Всі новини

21.08.2018 - 22:03

Вівторок, 21 серпня 2018 - 22:03

Раб: громадяни ЄС будуть у повній безпеці

Раб: громадяни ЄС будуть у повній безпеці

Домашній Секретар СК, пан Дóмінік Раб, у вівторок під час зустрічі з паном Мішель Барньє у Брюселі заявив, що у випадку безугодного Брекзиту уряд СК вдасться до миттєвих дій аби запевнитись, що права громадян ЄС залишаються у повній безпеці у післябрекзитний час.


У розмові з БіБіСі пан Раб (на фото зліва) також сказав, що Сполучене Королівство має моральні зобов'язання перед громадянами ЄС за їх значний внесок у економіку країни і тому йому навіть в голову не приходить думка про те, що тут хтось колись може просто так відкинути чи залишити у кривді цих людей.

Під час прес-конференції він також сказав, що під час чинних перемовин ЄС має піти на поступки перед Британією у її амбіціях та праґматизмом аби забезпечити собі вигідні умови у подальшій співпраці з ЄС.

Проте, керівник команди перемовників з боку ЄС, пан Барньє (на фото справа), зі свого боку застеріг аби обидва боки не вдавалися до пошуку винуватців зриву перемовин, бо наразі виглядає так, що багато британських політиків все більше звинувачують ЄС в тім, що той не хоче надати Британії такі післябрекзитні умови, які вона хоче мати.

Пан Барньє також сказав, що головними неузгодженими пунктами залишається майбутнє економічних стосунків між СК та ЄС і що ЄС ніяк не відійде від своїх фундаментальних принципів невід'ємності та нерозривності єдиного європейського ринку.

Обидва боки погодились продовжувати вести тісний діалоґ аби уникнути безугодного Брекзиту, тобто якщо до кінця березня наступного року СК вийде з ЄС без угоди про майбутні стосунки між ЄС та Британією.

Якщо таке трапиться, то Британські зовнішньоекономічні стосунки автоматично перейдуть під правила Світової Організації Торгівлі (СОТ).

Проте, з запровадженням правил СОТ не все так просто, бо ці правила далеко недосконалі і не охоплюють всіх сфер економіки, а тільки основні.

Правила СОТ, для прикладу, не охоплюють та практично жодним чином не регулюють повітряні перевезення і багато подібних сфер, у той час, як СК на даний час діє за правилами та домовленостями ЄС у регулюванні всіх повітряних перевезень, а поза межами ЄС цими регулюваннями переймаються різні детальні угоди між ЄС та іншими країнами.

Саме з цієї причини багато британських політиків та економістів висловлюються про те, що після 31 березня наступного року у Британії може початися хаос і що жодні літаки не будуть літати, і що на шляхах біля Довера будуть стояти стокілометрові черги, і таке подібне. Інші політики стверджують, що все це повний нонсенс і нічого такого не буде.

Коли пана Рáба запитали про те, чи СК зможе надати повні ґарантії майбутнім працівникам з країн ЄС у випадку безугодного Брекзиту, то він прямо заявив, що: "ми миттєво задіємо всі наші механізми аби права та статус цих громадян були у безпеці".

Він також наголосив: "Ми високо оцінюємо внесок, який роблять громадяни ЄС тут, у СК, і я впевнений, що ми миттєво забезпечимо їх правовий статус.
Немає жодної уяви, що хтось може просто так відкинути чи вигнати громадян ЄС з цієї країни. Це не уявно. І я вже на цьому неодноразово та дуже ясно наголошував.".

Пан Барньє зі свого боку також сказав, що попри всі політичні драми, він оптимістично дивиться на успішне завершення перемовин між СК та ЄС і також сказав, що хоче аби майбутня угода між ними була максимально взаємовигідною. "Це має бути таке партнерство, де будуть шануватись принципи єдиного європейського ринку та принципи цілого європейського проекту. Якщо всі це добре усвідомлять, то, я впевнений, ми досягнемо успіху.", сказв пан Барньє.Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka