абсолютно надзвичайно, що чинний уряд, який постійно твердить, що після Брекзиту Британія має взяти повний контроль над своїми кордонами, тепер визнає, що вони не будуть навіть і пробувати контролювати британський кордон взагалі і не перейматимуться тим, що потрапляє на британську територію.
Але разом з цим, варто пам'ятати, що такий крок британського уряду після Брекзиту все одно не допоможе уникнути перевірок на кордоні і саме через те, що тоді ЄС буде змушений запровадити свої власні перевірки того, що потрапляє на його територію.".

Уряд звичайно ж рахує власну копійку. Нещодавно у податковій Її Величності (HMRC) заявили, що аби уникнути затримок на кордоні після Брекзиту, при умові запровадження митного контролю з ЄС, їм щороку буде потрібно додаткових 7.3 мільйонів фунтів.

На я, всі хочуть гроші і скориставшись Брекзитом кожний хоче відкусити для себе якомога гідніший кавальчик.

Дані парламентарі також закликали уряд аби той цілковито оприлюднив всі свої плани щодо того, як у післябрекзитний час здійснюватимуться всі митні та кордонні процеси. Наразі уряд тримає всі ці плани у таємниці, що багатьом дуже не подобається.

У відповідь на цей лист, у відділі виходу з ЄС (Department for Exiting the EU) центрального уряду сказали, що дуже сподіваються на те, що їм вдасться підписати сприятливу для обох боків угоду з ЄС про якомога гладше пересування товарів між ЄС та СК, але попри це вони все одно мусять бути готові до будь-якого сценарію.

На даний час СК має вільний кордон з ЄС у порті міста Довер, де вантажівки, котрі пересуваються в межах ЄС не заповнюють жодних митних декларацій та де ні для них, ні для інших громадян ЄС не існує жодного паспортного контролю.

Такий безперешкодний процес означає, що на перетин кордону кожною вантажівкою зараз потрібно не більше двох хвилин.

Але після Брекзиту може бути так, що на перетин кордону цими самими вантажівками буде потрібно не дві, а більше хвилин і аналітики вже порахували, що через кожну додаткову хвилину затримки, у найгарячіші часи на цьому кордоні буде утворюватись черга довжиною у 15 - 20 кілометрів, що наразі виглядає просто жахливо і ніхто у Британії навіть не хоче про таке думати.

Аналітики з університету Імперський Коледж Лондона (Imperial College London) раніше на цьому тижні порахували, що кожні зайві дві хвилини затримки на кордоні можуть у тричі збільшити чергу на кордоні, яка може мати довжину у 29 миль (приблизно 50 км).

Пан Ґрейлин сказав у розмові з БіБіСі, що про таке ніколи не можна навіть думати. Авжеж, бо після цього консерваторів у парламенті не бачитимуть дуууже довго.

У минулому році через порт міста Довер, в один бік перейшло приблизно 2.5 мільйони великих вантажівок.


    Також дивіться:

Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju