Всі новини

02.07.2018 - 21:36

Понеділок, 02 липня 2018 - 21:36

Брекзит : фінансування студентів ЄС жодним чином не зміниться

Брекзит : фінансування студентів ЄС жодним чином не зміниться

Після того, як СК остаточно вийде з ЄС, чинні та майбутні студенти, котрі є громадянами країн Європейської Унії, матимуть точнісінько такий самий статус на території Англії та Уельсу, який мають студенти, котрі є громадянами Британії.


Про це було офіційно оголошено Секретарем Освіти (Education Secretary) центрального уряду СК, паном Damian Hinds.

Відразу варто нагадати, що Шотландія ще раніше заявила, що студенти ЄС на її території також матимуть ті самі права, що й студенти, котрі є громадянами Британії, тобто постійні мешканці Шотландії навчатимуться безкоштовно.

Пан секретар заявив, що студенти ЄС, котрі починатимуть своє навчання у англійських та уельських університетах восени цього та 2019 року, платитимуть таку саму плату за навчання, що й студенти Англії та Уельсу, і їх доступ до навчання залишиться без жодних змін.

Все це триватиме упродовж всіх трьох років їх навчання, а далі все залежатиме від майбутніх домовленостей між СК та ЄС.

Пан Демиан Гаиндз також сказав, що хоче аби студенти ЄС отримали чітку відповідь від уряду СК щодо їх подальшої долі і тому він зробив це оголошення.

На території Шотландії не існує плати з навчання у її університетах і це також стосується студентів ЄС.

В уряді Уельсу сьогодні також пояснили, що студенти ЄС, котрі починають своє навчання в університетах восени 2019 року матимуть ті самі права, що й британські студенти.

У центральному уряді СК також заявили, що наразі річна плата за навчання в університетах Англії та Уельсу складатиме 9 тисяч 250 фунтів і щорічного підвищення не варто очікувати, закім уряд буде вирішувати, чи можна дозволити університетам далі підвищувати плату на навчання, чи ні.

Але варто сказати, що відсоткова ставка по студентських кредитах цієї осені зросте до 6.3% річних.

За даними останньої статистики, на даний час в університетах СК навчається 135 тисяч студентів з країн ЄС. Переважна більшість цих студентів сконцентровані в університетах групи Расела (Russell Group), тобто у двадцятці найпопулярніших університетів Британії.

Якщо брати плату за навчання у більшості англійських та уельських університетів, як 9 250, то це робить Англію найдорожчою у Європі країною для здобування вищої освіти.

Якщо ви студентка чи студент і є громадянами чи Британії, чи ЄС, але промешкали у Шотландії менше ніж п'ять років, то тоді вам доведеться платити за навчання й у Шотландії.

Якщо ви громадяни Британії, то замість того, аби платили за навчання у британських університетах, ви можете навчатися безкоштовно у наступних одинадцяти країнах ЄЕП, зокрема у:
- Німеччині;
- Швеції;
- Норвегії;
- Фінляндія;
- Данії;
- Польщі;
- Угорщині;
- Австрії;
- Ґреції;
- Хорватії;
- Словенії.

Дивіться також наступний малюнок:
Брекзит : фінансування студентів ЄС жодним чином не зміниться Британські студенти можуть безкоштовно навчатися в університетах цих країн, якщо вони туди вступлять.


У державних університетах Франції плата за навчання для британських студентів коливається між 180 та 600 Євро за кожний навчальний рік.

На території Німеччини багато місцевих університетів ведуть лекції на англійській мові.

Проте, варто сказати, що тільки 18% молодих потенційних британських студентів серйозно цікавляться навчанням за кордоном. Головною причиною цьому називають надто високі витрати на проживання у тих країнах, що в принципі виходить на майже однаково, що вчитися біля дому, а що у іншій країні.

Студенти з України та інших країн, що не є членами ЄС, у більшості британських університетах, мусять платити приблизно від 14 до 17 тисяч фунтів за кожний рік навчання.

Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:     Поширити у Твітер      Стежити у Твітері     Також у цій темі:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka
Переглядів: