Всі новини

12.12.2018 - 21:25

Середа, 12 грудня 2018 - 21:25

Теріза Мей виграла довіру залишатися головихою консервативної партії

Теріза Мей виграла довіру залишатися головихою консервативної партії

Кілька хвилин тому у Палаті Громад завершився підрахунок голосів членів парламентської консервативної партії, тобто тих консерваторів, котрі є членами Палати Громад британського парламенту, де вони голосували за те, чи має чинна британська премем'єрка та лідерка британських консерваторів залишатися лідеркою партії й надалі.


За проголосувало 200, проти 117.

Якби пані Мей була програла це голосування, то це означало б, що вона мусила б залишити посаду лідерки Торі (консервативної партії) і також залишити посаду прем'єр-міністерки Великої Британії, що у свою чергу означало б розпуск чинного британського уряду, і також, потенційно, означало б призначення позачергових парламентських виборів до Палати Громад, яка є найголовнішою палатою британського парламенту.

Важливо розуміти, що це не було голосування всієї Палати Громад за недовіру урядові, а голосування тільки консерваторів Палати Громад і стосувалося воно тільки консервативної партії.

Це голосування було спричинене тим, що більше ніж 48 членів Палати Громад, котрі також є членами консервативної партії, кілька днів тому висловили недовіру лідерці своєї партії, пані Терізі Мей.

Ті члени консервативної партії, котрі не були задоволені роботою своєї чинної лідерки, надсилали свої листи про недовіру пані Мей до голови Комітету 1922, який є парламентським комітетом британських консерваторів, яких ще також називають задньолавочниками (backbenchers), тобто котрі не займають головних посад у чинному уряді, і під час засідань залишаються на задній лавках (back benches).

Коли таких листів назбирується більше ніж 48, голова комітету зобов'язаний покласти на голосування питання про недовіру лідерові чи лідерці партії.

Подібні листи окремих парламентарів-консерваторів почали надходити до голови Комітету 1922 після того, як пані Мей завершила перемовини з ЄС про умови виходу Британії з ЄС, тобто про умови Брекзиту.

Дуже багато членів консервативної партії, котрі також є затятими брекзитерами, вельми незадоволені тими умовами, на яких Британія виходитиме з ЄС.

Якщо описати коротко, то умови виходу, які було узгоджено, фактично залишають Сполучене Королівство у митній спілці ЄС та у єдиному європейському ринку, що у свою чергу передбачає вільне пересування людей в межах ЄС, чого дуже не хочуть дуже багато брекзитерів.

Головною перешкодою у цій угоді є питання про кордон між Північною Ірландією та Ірландською Республікою.

Уряд пані Мей домовився з ЄС про так звану "задню защіпку" (backstop).

Ця защіпка стосується того, що у майбутньому, після того, як завершиться перехідний період і Британія цілковито вийде з членства ЄС, Північна Ірландія фактично залишатиметься у ЄС. У іншому випадку ЄС мусив би встановити між двома Ірландіями фізичний кордон, бо ЄС не може допустити прозорості своїх кордонів.

А це у свою чергу порушує умови угоди Великої П'ятниці про те, що між двома Ірландіями не може бути жодних фізичних кордонів, порушення чого може знову призвести до терактів з боку Ірландської Республіканської Армії (IRA), котрі мали місце у Англії упродовж більше ніж сто років до 1998 року.

Угоду Великої П'ятниці було підписано на весні 1998 року тодішнім британським прем'єром, паном Тоні Блеєром, що встановило мир між Британію та Ірландськими повстанцями, котрі хочуть відокремлення від Британії. Цей мир, хоч і дуже хиткий, але все ж таки триває й досі. Ніхто не хоче навіть і думати про повернення до тих жахливих часів.

По цій угоді виходу Британії з ЄС має ще бути голосування у Палаті Громад.

Це голосування мало відбутись у вівторок, 11 грудня, але не відбулось, бо практично в останню хвилину його було скасовано самою Терізою Мей головним чином через те, що у неї було дуже мало шансів його виграти.

Програш по голосуванню означав би фактично безугодний Брекзит, або повторний референдум і також можливу відставку пані Терізи Мей та разом з нею всього її уряду, з подальшим призначенням нових парламентських виборів і саме через неспроможність подальшого ефективного керування країною чинним урядом.

Сьогоднішній виграш пані Мей також означає, що консерватори не можуть класти питання про недовіру своїй лідерці знову принаймні упродовж наступних 12 місяців.

Проте, той факт, що аж 117 членів її парламентської партії проголосувало за висловлення їй недовіри, означає що позиція пані Мей, як лідерки є дуже, дуже хиткою.

Головним, хто виступав за висловлення недовіри пані Мей, є пан Джейкоб Ріс-Моґ (Jacob Rees-Mogg), який також є одним з найбільш затятих брекзитерів і звинувачує пані Мей у здачі інтересів Британії перед ЄС.

Після голосування пан Моґ сказав, що такий результат є просто жахливим для пані Терізи Мей і закликав її подати у відставку.

Варто також зазначити, що перед самим голосуванням пані Мей виступила перед своїми колегами з короткою промовою, де вона пообіцяла піти з поста лідерки британських консерваторів до наступних парламентських виборів, котрі мають відбутися у 2022 році.


Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також дивіться:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka