Всі новини

23.04.2018 - 18:16

Понеділок, 23 квітня 2018 - 18:16


Послухати (15.3МБ):

Українська мафія таємно інвестувала у СК мільйони фунтів

Українська мафія таємно інвестувала у СК мільйони фунтів

Згідно з так званими райськими паперами, українська кримінальна банда використовувала офшорні фірми, котрі розташовані у британських податкових райчиках, тобто офшорних зонах, аби таємно інвестувати у Сполучене Королівство мільйони фунтів.


Про це буде сьогодні йтися у телепрограмі журналістських розслідувань, яка має назву BBC Panorama і виходить у ефір о 20:30, сьогодні, на каналі BBC 1.

Українські ґанґстери та окремі члени їх родин, придбали багато дуже дорогих маєтків у різних околицях Лондона, серед яких також і квартира, за яку вони заплатили 12.5 мільйонів фунтів.

Донька чоловіка, якого називають Дон Одеси (Don of Odessa), зареєстрована, як власниця трьох будинків у одному з дорогих житлових блоків Лондона.

Банда, про яку йдеться, походить з портового міста, Одеса, яке розташоване на березі Чорного Моря, на півдні України.

Вперше вони потрапили у поле зору поліції у кінці 90-их років минулого сторіччя, коли на них впала підозра про контрабанду наркотиків та зброї.

Після того, як розпався Радянський Союз, бандити вирушили до Європи та обрали Італію, як свою базу.

Європейська поліція відстежувала всю їх діяльність.

Упродовж чотирьох років, поліціянти, котрі були підготовлені особливо для боротьби з мафією, відстежували кожний крок українських бандитів по всій Європі.

Ці поліціянти, у своїх звітах та журналах, дуже часто описували про вбивства українських бандитів і що ці вбивства мали надзвичайно жорстоку натуру.

Організація даної української банди мала чисто мафіозну структуру, де кожний член банди виконував свою особливу роль.

Серед членів банди були:

- Alexander Angert, який має прізвисько Дон Одеси, який раніше вже був відсидів за вбивство;

- Nickolay Fomichev, якого описують, як постійно озброєну та жорстоку особу;

- Gennadiy Trukhanov, який займався тренуванням членів банди у снайперській стрільбі та бойовим мистецтвам і який є чинним мером міста Одеса.

Українська мафія таємно інвестувала у СК мільйони фунтів Про Ґенадія Труханова італійська поліція знала ще у 1998 році


Попри свідчення, котрі було отримано шляхом підслуховування телефонних розмов членів банди, більшість з них ніколи не було заарештовано, бо вони не вчинили жодного злочину на території Італії.

Пан Труханов згодом повернувся до Одеси, де почав свою політичну діяльність.

Пан Анґерт тим часом оселився у Лондоні, а пан Фомічьов переїхав до Бельгії. Принаймні так вважають, бо досконалих свідчень про це нема.

Подібно багатьом іншим інвесторам, що прагнуть отримувати якомога більші прибутки зі свого капіталу, дані українські бандити побачили дуже "смачну" можливість інвестувати свій капітал у лондонську нерухомість.

Аби сховатись подалі від публіки, вони використовували компанії, котрі зареєстровані у британських офшорних зонах і вже через ці компанії вони купляли лондонську нерухомість, і тому ніхто до кінця не знав, хто насправді володіє тим чи іншим маєтком.

Дані компанії були зареєстровані на Британських Віргінських Островах, де можливо бути анонімним власником компанії чи фірми.

На цих острівках пан Анґерт контролював компанію, яка має назву Маєтки Східного Кута (East Corner Properties).

Відомо, що ця компанія купила вельми дорогий блок квартир вікторіанської епохи, який розташовано у лондонському районі Кенсинтон (Kensington), де колись жив британський поет TS Eliot.

Ще у 2001 році, інша офшорна компанія, яка має назву Matelot Real Estate Incorporated, заплатила понад один мільйон фунтів за новенький блок квартир, який має назву Thames, і який розташовується на березі річки Темза, на іншому боці затоки Челсі (Chelsea Harbour).

Цей маєток було продано у 2006 році.

Українська мафія таємно інвестувала у СК мільйони фунтів Блок квартир Thames, який бандити купили у 2001 та продали у 2006 році


Хто стояв за вище згаданою компанією Мателот, журналісти точно не знають і через те, що коли було засновано компанію, то вона мала кількох названих директорів та анонімного власника або власницю.

Проте, завдяки райським паперам, журналісти знають, що у 2010 році одним з вигідних власників фірми Мателот був Ніколай Фомічьов, тобто один з членів української банди.

Під час спільного розслідування органу Організована Злочинність (Organised Crime) та Проекту Звітування про Жебрацтво (Corruption Reporting Project), журналісти змогли розшукати деяку інформацію у добре відомих райських паперах.

Разом з виявом того, що пан Фомічьов мав зв'язок з фірмою Мателот, райські папери також показують, що йому належали ще дві квартири, котрі були у власності ще однієї офшорної компанії, яка пов'язана з цією бандою і яка розташована за номером 199 вулиці Knightsbridge, яка нагадує дорогий готель, на вході стоїть приватна охорона і має чимало працівників.

Ще дві дорогі квартири було придбано офшорними компаніями, які мають назву Бриджсайд Пропертіз Номер 3 та Бриджсайд Пропертіз Номер 4. Ці номери не мають нічого спільного з номерами квартир, а просто є своєрідними назвами компаній.

Документи, що потрапили до рук журналістів, показують, що у 2010 році ці обидві компанії були у власності пана Фомічьова, якого наразі вважають мертвим, але фактами його смерть на цей час ще не підтверджено...

У дві тисячі п'ятнадцятому році фірма Бриджсайд Пропертіз продала свої квартири юній продюсерці кінофільмів, панночці Ані Анґерт, яка є донькою Дона Одеси.

Відомо, що панночка Аня заплатила тільки за одну з цих квартир дванадцять з половиною мільйонів фунтів.

Журналісти з БіБіСі не розуміють, як панночка Анґерт змогла дозволити собі придбати такі дорожезні помешкання, але вони також знають, що зараз у її власності також перебуває ще три квартири у вже вище згаданому маєтку на 199 Knightsbridge, де ще одна квартира також має зв'язок з цією українською мафією.

Директор британської Національної Кримінальної Агенції, скорочено NCA, каже, що ситуація з українськими бандитами виглядає вельми підозрілою, бо тут відбувається активне відмивання брудних грошей. Але чи можна використовувати райські папери в суді, і котрі саме, це також велике питання.


Аби заснувати компанію у офшорній зоні, вам потрібна допомога професійних фахівців.

Лондонський бухгалтер, пан Alexander Popivker, працює зі свого бюро, яке розташоване у лондонській околиці під назвою Finchley. Він заснував та займався адмініструванням десятків офшорних компаній, котрі відомі, як Група Рубікон. Йому в цьому допомагала адвокатська фірма Епелбі, саме та, у якої було викрадено відомі райські папери.

Журналісти розкопали, що окремими компаніями з цієї групи володіли бандити з Одеси.

Варто зазначити, що компанії типу Епелбі зобов'язані проводити щільну перевірку своїх клієнтів перед тим, як вони мають з ними будь-яку справу. Але ці компанії також можуть дозволити виконувати цю перевірку іншим компаніям, тобто скинувши зі своїх плечей повну відповідальність.

Тому, Епелбі уповноважила пана Попівкера бути дійсним інспектором, що у свою чергу означає, що він міг запроваджувати у компанію Епелбі нових бізнесменів і тому тут немає ніякого порушення британського законодавства.

Проте, аби ця система працювала належним чином, такі дійсні інспектори мають бути добре перевіреними та незалежними.

Журналісти дізнались, що пан Попівкер одружений на сестрі боса української мафії, тобто на сестрі пана Анґерта.

Українська мафія таємно інвестувала у СК мільйони фунтів Пан Попівкер має гарне бюро у Лондоні


Перевірка осіб у відмиванні грошей має проводитись дуже ретельно, особливо тоді, коли якась компанія перебуває у власності політиків.

Райські папери свідчать про те, що пан Ґенадій Труханов мав дуже велику частку у чотирьох офшорних компаніях, котрими займалася адвокатська фірма Еплбі.

Речники фірми Еплбі стверджують, що упродовж тривалого часу вони не знали, що пан Труханов став політиком. Вони кажуть, що коли запитали про це пана Попівкера, то він їм сказав, що про пана Труханова зовсім нічого не знав.

Проте, згідно з документами, котрі було викрадено у Еплбі, виявляється, що це не так.

Коли журналісти програми зв'язалися з паном Попівкером, то він категорично заперечував будь-які стосунки з мером Одеси і сказав, що ніколи не мав з ним ніякої справи.

Пан Труханов на даний час перебуває під кримінальним слідством в Україні.

У жовтні минулого року його будинок та бюро у місті Одеса було піддано обшукові. В лютому його було заарештовано та висунуто звинувачення у розкраданнях, але навіть попри це йому все одно дозволено бути мером Одеси. Таке мабуть може бути тільки в Україні.

Сам пан Труханов відкидає будь-які звинувачення у свій бік.

Українська мафія таємно інвестувала у СК мільйони фунтів Пан Труханов перебуває під слідством в Україні.


Міжнародна організація протидії жебрацтву, яка має назву Transparency International, каже, що СК є дуже привабливою країною для різного типу злочинців, бо уряд цим не дуже переймається через те, що ці злочинці не вимагають та не отримують жодних субсидій та інших соціальних допомог.

Тіньовий Канцлер СК, пан Джон МакДонел, каже, що СК вже стало світовою столицею відмивання грошей і каже, що це дуже шкодить репутації держави в очах світового товариства.

Проте, правда тут така, що всі ці гроші у Сполученому Королівстві. Якщо будь-який злочинець забажає забрати їх назад, то це буде неможливо, бо на нього завжди знайдуть кримінальну справу і конфіскують все, що він має.

Про все це та багато іншого дивіться сьогодні у програмі Panorama на каналі BBC1, о 20:30.


     Кинути у Туітер Стежити у Туітері     Також читайте:

Стрілянина біля українського посольства у Лондоні Стрілянина біля українського посольства у Лондоні15/04/2019

Курс британського фунту до долара, євро та гривні


Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju