Всі новини

21.06.2018 - 21:05

Четвер, 21 червня 2018 - 21:05

Брекзит: уряд СК оприлюднив плани про майбутній статус громадян ЄС

Брекзит: уряд СК оприлюднив плани про майбутній статус громадян ЄС

За словами чинного домашнього секретаря СК, пана Саджида Джавида, якщо громадяни Європейської Унії матимуть бажання жити у СК після Брекзиту, то їм буде потрібно відповісти тільки на три прості питання.


Пан Джавид також сказав, що стандартною позицією уряду СК буде радше задовольнити, ніж відмовити у проханні громадянам ЄС надати їм статус поселенців (satled status) на території Британії.

У заявах (анкетах) на отримання статусу поселенців, громадянам ЄС доведеться засвідчити правдивість їх ідентифікаційних документів (ІД картки, чи паспорту), вказати чи мають вони будь-які кримінальні порушення і вказати чи вони мешкають у СК.

За словами пана Джавида, ці відповіді буде співставлено з базою даних уряду СК і "дуже швидко" буде прийнято рішення.

Схема працюватиме, як у онлайн режимі, так і через програми-додатки для смартфонів.

Пан Джавид обіцяє, що більшість рішень по заявах громадян ЄС буде прийнято упродовж двох тижнів, або й навіть швидше.

Домашній секретар також сказав, що якщо якісь заяви буде відхилено, то для цього уряд буде змушений мати дуже вагомі причини.

У домашніх справах (Home Office) з цього приводу заявили, що перевірка всіх заявників на їх кримінальне минуле (criminal record check) буде проводитись на основі виявлення серйозних та неодноразових кримінальних порушень, а не на виявлення дрібних адміністративних порушень, як для прикладу штрафи за неправильне паркування чи подібне.

Дана схема надання статусу поселенців, яка коштуватиме британським платникам податків 170 мільйонів фунтів, буде стосуватися всіх без винятку громадян ЄС, котрих на даний час у СК приблизно три з половиною мільйони.

Громадяни ЄС, котрі до 2020 року вже прожиють у СК п'ять років та більше, матимуть право подати заяви на отримання статусу поселенців (settled status).

Громадяни ЄС, котрі прибудуть у СК до 31 грудня 2020 року, але ще не будуть мати п'ятирічного терміну проживання, не матимуть права подати заяви на отримання статусу поселенців, але вони зможуть подавати заяви на отримання статусу поселенців пізніше, тобто вже після того, як набудуть п'ятирічного терміну перебування у СК.

Важливо розуміти, що дані плани стосуються не тільки громадян ЄС, але й також громадян Швейцарії, Ісландії, Ліхтенштайну та Норвегії, тобто фактично громадян країн ЄЕП.

Ціна за набуття статусу поселенців становитиме 65 фунтів для дорослих та 32.50 фунти для дітей, тобто для тих осіб, котрі ще не набули 16-річного віку.

Але для тих громадян, котрі вже мають право на постійне проживання у СК (permanent residence) і також для тих, котрі мають дозвіл на постійне проживання у СК (indefinite leave to remain - ILR), заяви будуть безкоштовними.

Заявникам буде потрібно надати про себе біометричну інформацію, задекларувати чи перебувають вони у кримінальних реєстрах та відвантажити фото свого обличчя. Тут розуміється так, що фото має бути паспортного зразка.

Процес перевірки заяв складатиметься з засвідчення ідентифікації заявників та їх громадянства згідно з їх паспортом або ідентифікаційною карткою, чи іншим подібним документом. Це можна буде зробити, або через програму-додаток для смартфону, у якій буде заповнятися заява, або через пошту.

В уряді повідомили, що вони сподіваються на те, що дана схема почне діяти у пробному режимі вже через кілька тижнів, а у нормальному режимі схема почне діяти цієї осені.

Дана схема працюватиме упродовж принаймні двох років після того, як СК офіційно вийде з ЄС, тобто десь приблизно до червня 2021 року.

Особи, котрі не матимуть доступу до смартфонів та не матимуть доступу до комп'ютерів зможуть заповнити свої заяви у режимі онлайн у публічних та приватних бібліотеках, котрі мають доступ до мережі інтернет, а також у особливих центрах зв'язку.

Особи, котрі не вміють користуватися комп'ютерами чи смартфонами, матимуть змогу отримати допомогу і ще також можливий варіант того, що до цих людей на прохання завітають офіцери міграційної служби і допоможуть їм заповнити заяви просто вдома.

Під час заповнення заяв, на прохання заявників, їм буде запропоновано допомогу перекладачів.

Громадянам Ірландської Республіки (південна Ірландія) не потрібно буде подавати подібні заяви і їм не потрібно отримувати статусу поселенців, але вони можуть це зробити, якщо забажають.


Проблем зі смартфонами Android не повинно бути, але можуть бути проблеми з пристроями компанії Apple, тобто з IPhone. Далі пояснюється чому.

Уряд має сподівання на те, що більшість заявників не будуть змушені подавати додаткові документи зі своїми заявами. Це тому, що потрібні дані буде перевірено з Податковою Її Величности (HMRC) та з іншими базами даних уряду СК.

Заявники, котрі володіють смартфонами з системою Android, матимуть змогу завантажити програму-додаток, яка у свою чергу матиме змогу зчитувати електронний чип їх паспорту і відтак матиме змогу засвідчити їх особистість. Ці особи також матимуть змогу за допомогою смартфону сфотографувати своє обличчя (тобто зробити selfie), яке дана програма зможе звірити з базою даних Внутрішніх Справ СК.

Проте, в уряді повідомили, що наразі існує проблема у програмах-додатках для пристроїв компанії Apple, тобто у пристроях IPhone, де вище зазначених процедур не вдасться досягти і тому цим особам доведеться вдаватися до використання комп'ютерів чи інших пристроїв. Але в уряді наголосили, що наразі працюють над вирішенням цієї проблеми.

Всі вище вказані процедури стосуються не тільки громадян ЄЕП, але й також і членів їх сім'ї.

Багато опозиційних партій вже поклали цю схему під сумнів через те, що якщо у системі виникнуть вади, то почнеться неабиякий хаос.

Вади у британських урядових системах трапляються вельми часто.
громадяни ЄС Малюнок показує, як буде діяти схема


Дописи:

... наразі жодинх дописів.

   Ви тут також можете подати свою думку чи питання:     Поширити у Твітер      Стежити у Твітері     У цій темі також:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka
Переглядів: