Всі новини

15.04.2018 - 14:55

Неділя, 15 квітня 2018 - 14:55


Послухати (3.5МБ):

У Британії стартувала кампанія за проведення другого референдуму за вихід з ЄС

У Британії стартувала кампанія за проведення другого референдуму за вихід з ЄС

В неділю, 15 квітня, проєвропейські члени британського парламенту, керівники підприємств та інші широко відомі особи, оголосили про початок кампанії за надання британцям можливості затвердити або відхилити умови, на яких Сполучене Королівство має залишити Європейську Унію.


Офіційна назва цієї кампанії - Народний Вибір (The People's Vote).

Кампанію запускають сьогодні проведенням чисельних мітингів у різних районах та околицях Лондона, зокрема у районі Кемден (Camden), що у північно-центральному Лондоні.

Серед прихильників проведення другого референдуму за підтвердження виходу з ЄС, є політики консервативної, лейбористської, ліберал-демократичної та практично всіх інших політичних партій, окрім, звісно, партії незалежності СК від ЄС, тобто Юкип.

Назад, у 2016 році 51.9% британців проголосували за вихід зі складу ЄС, а 48.1% проголосували за продовження членства.

Офіційний вихід СК зі складу ЄС має відбутися у березні наступного року.

Прихильники сьогоднішньої кампанії сподіваються, що зможуть вибороти право на проведення ще одного референдуму до того, як СК офіційно залишить ЄС, аби британці отримали право сказати своє остаточне слово, чи хочуть вони виходити з членства ЄС на тих умовах, про які домовляться Британія та ЄС.

Учасники кампанії наполягають на тім, що остаточне слово про те, чи залишати ЄС, чи ні, мають сказати люди, а не політики.

У Британії стартувала кампанія за проведення другого референдуму за вихід з ЄС Один з активних учасників кампанії за ще один референдум, британський актор, Сер Патрик Стюарт


Мітинги за проведення ще одного референдуму проводяться сьогодні не тільки у Лондоні, але й у багатьох інших містах практично на всіх території Сполученого Королівства, тобто у Шотландії, Північній Ірландії, Англії та Уельсі.

Загалом сьогодні у СК буде проведено щонайменше 350 подібних мітингів та зустрічей.

Під час цих мітингів буде розповсюджено понад пів мільйона листівок з закликом до другого референдуму.

Повідомляють, що тільки у Лондоні на мітингах будуть присутніми кілька тисяч людей.


     Кинути у Туитер Стежити у Туитер     Також читайте:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні


Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju