Всі новини

13.05.2018 - 14:27

Неділя, 13 травня 2018 - 14:27

Уряд СК програв судову справу депортованим громадянам ЄС

Уряд СК програв судову справу депортованим громадянам ЄС

Суд зобов'язав британський уряд виплатити сотні тисяч фунтів компенсації європейським безхатченкам, котрих було незаконно затримано та депортовано з СК.


Дані, котрі отримали журналісти з БіБіСі, показують, що від травня 2017 до травня цього року приблизно 700 бездомних громадян ЄС було депортовано зі Сполученого Королівства.

У домашніх справах (Home Office) вже повідомили, що від тепер уряд вже не вдаватиметься до будь-яких дій щодо громадян ЄС, котрі мешкають просто на вулиці.

Одна з юридичних фірм повідомила журналістам, що у даній судовій справі наразі задіяно приблизно 45 осіб, котрі позиваються проти британського уряду.

Кожна така особа може отримати від уряду компенсацію у розмірі кількох, або й можливо кількох десятків тисяч фунтів.

Точний розмір компенсації більше залежить від того, скільки часу та чи інша особа провела у затриманні і також від того, наскільки жорстко з нею поводились під час затримання.

Пана Томаса Лукас (на фото), який є громадянином Литви, було заарештовано офіцерами міграційної служби у 2016 році після того, як власник його колишнього житла викинув його з оселі і чоловік був змушений кілька днів спати на вулиці у західному Лондоні.

Пан Томас каже: "Одного ранку мене розбудили у моєму спальному мішку. Там було шість чи сім офіцерів і вони мені сказали: Гоум Офіс. Вони забрали мою ідентифікаційну картку. Через дві хвилини я був у наручниках, а ще через дві хвилини я вже був у їх фургоні. Я до них кричав, що, якщо вони мене сьогодні заарештують, то я втрачу свою працю. Але ніхто мене не слухав. Ніхто мені не дав змоги пояснити мою чинну ситуацію і те, чому я спав на вулиці.".

Коли у горезвісному міграційному центрі під назвою Брук Гаус, що біля Ґатуика, панові Лукас запропонували добровільно підписати папери, у яких від сам дає власну згоду на видворення його з Британії, він поступив дуже розумно і категорично відмовився.

У тому центрі його протримали 19 днів. Читайте більше про цей центр у інших статтях за посиланнями на дні цієї сторінки.

Він також розповідав: "Це було, як в тюрмі. Ви не маєте жодної волі. І що вас вбиває найбільше, це те, що ви не знаєте, коли все це закінчиться. Я провів дев'ять років свого життя у Англії і не хотів виїхати звідси просто через те, що я спав на вулиці.".

Пан Лукас подав апеляцію проти своєї депортації, яка виявилась успішною. Пізніше йому було виплачено десять тисяч фунтів компенсації за всі завдані йому збитки під час затримання та утримання.


Більше двох років тому, коли внутрішніми справами керувала нинішня британська прем'єрка, пані Теріза Мей, вона запровадила концепцію того, що тих осіб, котрі були без праці і спали на вулиці, розглядали як порушників та зловживанців чинних прав угоди ЄС (EU treaty rights).

Проте, офіцери міграційних служб йшли дальше і просто націлювались на всіх тих, що спали на вулиці і навіть попри те, що вони мали постійну працю або вже мали право на постійне проживання у СК (автоматичне право, яке набувається після п'яти років постійного перебування).

Після того, як про це пішов невеликий галас, в грудні минулого року цю політику було припинено через те, що судді були визнали її дискримінаційною.

Пані Leonie Hirst, яка є юристкою з питань міграції та громадських справ, каже, що тепер будь-які громадяни ЄЕП, котрі зазнали подібного поводження з ними з боку британського уряду, можуть звернутись до юристів з проханням про подання поклику до суду проти британського уряду і мають всі шанси виграти справу.

Вона каже: "Законодавство ЄС є тут дуже конкретним. А політика уряду була такою, що порушувала це законодавство і просто для того, аби досягнути своїх цілей, аби максимально скоротити міграцію у СК. Це ганебно.".


     Поширити у Твітер      Стежити у Твітері     Вам можуть бути цікаві:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka
Переглядів: