Всі новини

01.10.2018 - 12:24

Понеділок, 01 жовтня 2018 - 12:24

Чому британці насолоджуються найдешевшими у світі харчами

Чому британці насолоджуються найдешевшими у світі харчами

Упродовж останнього часу, чимало британців все більше відчувають тиск на свою кишеню і головним чином через інфляційні процеси та надто повільне зростання зарплати.


За останніми опитуваннями виявляється, що кожні четверті британець чи британка схвильовані зростаннями цін на харчові продукти.

Разом з тим, одна з найбільших британських мереж супермаркетів, Теско, недавно оголосила про запуск супер дешевої мережі невеликих крамниць, котрі матимуть назву Джекс (Jack's - Джекові) і котрі мають кинути прямий виклик таким супер дешевим мережам, як Алді чи Лидл.

Загалом, згідно з останніми дослідженнями дослідницької фірми Євромонітор (Euromonitor), середня британська родина витрачає на харчі приблизно вісім відсотків від всіх своїх видатків. Тут мається на увазі харчування вдома, тобто ці 8% не включають в себе витрати на харчування у ресторанах, барах, та у подібних закладах.

Витрати на харчі у інших країнах світу коливаються дуже по-різному. Греки, для прикладу, витрачають на харчі десь 16%, а люди такої південно-американської країни, як Перу, витрачають на харчі цілих 26%.

Найбільший відсоток витрат на харчі у світі припадає на африканську країну, яка має назву Ніґерія, де кожна родина витрачає аж по 59% від загального доходу сім'ї.

Вище поданий графік також показує, що у таких нібито насичених сільським господарством країнах, як Україна на харчі витрачається майже 40% від всіх витрат домогосподарства.

Якщо порівняти з країнами західної Європи, то з огляду витрат на харчові продукти Британія виявляється найдешевшою. На харчі британці витрачають навіть менше ніж витрачається в середньому загалом по Європі.

Більше того, якщо порівнювати з тим, що витрачали батьки та діди британців у 60 років тому, то виходить, що зараз середня британська родина, у відсотковому порівнянні до своїх загальних витрат, витрачає на харчі десь половину того, що витрачали британці в ті часи.

Чому британці насолоджуються найдешевшими у світі харчами Порівняння того, що витрачала британська родина у 1957 році (блакитний колір) і що вона витрачає зараз (точніше у 2017)


Саме тому, багатьох у цьому світі постійно цікавить питання того, чому у Британії такі дешеві харчі.

Однією з найголовніших причин є жорстка та висока конкуренція, котра останнім часом стала навіть аґресивнішою через те, що на британський ринок харчових продуктів прийшли такі супер дешеві мережі, як Алді та Лидл і до яких тепер долучається також і нова мережа Джекс.

Іншою важливою причиною є також те, як британці купляють свої харчі.

З плином часу прихильність британців до якоїсь однієї мережі крамниць значно впала і на даний час люди відвідують все більше різних крамниць, а не ходять постійно в одну й ту саму, як це більшість британців робили 20 чи 40 років тому.

Кожний четвертий британець чи британка тепер кажуть, що якщо зачиниться їх місцевий супермаркет, то їх це не дуже турбуватиме, а половина з опитаних кажуть, що купляють харчі у різних крамницях, замість того аби відвідувати одну й ту саму.

Дослідження також показують, що останнім часом британці закуповуються все меншими порціями. Тобто з кожної поїздки до супермаркету тепер привозиться менше продуктів ніж привозилося раніше.

Така культура закупівель харчів стає причиною того, що супермаркетам доводиться все наполегливіше працювати для того, аби продовжувати приваблювати до себе споживачів.

На даний час такі супер дешеві мережі, як Лидл та Алді, вже приваблюють до себе десь біля 13% британських споживачів, що складає надзвичайно велику частку і саме це ніяк не дозволяє іншим мережам підіймати ціни.

Варто також зазначити, що за останні кілька років також значно зросла ефективність виробництва харчових продуктів, як у Британії, так і загалом по Європі, що у свою чергу дозволяє утримувати ціни вельми низькими.

Набагато ефективнішим та рентабельнішим також став і сам процес доставки продуктів до супермаркетів.

Дуже важливо наголосити також на тім, що на даний час Сполучене Королівство імпортує приблизно половину зі всіх своїх харчових продуктів.

Якщо порівняти з 80-ми роками минулого сторіччя, то тоді Британія імпортувала тільки 30% харчів.

Чому британці насолоджуються найдешевшими у світі харчами Цей малюнок показує звідки потрапляють харчі на територію СК


Разом з цим, ніхто не може ґарантувати, що ера ультра дешевих харчів триватиме у Британії й у прийдешні роки.

Головними причинами цього є те, що з плином часу змінюється британський клімат.

В цьому році так зване Бидло зі Сходу (Beast from the East), як британці часто описують незвичайно холодну погоду, яка за звичай насувається зі сходу, а потім незвичайно спекотне літо, стали причиною значного падіння врожаїв на полях британських фермерів, що стало причиною не дуже значного, але все ж таки дещо помітного зростання цін на харчі у наших супермаркетах.

Відтак, за період від березня до липня цього року, ціни на моркву зросли на цілих 80%, а на пшеницю на 20%.

Дослідницька фірма CEBR стверджує, що це зростання тепер витягає з кишені середнього британця додаткових 7 фунтів кожного місяця.

Проте, у Британії такі погодні умови є надто рідкісним явищем і як воно буде наступного року, сказати ніхто не може, але більшість вчених сходяться на тім, що упродовж наступних років світовий клімат ставатиме все більш екстремальним та непередбачуваним, що у свою чергу може спричинити значне зростання цін на продукти.

Варто наголосити на тім, що відразу після референдуму за вихід СК з ЄС, вартість британського фунту була впала на цілих 17% порівняно з Євро та на цілих 29% порівняно з доларом США. Згодом фунт дещо підріс у ціні, але його вартість все ж таки залишається нижчим.

Це має значний вплив на ціни на харчові продукти через те, що половина їх імпортується, а під час падіння вашої валюти все, що до вас імпортується, стає дорожчим.

Наразі існують також побоювання того, що через погану домовленість з ЄС, після того як відбудеться Брекзит, що очікується в кінці березня наступного року, ціни на харчі у Британії підуть ще вище.

Це може бути спричинене тим, що у випадку безугодного Брекзиту можуть зрости тарифи на імпорт товарів з ЄС, звідки імпортується 30% від всіх харчів, котрі споживаються на території СК.

Проте, вплив Брекзиту на наші майбутні ціни може бути й набагато більшим. Як негативно вплине Брекзит на наші ціни, наразі ніхто точно не знає.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також читайте:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka