Всі новини

07.12.2018 - 10:31

П'ятниця, 07 грудня 2018 - 10:31

Оприлюднено зміни щодо статусу громадян ЄС у випадку безугодного Брекзиту

Оприлюднено зміни щодо статусу громадян ЄС у випадку безугодного Брекзиту

Згідно зі вчорашнім документом, який видали британські внутрішні справи (Home Office), схема надання статусу поселенців для громадян ЄС (the EU Settlement Scheme) продовжиться навіть якщо трапиться безугодний Брекзит (no deal Brexit), тобто у випадку, коли СК та ЄС не зможуть підписати угоду про вихід Британії з Європейської Унії.


Текст вчорашнього документу каже наступне:

Уряд Сполученого Королівства офіційно підтверджує, що у випадку виходу СК зі складу ЄС без угоди, втілення нової схеми надання громадянам ЄС та членам їх сімей статусу постійних мешканців буде продовжуватись.

Громадяни ЄС та члени їх сімей будуть і надалі мати змогу користуватись всіма тими правами, котрими вони користуються зараз, тобто наприклад працювати, навчатись та отримувати соціальну допомогу на території Сполученого Королівства.

Схема поселення почне працювати у повному режимі наприкінці березня 2019 року.


Зверніть увагу, що:

У випадку, якщо трапиться безугодний Брекзит, перехідного дворічного періоду, про який йдеться у чинному проекті угоди між ЄС та СК, не буде.

Це означає, що дію нової схеми поселення (тобто надання громадянам ЄС нового статусу постійних мешканців у СК) буде завершено 31 грудня 2020 року, а НЕ наприкінці червня 2021 року, як про це було оголошено раніше.

Також, важливо зазначити, що у випадку безугодного Брекзиту даною схемою зможуть скористатись тільки ті громадяни ЄС та члени їх сімей, котрі мешкатимуть на території СК до 29 березня 2019 року.

Нову міґраційну схему СК буде запроваджено після 1 січня 2021 року.

У випадку відмови у наданні громадянам ЄС нового статусу поселенців, вони більше не матимуть права звертатись до Європейського Суду та робити виклик урядові СК.

Під час прохання про в'їзд на територію СК, громадяни ЄС більше не матимуть жодних переваг перед громадянами інших країн.

Члени сімей громадян ЄС зможуть долучитись до своїх рідних до 29 березня 2019 року. Після цієї дати для громадян ЄС почне працювати інша схема долучення до них близьких членів їх сімей.Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka