Всі новини

01.05.2018 - 08:21

Вівторок, 01 травня 2018 - 08:21Pocluchaty (7 MB):

Брекзит можуть відтерміновувати довічно

Брекзит можуть відтерміновувати довічно

В понеділок уряд Терізи Мей отримав чергову поразку у Палаті Лордів британського парламенту у питанні Брекзиту, після того як лорди проголосували за поправку до законопроекту про відчуження від ЄС (EU Withdrawal Bill), яка надає британському парламентові, а не міністрам, право на зупинку процесу виходу з ЄС.


За цю поправку проголосували 335 лордів, проти 244.

Варто зазначити, що за поправку проголосували дев'яносто лордів, котрі є членами консервативної партії, тобто партії, з якої складається чинний уряд СК.

Якщо ця поправка також пройде у Палаті Громад, то це фактично означає, що Брекзит можуть відстрочувати знову та знову і його може не бути взагалі.

Дана поправка має велике значення у цьому законопроекті.

Вона каже, що майбутнє країни мають вирішувати не міністри уряду, а парламентарі.

Згідно з нею, якщо команда пані Терізи Мей не зможе домовитись з ЄС про вигідні для Британії умови виходу з ЄС, то ця поправка, якщо вона буде затверджена у Палаті Громад, дає право британському парламентові повторно відряджати команду пані Терізи Мей за стіл перемовин з командою ЄС і так до тих пір поки вона не домовиться про вигідні для Британії умови про вихід з ЄС.

В уряді з цього приводу вже заявили, що намагатимуться переконати членів Громад аби вони проголосували проти цієї поправки.

Урядовці аргументують свою позицію тим, що якщо дати парламентові приймати остаточне рішення щодо Брекзиту, то це значно послаблює позиції команди перемовників СК.

Лейбористи, з іншого боку, кажуть, що результат вчорашнього голосування має дуже велике значення у боротьбі між парламентом та урядом і знову наполягають, що остаточне слово має завжди залишатись за парламентом, а не за урядом, бо у іншому випадку це підриває британську демократію.

Дана поразка уряду Терізи Мей є вже третьою значною поразкою її уряду у Лордах у цьому законопроекті.

Якщо цю поправку буде відхилено, то це означає, що парламент не матиме змоги проголосувати за ті умови, на яких Британія залишатиме ЄС, а натомість рішення про вихід прийматимуть урядовці.

Тобто, пані Теріза Мей хоче взяти всю повноту влади у свої руки.

Чи пройде ця поправка у Палаті Громад, все залежить від того, скільки членів Палати від консервативної партії вирішать голосувати за цю поправку.

Позиції пані Терізи Мей у Палаті Громад дуже слабкі.

Консерватори самі не мають більшості, а натомість, під час голосувань, заручаються підтримкою північно-ірландської партії, яка має назву Партія Демократичного Союзу, або скорочено, DUP, яка є лояльною британській короні і має дуже схожу з консерваторами ідеологію, і таким чином вони набирають більшість, але це при умові, що всі члени Палати Громад від консервативної партії підтримують те, чи інше голосування.

Якщо набереться певна кількість консерваторів, котрі захочуть підтримати цю поправку, тоді уряд програє, бо за неї голосуватимуть всі ліберал-демократи, зелені, шотландські націоналісти та переважна більшість лейбористів.

Наразі офіційний вихід СК з ЄС призначено на 29 березня наступного року.

Чинні перемовини між СК та ЄС мають завершитись десь до початку жовтня цього року, аби надати час європейському та британському парламентам провести потрібні дебати щодо умов виходу, перед тим, як СК остаточно вийде з ЄС, після чого має початись перехідний період, який має тривати до кінця 2021 року.

Дана поправка, яку вніс консерватор, Сер Viscount Hailsham, дозволить британському парламентові мати владу над міністрами та визначити напрямок їх дій у процесі Брекзиту.

В уряді повторно наголосили, що вони дуже розчаровані результатом цього голосування.

Наразі Законопроект про Відчуження від ЄС все ще перебуває у стадії дебатів у Палаті Лордів.

Після завершення цих дебатів, він знову повернеться у Палату Громад, яка скаже своє остаточне слово.


     Поширити у Твітер      Стежити у Твітері     Також дивіться:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka
Переглядів: