Всі новини

30.04.2018 - 13:46

Понеділок, 30 квітня 2018 - 13:46
Pocluchaty (3.5 МВ):

Борис Джонсон закликав до амністії нелегальних мігрантів

Борис Джонсон закликав до амністії нелегальних мігрантів

Чинний зовнішній секретар Сполученого Королівства, пан Борис Джонсон, вступив у суперечку за чинною прем'єркою, пані Терізою Мей, після того як минулого тижня закликав амністувати всіх нелегальних мігрантів, котрі є громадянами країн співдружності, тобто колишніх британських колоній, що прожили у СК понад 10 років.


Про це пан Джонсон заявив під час одного з засідань уряду на минулому тижні.

Проте, журналісти повідомляють, що пані Теріза Мей ніяк не схвалила цієї пропозиції і дала зрозуміти, що вона їй ніяк не подобається.

На засіданні кабінету міністрів йшлася мова про так зване, занесене вітром (windrush) покоління британців, котрі прибували у Британію на роботу на запрошення британського уряду, у період від початку п'ятдесятих, до початку сімдесятих, років минулого сторіччя і багато з них тепер сидять тут без документів.

До того, як у 1971 році вступив в силу Міграційний Акт, люди з країн співдружності автоматично вважалися британськими громадянами і тому вони не переймалися отриманням особливих документів, котрі підтверджували їх статус у Британії.

Міграційний Акт 1971 року вперше проголосив цих людей мігрантами, але багато з них цього не знали.

Скандал з цим поколінням набрав обертів кілька тижнів тому, коли британська преса почала описувати, що багатьом з них, аби отримати легальний статус у Британії, було потрібно за кожний рік проживання у СК, надати чотири документи, котрі б засвідчували, що вони всі ці роки жили у СК, що для більшості з них є практично неможливим.

Фахівець з питань міграції, професор оксфордського університету, пан Robert McNeil, каже, що скандал з цими мігрантами зачіпає не тільки це покоління, але й багато інших категорії мігрантів.

Він зокрема каже: "Питання громадянства та права на проживання у СК для громадян країн співдружності, котрі прибули до середини 70-их років, має вплив не тільки на прибульців з карибських островів, але й також на тисячі інших людей, котрі прибували у цей період з інших частин світу, тобто з Африки, Азії та центральної Америки."

У організації Міграційна Обсерваторія (Migration Observatory) оцінюють, що у той час до СК прибуло приблизно тринадцять тисяч людей з Індії, котрі також опинилися у цій самій ситуації, так само, як і п'ятнадцять тисяч тих, що прибули з Ямайки.

Найбільша проблема для уряду СК тут полягає в тім, що коли ви хочете амністувати якусь певну групу людей, то вам тоді потрібно амністувати всі інші групи мігрантів, бо в іншому випадку ви постаєте перед питанням дискримінації одних перед іншими.

У чинному британському уряді до цієї пропозиції наразі не дуже серйозно ставляться, але якщо трапиться Брекзит і у СК почнеться велика нестача працівників, то це питання може знову вийти на поверхню і вже тоді буде розглядатися більш серйозно.


     Поширити у Твітер      Стежити у Твітері     Також дивіться:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka
Переглядів: