Всі новини

15.01.2019 - 20:05

Вівторок, 15 січня 2019 - 20:05

Палата Громад відхилила ЄС угоду Терізи Мей, що далі

Палата Громад відхилила ЄС угоду Терізи Мей, що далі

Кілька хвилин тому у британському парламенті завершилось голосування про те, чи підтримують члени парламенту брекзитну угоду чинної британської прем'єрки, пані Терізи Мей, тобто її угоду про вихід Британії з ЄС.


Проти брекзитної угоди проголосували аж 432 депутати, а за тільки 202, що є найбільшою поразкою уряду за всю історію існування британського парламенту.

Лейбористи швидко скористалсь цією нагодою і їх лідер, пан Джеремі Корбин, відразу оголосив про голосування про недовіру урядові пані Мей.

Це означає, що завтра почнуться дебати про висловлення недовіри Терізі Мей, після яких відбудеться голосування, можливо також завтра, приблизно у цей самий час.

Якщо завтрашнє голосування підтримає висловлення недовіри, то тоді через 14 днів вже буде голосування про висловлення самої недовіри урядові.

Якщо те голосування піде проти уряду, то ми станемо напередодні нових парламентських виборів, тобто зміни влади у СК.

Тим часом вже надійшла інформація про те, що члени партії ірландських уніатів (DUP) голосуватимуть проти недовіри Терізі Мей. Це означає, що пані Мей має серйозні шанси залишатися на своїй чинній посаді, бо у чинній Палаті Громад голоси DUP мають дуже велику вагу.


Що далі?

Правда така, що ніхто не знає цього напевно.


Найперше, що може зробити пані Мей, це прямо завтра податись до Брюселю і благати аби перемовники ЄС переглянули чинну угоду і значно зм'якли свою позицію, бо її англійські брекзитери просто забагли зробити з ЄС ще одну колонію і хочуть все за ніщо.

Проте, у Брюселі сидять далеко не дурні і вже неодноразово наголошували, що чинна угода є найкращою можливою, як для СК, так і для ЄС.


Окрім цього, пані Мей також може запропонувати проведення другого референдуму за вихід з ЄС, що сама вона до сьогодні категорично заперечувала.

Буквально кілька хвилин тому, перша міністерка Шотландії, панночка Никола Сторджин, також закликала до проведення другого референдуму.

Останнім часом до проведення другого референдуму також закликає все більша кількість впливових орґанізацій, як суспільних, так і приватних, і також керівники різних асоціацій.


З іншого боку може бути й таке, що ніякого Брекзиту не буде взагалі, про що сама пані Мей наголошувала кілька днів тому.

Цю заяву, звичайно ж, було спрямовано на те, аби більше залякати тих, що противились голосувати за угоду пані Мей.

Разом з цим варто звернути увагу, що до 29 березня залишається трохи більше 70 днів, тобто дуже мало часу для якихось значних змін, особливо за британськими стандартами, де все робиться набагато повільніше ніж де-інде.


Мабуть найгірше, що може бути, це безугодний Брекзит, малоймовірний, але все ж таки можливий.

До безугодного Брекзиту закликають найбільш радикально налаштовані брекзитери. Як би там не було, але вони все ж таки у меншості.

Окрім радикалів такого брекзиту не хоче більше ніхто.


Упродовж останніх днів перед цим голосуванням у Британії все більше лунали заклики аби пані Мей звернулась до ЄС з проханням про подовження Статті 50, тобто про те аби подовжити термін перемовин про вихід СК з ЄС ще принаймні на шість місяців та відтермінувати сам вихід.

Найбільшим позитивом щодо сьогоднішнього голосування було мабуть те, що воно спричинило різке зростання курсу британської валюти на світових ринках.

Це дуже ймовірно означає те, що переважна більшість інвесторів просто відкидають будь-яку можливість безугодного Брекзиту.

Кілька хвилин тому БіБіСі повідомило, що голосування з прийняття пропозиції про висловлення недовіри урядові пані Мей має відбутись завтра, після Питань До Прем'єр-міністра, тобто десь після першої години після полудня.

Якщо за пропозицію буде проголосовано, тоді десь через два тижні буде голосування про саму недовіру. Якщо недовіру буде прийнято, тоді у Британії будуть нові парламентські вибори.

Нові вибори означає, що вихід Британії з ЄС доведеться відтермінують принаймні на дев'ять місяців, бо в іншому випадку просто не вистачить часу.


Врешті-решт, можливо й таке, що завтра пані Мей сама оголосить про відставку. Проте, якщо взяти до уваги постійну впертість прем'єрки, то це виглядає мало ймовірним.
Наприкінці можна сказати, що СК може просто однобічно відкликати Статтю 50 і таким чином зупинити весь процес Брекзиту.

Європейський Суд нещодавно прояснив, що для цього Британії не потрібно навіть згоди країн, котрі є членами ЄС.

Кінець статті.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також читайте:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka