Всі новини

29.08.2018 - 14:19

Середа, 29 серпня 2018 - 14:19

Свіжі баталії між французькими та британськими рибаками

Свіжі баталії між французькими та британськими рибаками

Між французькими та британськими рибальськими човнами сталися сутички через заперечення французів проти вилову морських гребінців британцями у 22-кілометровій зоні біля французького узбережжя.


Приблизно 40 французьких човнів намагалися заперечити п'ятірці більших британських рибальських човнів доступ до 22-кілометрової зони узбережжя французької провінції, Нормандії, у затоці Bay of Seine, де британці мали на меті займатись виловом морських гребінців.

Аби контролювати сутички, французька поліція відправила туди також і свій човен, який спостерігав за баталіями, але, через те, що це нейтральні води, не намагався втручатись.

Кілька човнів таранили один одне, а їх команди кидалися каміннями та вогняними контейнерами.

Жодна людина в сутичках не постраждала.

Після тривалих перепетій, французьким човнам вдалося відігнати британські човни і згодом все вщухло.

За словами БіБіСі, британські рибаки мають право займатись виловом у місцях, багатих на морські гребінці, котрі є вельми популярною їжею, як у Британії, так і у Франції і до того ж, вельми дорогі.

Французи часто скаржаться, що британці безжалісно спорожнюють запаси морських гребінців біля своїх берегів. Прихід британських човнів минулої ночі знову розгнівав французів і вони вирішили відігнати британців назад.

Подібні баталії між французькими та британськими рибаками трапляються вже тривалий час.

Найбільша така сутичка останнього разу мала місце у 2012 році, коли на допомогу розрадити рибаків було відправлено кораблі морського флоту Франції.

Через сутичку минулої ночі британські рибаки сьогодні звернулися за захистом до центрального уряду, на що в уряді вже повідомили, що наразі вже почали домовлятись з урядом Франції про зустріч.

За версією БіБіСі, минулої ночі французькі човни зібралися аби протестувати проти розкрадання британцями їх ресурсів.

Тоді, один з французьких човнів відрядився до британських аби вони припинили вилов і поїхали назад.

Проте, британці відмовились і тоді виникла сутичка, коли французький човен пішов чолом на британський і з нього почали кидати камінням та запальними сумішами і потім йому на допомогу почали йти інші французькі човни і почалася значна сутичка, де човни штовхали одне одного, кидалися каміннями, запальними сумішами та всім решту, що було під руками і не надто дороге.

Британські човни повернулись до дому з побитими вікнами і без жодного гребінця.

Британці кажуть, що каміння, запальні суміші та різні металеві предмети кидали тільки французи.

Проте, французи кажуть, що кидали, як британці, так і французи.

Свіжі баталії між французькими та британськими рибаками Протистояння біля берегів Нормандії на карті


Аналіз:

Європейське законодавство дає британцям право вилову гребінців у цій частині Англійського Каналу (Протока Ля-Манш), але французи постійно звинувачують британців, що ті припливають туди на дуже великих човнах, виловлюють значну кількість гребінців і відтак швидко спорожнюють запаси, що кладе під загрозу екологію цієї території.

Подібне напруження між французькими та британськими рибаками через вилов цього делікатесу триває вже понад 15 років.

Проте, упродовж останніх п'яти років це напруження дещо вщухло через те, що між британцями та французами було підписано особливу угоду, яка регулювала вилов гребінців біля Нормандії.

Ця угода передбачала, що британські човни більших розмірів будуть утримуватись від вилову, а натомість отримають більші права на вилов у інших територіях.

Британці мають право ловити гребінці круглий рік.

З іншого боку, французьке законодавство забороняє вилов морських гребінців у період від 15 травня до 1 жовтня.

Французькі закони, звісно ж, на британців не розповсюджуються і це означає, що у цей час британці можуть виловлювати гребінці, а французи ні, що кладе французів у вельми складні та несправедливі умови.

Французи кажуть, що не хочуть цілковито припинити доступ британців до вилову, але хочуть аби ті також чекали до 1 жовтня аби існували однакові умови.

Важливо зазначити, що морські гребінці у Нормандії це, як шампанське у Шампані (інша французька провінція) і тому для місцевих людей це є надзвичайно чутливою темою.

Немалий внесок у загострення ситуації з рибальством у цих водах приніс з собою також і Брекзит.

Чимало нормандських рибаків тепер тішаться про те, що після виходу СК з ЄС британці вже більше не матимуть такого права на вилов їх гребінців. Проте, це ще також залежить від майбутніх угод та від того, чи СК все ж таки вийде з ЄС чи ні.

Свіжі баталії між французькими та британськими рибаками Морські Гребінці є дуже популярними по обидва боки протоки


Ось кілька відео про це від каналу Євроновини:
Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також у цій темі:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka