Всі новини

31.07.2018 - 22:41

Вівторок, 31 липня 2018 - 22:41

Що буде з вашою карткою EHIC після Брекзиту

Що буде з вашою карткою EHIC після Брекзиту

Якщо ви їдете у відпустку до країн ЄС, Ліхтенштайну, Норвегії, Ісландії чи Швейцарії, то практично завжди, разом зі своїм паспортом, ви берете також і свою Європейську Страхову Медичну Картку (European Health Insurance Card).


Ця картка діє в межах ЄС та у вище згаданих країнах і дає вам змогу отримувати медичну допомогу за рахунок вашої держави, якщо у вас виникнуть проблеми зі здоров'ям під час поїздок чи відпусток.

На даний час у Сполученому Королівстві видано приблизно 27 мільйонів таких карток.

Картка EHIC [і-гейч-ай-сі] покриває попередньо виявлені ваші хвороби і також надання вам швидкої медичної допомоги у випадках аварій чи інших інцидентів, або якщо ви просто захворієте під час своєї відпустки у Європі.

Особи, котрі мають хронічні хвороби, як для прикладу ті, що потребують щоденних уколів чи іншого догляду, можуть легко та безтурботно мандрувати по ЄС, Ісландії, Швейцарії, Норвегії та Ліхтенштайні і вони знають, що при необхідності зможуть отримати безкоштовне лікування на точнісінько таких самих правах, як і громадяни тих країн, котрі вони відвідують.

Проте, Британія все більше наближується до виходу з ЄС і тому дуже часто постають питання про те, як зміниться ситуація з картками EHIC для британців, котрі мандрують Європою та для громадян вище зазначених країн, котрі мандрують Британією.

Наразі відомо, що офіційний вихід Британії з членства ЄС, тобто Брекзит, має відбутися 29 березня 2019 року.

Наразі, СК та ЄС досягли принципової угоди про те, що після 29 березня наступного року має початися так званий перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року.

Цей період потрібний аби надати підприємствам, організаціям та громадянам більше часу для поступового переходу від одного стану до іншого, а також і для того, аби надати більше часу для подальших перемовин про майбутні стосунки.

Якщо цей період таки буде, то упродовж його дії громадяни ЄС та СК користуватимуться у ЄС та у Британії всіма тими правами, котрими вони користуються зараз, а це означає, що картка EHIC буде продовжувати діяти й упродовж перехідного періоду.

Проте, тут варто зазначити, що угода про перехідний період є тільки принциповою, а не остаточною. Остаточною вона буде тоді, коли цілковито завершаться всі перемовини про Брекзит і вдасться підписати та ратифікувати (затвердити) цю угоду.

На даний час, дуже багато британських політиків анти-європейського нахилу все більше закликають чинний уряд аби той виходив з ЄС у наступному році просто без будь-якої угоди, якщо Британії не вдасться отримати дуже вигідні для себе умови майбутніх стосунків з ЄС.

Тобто вони закликають до того, що зараз часто називають Брекзитом Без Угоди (No Deal Brexit).

Проблема в тім, що якщо СК та ЄС не вдасться ратифікувати угоду про Брекзит, то це означає, що перехідного періоду може й не бути взагалі, бо перехідний період є якраз частиною загальної угоди.

Найбільшими перешкодами у досягненні угоди про Брекзит наразі є питання про майбутній перетин кордону між Північною Ірландією та Ірландською Республікою (південною), а також окремі торгові стосунки та питання статусу громадян ЄС.

Якщо подати коротко, то радикальні британські політики хочуть аби Британія отримала вигідні для себе торгові стосунки з ЄС, але одночасно мала змогу вводити перешкоди та обмеження для в'їзду до себе громадян ЄС з метою подолання міграції.

З іншого боку, політики у ЄС кажуть, що цього не можливо буде досягти через те, що це може порушувати вельми відомий принцип вільного пересування в межах ЄС, який має в собі чотири складові спільного європейського ринку, тобто волю пересування товарів, людей, послуг та капіталу. Ці чотири складові є невід'ємними.

У питанні ірландського кордону найбільша проблема лежить в тім, що впливові радикальні британські політики хочуть отримати від ЄС право самими визначати свої власні митні ставки та самостійно збирати мито СК. Тобто вони хочуть цілковито вийти з митної спілки ЄС, що у свою чергу означає, що ЄС буде змушений ввести прикордонний контроль на кордоні між двома Ірландіями, котрий залишається прозорим ще від 1929 року, тобто від тоді, коли Ірландська Республіка набула незалежності від англійської імперії, а Північна Ірландія залишається частиною СК.

Тут важливо розуміти, що дані радикальні анти-європейські політики постійно намагаються схилити уряд у свій бік. Чи піде він на це, покаже тільки час.

Якщо перехідного періоду не буде, то це означає, що картка EHIC може припинити свою дію в кінці березня наступного року. Що тоді буде далі, наразі ніхто не знає.

Разом з цим, треба сказати, що 12 липня цього року уряд СК видав так званий Білий Папір Брекзиту (Brexit White Paper), у якому зазначається, що уряд СК хоче аби дія карток EHIC продовжувалась на невизначений період.

В уряді також стверджують, що їм все ж таки вдасться досягнути якоїсь, навіть мінімальної, угоди з ЄС.

Проте, якщо казати чесно, то впевнено ніхто цього не знає і не знає, що буде далі.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:     Поширити у Твітер      Стежити у Твітері     Також дивіться:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka
Переглядів: