Всі новини

07.04.2018 - 10:16

Субота, 07 квітня 2018 - 10:16


Cлухайте статтю:

Британські мандрівники ошукуються шахраями по півтори тисячі фунтів кожний

Британські мандрівники ошукуються шахраями по півтори тисячі фунтів кожний

У Асоціації Британських Туристичних Агенцій (Association of British Travel Agents, скор.: Abta) закликають британців бути обережними під час замовлення своїх мандрівок через те, що шахраї все частіше викладають оголошення про продаж фальшивих квитків та здачу житла, якого взагалі не існує.


Вони кажуть, що кожного британського мандрівника в середньому ошукують на півтори тисячі фунтів.

У минулому році, приблизно 4,700 британських мандрівників трафили у подібні шахрайські пастки, котрі включали в себе фейкові чи фальшиві квитки на авіарейси, яких ніколи не існувало, чи на виплату депозитів (завдатків) за житло, яке взагалі не існує.

Згідно з даними поліції, в середньому на кожній мандрівці британців ошукали приблизно на півтори тисячі фунтів і кажуть, що це на 25% більше ніж у позаминулому році.

У багатьох випадках шахраї викладають свої власні оголошення на інтернет сторінках замовлення житла, дають там дані своїх рахунків, на котрі люди переводять завдатки за майбутнє житло, і як тільки люди переводять завдатки, ці оголошення відразу зникають і ви про це житло вже більше нічого не чуєте.

У Абта застерігають, що подібним чином дуже часто продають також фальшиві квитки на авіарейси, котрі потім ніхто нікому не відсилає.

У асоціації також кажуть, що найбільше шахрайства з продажу фальшивих квитків трапляється у напрямках Африки та Азії.

Британські мандрівники ошукуються шахраями по півтори тисячі фунтів кожний Джеймі та Джорджіна Браун перевели на шахрайський рахунок 915 фунтів депозиту за житло у Амстердамі, якого ніколи не існувало


Так, у травні минулого року секретарка судочинства, пані Georgia Brown, вирішила провести відпустку зі своїм коханим Jamie у Амстердамі.

Вона вийшла на одну з інтернет сторінок пошуку та замовлення житла і замовила собі квартиру у Амстердамі, за яку власник хотів 915 фунтів завдатку.

Вона спілкувалась з власником через електронну пошту, де вони все організували і потім вона перевела зі свого рахунку на банківський рахунок власника потрібний завдаток.

Після того, як завдаток було заплачено, вона більше нічого не чула від власника цієї квартири, а коли знову завітала на ту саму інтернет сторінку, того оголошення вже не було.

Проте, пані Джорджіні тут пощастило в тім, що через тривалі перемовини та відвідини банку, їй все ж таки повернули весь завдаток, який вона була заплатила.

У асоціації радять потенційним мандрівникам бути дуже обережними, довідуватись більше про ту чи іншу інтернет сторінку, уникати будь-яких оплат прямо зі свого банківського рахунку, а замість того платити кредитками і уникати сплати дебет картками.

Британські мандрівники ошукуються шахраями по півтори тисячі фунтів кожний Пані Джейн Кларк через Фейсбук хотіла замовити караван у Шотландії, аби просто провести там банківські вихідні


Одного разу, пані Джейн Кларк мало не потрапила у шахрайську пастку, коли намагалась замовити караван, оголошення про який вона побачила у мережі Фейсбук.

У поліції кажуть, що пані Джейн є однією з кількох тисяч мандрівників, яких щороку намагаються ошукати шахраї.

Вона побачила оголошення у Фейсбук про замовлення каравану у караван парку під назвою Craig Tara, який розташований біля міста Ayr, що на західному узбережжі Шотландії, за що вона повинна була заплатити 230 фунтів завдатку.

Вона спілкувалась та організувала сплату завдатку "власникам" каравану через звичайні повідомлення у фейсбук і їй сказали, що ключі від замовленого каравану вона отримає о 18:00, у приймальні караван парку.

Проте, її син вчасно помітив у тому ж фейсбук негативні відгуки про те, що це може бути шахрайство і вони вчасно зупинились.

Пані Джейн потім знову посилала повідомлення тим самим власникам каравану, але вже більше не отримала ніякої відповіді.

У асоціації мандрівників радять бути надзвичайно обережними з замовленнями через інтернет і неодноразово перевіряти оголошення перед тим, як комусь за щось платити.


    Також читайте:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju