Всі новини

24.07.2018 - 12:40

Вівторок, 24 липня 2018 - 12:40

Верховний Суд починає слухання у справі шотландського законопроекту про Брекзит

Верховний Суд починає слухання у справі законопроекту Про Шотландський Брекзит

У вівторок, 24 липня, у Верховному Сіді Сполученого Королівства починаються чергові баталії між Вестмінстером та Голирудом, у справі проти ще одного законопроекту про Брекзит, який зі свого боку вирішив запровадити вже шотландський парламент (Голируд).


У березні цього року, члени Парламенту Шотландії підготували законопроект, як власну альтернативу чинному законопроектові Про Відчуження від ЄС (EU Withdrawal Bill) центрального парламенту СК, який має назву законопроект про Брекзит Шотландського Парламенту (Scottish Parliament's Brexit bill).

Шотландські парламентарі підготували свій власний законопроект через побоювання, що Вестмінстер (центральний парламент СК), після виходу з ЄС, перехопить собі ті повноваження ЄС, котрі на думку шотландців, мали б переходити прямо у юрисдикцію Голируду (шотландський парламент).

Президент Парламенту Шотландії (Presiding Officer of the Scottish Parliament), пан Ken Macintosh, раніше звернувся до суду за поясненням про те, чи має Голируд право на запровадження даного типу законодавства.

Адвокати Вестмінстеру, зі свого боку, вважають, що Голируд не має мати даного повноваження і тому кинули судовий виклик Голирудові, де переконані, що вони мають мати таке право.

Під час цих слухань у Верховному Суді СК, разом з представниками Вестмінстеру та Голируду, будуть присутніми також і представники Асамблеї Північної Ірландії (парламент) та Асамблеї Уельсу (уельський парламент).

Представники Стормонту (парламент П.Ірландії. - Stormont) та уельської асамблеї, на цих слуханнях, перебуватимуть на боці Шотландії.

Дана справа є вельми складною і кінцеве рішення по ній очікується не раніше грудня цього року.

Варто зазначити, що чинний законопроект Про Відчуження від ЄС, над яким велися дебати у центральному парламенті СК, вже пройшов всі стадії розгляду, але він ще не може стати Актом Парламенту, саме через заперечення Парламенту Шотландії та введення ним власного аналогічного законопроекту.

Якщо Верховний Суд вирішить, що даний законопроект не лежить у компетенції Голируду, тоді цей законопроект (Bill) стане законом (Act), тобто актом парламенту.

Сам Президент Парламенту Шотландії стверджує, що даний законопроект не лягає у сферу законодавчої компетенції шотландського парламенту через те, що члени цього парламенту намагаються забезпечити собі зараз використання повноважень, котрих вони, можливо, набудуть у майбутньому.

Вельми шанований Лорд Адвокат James Wolffe, який є головним правовим радником шотландського уряду, заперечує думку Президента Голируду в тім, що даний голирудський законопроект, навмисне, був обережно підігнаний аби не перечити жодним законам ЄС.

А представники центрального уряду СК кажуть, що просто хочуть аби Верховний Суд вніс пояснення в те, чи є власний голирудський законопроект законним, чи ні.

Взагалі, Верховний Суд може вирішити у три наступні способи: або дозволити введення власного законопроекту Голируду про Відчуження від ЄС, або цілковито його відхилити, або дозволити окремі частини цього законопроекту і одночасно відхилити інші.

Упродовж вже тривалого часу, шотландські та центральні британські урядовці ніяк не можуть дійти згоди щодо того, як мають розподілятись, після Брекзиту, ті повноваження, котрі на даний час має Європейський Парламент.

Наразі виглядає так, що вихід СК з Європейської Унії відбудеться наприкінці березня наступного року.

Обидва боки, як Голируд, так і Вестмінстер, наразі сходяться на думці, що окремі чинні повноваження Брюселю повинні лягти в основу загальнонаціональної структури спільних норм та правил, особливо у таких сферах, як стандарти якості харчових продуктів та їх класифікувань.

Проте, міністри з обидвох боків ніяк не можуть погодитись про те, хто з них повинен мати кінцеве слово про те, як все це має бути запроваджено.Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:     Поширити у Твітер      Стежити у Твітері     У цій темі також читайте:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka
Переглядів: