Всі новини

20.08.2018 - 09:22

Понеділок, 20 серпня 2018 - 09:22

У випадку безугодного Брекзиту громадяни ЄС зможуть і далі жити у СК

У випадку безугодного Брекзиту громадяни ЄС зможуть і далі жити у СК

Британський щоденник Дейлі Тéлеґраф, з посиланням на просочені документи з британського уряду, стверджує, що у випадку так званого безугодного Брекзиту громадянам ЄС, котрі мешкають на території Британії, таки буде надане право на подальше проживання.


Так званий безугодний Брекзит (no deal Brexit) може трапитись у тому випадку, якщо десь приблизно до початку наступного року СК та ЄС не вдасться підписати угоду про умови виходу Сполученого Королівства з ЄС.

Якщо угоду таки вдасться підписати, то наприкінці березня наступного року почнеться перехідний період, під час якого діятимуть всі ті норми та правила, котрі діють зараз, а громадяни ЄС зможуть отримати статус постійних мешканців чи поселенців.

Цей перехідний період триватиме до кінця 2020 року.

Просочені документи стверджують, що право на проживання громадянам ЄС буде надано навіть однобічно, тобто незалежно від того, чи отримають подібне право громадяни СК, котрі мешкають на території країн ЄС.

Занепокоєння з майбутнім статусом громадян ЄС у СК почали все більше випливати на поверхню після того, як все більше радикально налаштованих британських політиків-брекзитерів почали збільшувати тиск на уряд аби той просто сам вийшов з брекзитних перемовин, якщо ЄС не погодиться надати Британії вигідні для неї умови майбутніх стосунків.

Згідно з Тéлеґраф, десь у четвер цього тижня уряд має оприлюднити приблизно 80 так званих технічних паперів, де мають міститися подробиці про більш детальне приготування до сценарію безугодного Брекзиту, котрі стосуватимуться майже всіх суспільних сфер.

Варто звернути увагу, що в уряді вже давно обіцяють видати подібні подробиці, але чомусь ніяк цього не зроблять. Виглядає, що вони просто не знають, що робити.

Якщо вірити вище згаданим просоченим документам, то після березня наступного року громадяни ЄС зможуть продовжувати жити у СК на таких самих умовах, на яких вони жиють зараз. Тобто вони продовжуватимуть мати повний доступ до Служби Охорони Здоров'я (NHS) і також матимуть доступ до британської системи соціального забезпечення.

Тим часом інший британський щоденник, Індепендент, повідомляє. що його власна кампанія за проведення другого референдуму за затвердження умов Брекзиту набирає все більших обертів і що петицію за це вже підписали більше ніж 660 тисяч людей.

Якщо ви маєте бажання, ви можете також підписати петицію за адресою: https://www.change.org/p/theresa-may-mp-give-people-a-final-say-on-brexit-deal

У просочених паперах зокрема йдеться: "Внутрішні Справи (Home Office) планує, у фактично однобічний спосіб, запропонувати громадянам ЄС продовжувати жити у СК на умовах, котрі було узгоджено в грудні 2017 року.".

Умови про які тут згадується подавалися раніше, у статті Досягнено згоди у першій фазі перемовин про Брекзит

Згідно з останніми статистичними даними, на даний час у СК мешкає приблизно 3.8 мільйонів громадян ЄС.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:Поширити у Твитер

Стежити у Твитері
У цій темі:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka