Всі новини

07.07.2018 - 10:22

Субота, 07 липня 2018 - 10:22

Брекзит: уряд СК погодив єдину позицію

Брекзит: уряд СК погодив єдину позицію

Центральний кабінет міністрів Сполученого Королівства досяг "колективної" угоди щодо стосунків між СК та ЄС після того, як Британія вийде з ЄС.


Про це у п'ятницю ввечері заявила сама Прем'єр-Міністерка СК, пані Теріза Мей, після того, як завершилась зустріч міністрів її уряду у заміській офіційній резиденції британських прем'єрів, яка має назву Чéкарз (Chequers), яка розташована у графстві Бакинемшиа, що на північний захід від Лондону.

Ця зустріч тривала понад 12 годин і на ній були присутніми 26 членів кабінету, тобто державні секретарі та окремі міністри.

Тут потрібно зазначити, що у чинному центральному уряді СК фактично зберігається баланс між про-європейцями та анти-європейцями.

Саме з цієї причини британській прем'єрці весь час доводиться вгамовувати, як одних, так інших, і саме тому їй було потрібне подібне зібрання, аби виробити єдину позицію уряду щодо процесу Брекзиту.

Наразі виглядає так, що у п'ятницю в Чекарз, міністрам з обидвох боків вдалося досягнути компромісу у політиці подальших стосунків Британії з Європою.

Проте, це ніяк не ґарантує остаточної позиції британського уряду, від'як все це ще неодноразово кластиметься під питання і можливо, що наступні пункти будуть дещо змінені.

У цій угоді міністри уряду погодились виробити спільний план, який передбачає створення вільної індустріальної та сільськогосподарської зони торгівлі з ЄС, яка базуватиметься на спільно-узгоджених правилах. Іншими словами, це та сама вільна торгівля, яка існує зараз, але з іншою назвою.

Політика також передбачає створення "спільної митної території", тобто це буде та саме, що чинна митна унія ЄС (EU Customs Union), але вже з іншою назвою, якої ще остаточно не придумали.

Якщо буде створено таку спільну митну територію, то це позитивно вирішує проблему кордону між Північною Ірландією та Ірландською Республікою (південною), який наразі залишається абсолютно прозорим, ще від 1929 року, але якби Британія вийшла з чинної митної унії ЄС, тоді на цьому кордоні довелось би класти контроль, чого ні північні, ні південні ірландці ніяк не хочуть.

Політика зазначає, що після Брекзиту вільне пересування людей між СК та ЄС, яке існує зараз, закінчиться, а замість нього буде створено так звану "структуру мобільності" (mobility framework), тобто це буде те саме, що й зараз, але з іншою назвою.

Ця структура мобільності громадян забезпечить продовження чинних правил безперешкодного пересування громадян ЄС та громадян СК між Британією та Європою з метою навчання та працевлаштування. Тобто фактично все залишиться, як зараз.

Реакції на цю зустріч ще не дуже багато, але вже чимало видатних брекзитерів, як самих консерваторів, так інших, вже почали звинувачувати пані Мей в тім, що вони зраджує британський народ і погрожують їй голосуванням за недовіру до неї, як британської прем'єрки.


Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:     Поширити у Твітер      Стежити у Твітері     Також у цій темі:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka
Переглядів: