Всі новини

15.11.2018 - 19:02

Четвер, 15 листопада 2018 - 19:02

У Британії починають серйозно балакати про другий референдум

У Британії починають серйозно балакати про другий референдум

Після того, як аж цілих шість міністрів, серед яких і вельми впливові, через неприйнятний для них чорновий проект остаточної домовленості між СК та ЄС у питанні Брекзиту, подали сьогодні прохання про свої відставки, багато авторитетних британських політиків, як у партії влади, так і у лавах опозиції, все гучніше закликають до проведення другого референдуму за вихід СК з Європейської Унії.


Ця подія спричинила падіння британського фунту на майже два пенси, до приблизно 1.28 за долар, що за один день є дуже значним падінням.

Подальшу долю чинної британської прем'єрки, пані Терізи Мей, також поставлено під велике питання, після того, як один з видатних брекзитерів, пан Джейкоб Ріс-Моґ (консерватор), сьогодні передав свого листа голові Комітету 1922 про те, що він вимагає поставити на голосування у питання про недовіру Прем'єр-міністерці. Цей комітет також відомий, як комітет задньолавочників, тобто парламентарів з боку консервативної партії, котрі не займають провідних постів в уряді і котрі не завжди підтримують уряд під час голосувань різних законопроектів. Комітет було утворено у 1922 році.

Якщо таких листів назбирається 48, тоді голова комітету буде змушений оголосити про голосування за недовіру прем'єр-міністерці у Палаті Громад британського парламенту.

Серед британських журналістів ходять чутки, що таких листів вже є більше ніж 48.

Всі ці відставки та чвари почалися сьогодні від самого ранку, після того, як політики отримали змогу ознайомитись з подробицями чорнової копії угоди, про яку напередодні домовились представники ЄС та СК, текст якої складає 585 сторінок.

Ця домовленість передбачає, що СК залишатиметься у митному просторі ЄС принаймні до кінця 2020 року і можливо й навіть надалі, на невизначений термін. Це означає, що увесь цей час Британія не матиме права встановлювати свої власні тарифи і ще дуже багато подібних обмежень.

У той самий час представники Британії більше не будуть сидіти за столами ЄС під час прийняття рішень, тобто Британія буде змушена жити за дуже багатьма правилами та нормами ЄС.

Вельми багато брекзитерів ніяк не можуть погодитись на такі умови і вважають це здачею інтересів СК і кажуть, що не зможуть проголосувати за таку угоду, коли її буде поставлено на голосування у парламенті.

Головні брекзитери почали закликати до відставки пані Мей, а її опоненти до проведення ще одного референдуму за вихід.

Проте, сьогодні після п'ятої години дня, пані Мей вийшла перед будинком уряду і дала прес-конференцію, у якій заявила, що нікуди і ні у ніяку відставку вона йти не збирається.

Натомість пані Мей сказала, що ця домовленість є найкращим, чого СК може досягнути у перемовинах з ЄС і що вона особисто буде виводити цю країну з ЄС 29 березня наступного року, що у свою чергу означає, що про ніякий другий референдум, ні вона, ні її уряд, навіть і думати не хочуть.

Лідер лейбористів, котрі є головною опозиційною партією, пан Джеремі Корбин, після оприлюднення подробиць домовленості сказав, що: "Це не та домовленість, яку було обіцяно парламентові і парламент не може, і я вірю, не буде приймати хибний вибір між поганою домовленістю та бездомовленістю взагалі.".

Серед тих, що подали у відставку, також і Секретар центрального уряду СК з Брекзиту, пан Доминік Раб, тобто він був на посаді, яку на даний час вважають найбільш ключовою посадою в уряді.

Він сказав, що, як брекзитер, він ніяк не може погодитись на такі умови виходу Британії з ЄС.

Коли пана Рáба запитали, чи має він намір сам викладати свою кандидатуру на посаду майбутнього прем'єр-міністра, він цього не підтвердив, але й не заперечив.

Якщо Палата Громад не підтримає цей проект домовленості, тоді залишається тільки або повторний референдум, або безугодний вихід Британії з ЄС, котрий може затягнути країну у хвилю неабиякого хаосу, з довжелезними чергами біля Довера та інших головних портів країни і навіть можливо й тимчасовим призупиненням авіарейсів, як пасажирських, так і вантажних.

Що б там не казала сама пані Мей, але зараз її подальша доля, як британської прем'єрки, висить на найтоншій ниточці за весь час її прем'єрства.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також читайте:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka