Всі новини

21.01.2019 - 12:08

Понеділок, 21 січня 2019 - 12:08

Всі громадяни ЄС можуть почати реєстрацію на статус поселенців

Всі громадяни ЄС можуть почати реєстрацію на статус поселенців

Від понеділка, 21 січня, розпочато третю фазу тестування схеми реєстрації на статус поселенців для європейців, у якій можуть взяти участь всі громадяни ЄС, котрі на даний час мешкають у Сполученому Королівстві.


Проте, якщо вам не кортить викинути £65, то до того часу, закім не буде чітко зрозуміло ситуацію з Брекзитом, цього робити не варто.

Це насамперед тому, що ще нікому не зрозуміло, чи СК справді вийде з ЄС і також тому, що до червня 2021 залишається ще дуже багато часу, а це та дата, коли має завершитись ця реєстрація.

Але, якщо термін дії вашої чинної картки резидента завершується ще до 29 березня цього року, то вам все ж таки краще подати на статус поселенців саме зараз аби уникнути зайвих питань.

У цій фазі реєстрування можуть взяти участь всі громадяни ЄС, котрі мають дійсні паспорти, і також не громадяни ЄС, котрі є членами сімей громадян ЄС і котрі мають дійсну біометричну картку резидента (biometric residence card).

На даний час у СК мешкає приблизно три з половиною мільйонів громадян ЄС.

Якщо Брекзит трапиться, то всім цим громадянам потрібно буде отримати статус поселенців (settled status).

Вартість реєстрації складає £65 якщо вам 16 та більше, або £32.50, якщо вам ще не має 16 років.

Внутрішні Справи СК утворили додаток перевірки потрібних документів для смартфонів, який має назву EU Exit: ID Document Check і його можна завантажити з:

для Андроїд (тобто Самсунґи, Нокії та ін): https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.gov.HomeOffice.ho1&hl=en_GB

Наразі ще немає прямого посилання на додаток для пристроїв IPhone.

Цей додаток спочатку перевірить правдивість ваших документів і також перевірить чи даний документ належить саме вам.

Для перевірки вам потрібно мати біометричний паспорт ЄС, якщо ви є громадянами ЄС.
Якщо ви не є громадянами ЄС, але є членами сім'ї громадян ЄС, то вам потрібно використовувати свою біометричну картку резидента. Якщо картка резидента біометрична, то на ній має бути позначка схожа на -O- .

Дана схема почне повністю працювати для всіх пристроїв від 30 березня цього року. Принаймні таке обіцяють у центральному уряді СК.

Ваш Андроїд пристрій має мати версію Андроїд 6 або вище і має мати функцію NFC. Про цю функцію можна дізнатись зайшовши у налаштування (Settings) і потім у з'єднання (Connections) і там має бути поле з NFC, приблизно шосте з верху. Функція NFC має бути увімкнена, як на цьому малюнку нижче.
Всі громадяни ЄС можуть почати реєстрацію на статус поселенцівПід час використання додатку вам потрібно буде просканувати свій документ за допомогою камери свого смартфону. Весь документ має бути в полі зору камери, як на малюнку нижче.
Всі громадяни ЄС можуть почати реєстрацію на статус поселенців Намагайтесь змінювати відстань між смартфоном та документом, якщо у вас виникають складнощі зі зчитуваннямПотім вам буде потрібно забрати зі свого документу будь які обкладинки та накласти на нього ваш смартфон для того, аби зчитати з документу у смартфон біометричну інформацію, як показано на малюнку нижче.
Всі громадяни ЄС можуть почати реєстрацію на статус поселенців Перевірте на екрані інформацію про свій документ - водіть смартфоном по документі до того часу, закім програма його не розпізнає.


Якщо додаток не зможе зчитати інформацію з чипа вашого документу, то вам буде запропоновано відіслати цей документ до Внутрішніх Справ (Home Office) де його перевірять вручну.

Після зчитування чипу вашого паспорта, додаток, за допомогою камери смартфону, буде сканувати ваше обличчя. Додаток вам покаже, як тримати свій смартфон.
Якщо вам менше ніж 10 років, то ваше обличчя сканувати не потрібно.


Оновлено 16:10

Кілька хвилин тому, у Палаті Громад, пані Теріза Мей оголосила, що її уряд скасовує плату за реєстрацію громадян ЄС під час отримання ними статусу поселенців.

Це означає, що £65 та £32.50, про які йдеться вище у цій статті, вже скасовано, а тим громадянам ЄС та членам їх сімей, котрі вже реєструвались та ці гроші заплатили, їх буде повернено назад.


У сьогоднішній промові пані Мей такі і не оприлюднила чіткої позиції у питанні Брекзиту, а замість того пообіцяла, що її уряд плідно працюватиме над чинною угодою, про що вона прозвітує парламент 29 січня цього року.

Пані Мей сказала, що права громадян ЄС будуть захищені, навіть у випадку безугодного Брекзиту, можливість якого вона знову відмовилась відхилити.

Пані Мей заявила, що вона не розглядає можливості проведення другого референдуму, бо, за її словами, у Палаті Громад на це наразі немає більшості.

З сьогоднішньої промови прем'єрки у Палаті Громад зрозуміло, що її так званий план Б, це той самий план А, який вона знову намагається пропхати у парламенті і навіть попри те, що минулого тижня його було блискавично відхилено.Дописи:

В понеділок, 21 січня 2019, Хтось запитав:
А що робити тим, у кого IPhone?
В понеділок, 21 січня 2019, Новини Британії написали:
Потрібно чекати закім не з'явиться додаток для Айфоун. Ситуація розуміється так, що цього додатку ще немає, але уряд СК обіцяє, що до 30 березня він буде. Якщо так, то тоді посилання на нього буде додано до цієї статті і також буде повідомлено у окремих статтях. Будьте обережні з шахраями та різними сайтами, котрі вже зараз нібито дають посилання на цей додаток для Айфоун. Цього додатку зараз просто не існує і будь-яка інформація про те, що він вже є це просто брехня.
В понеділок, 21 січня 2019, Новини Британії написали:
Також. Якщо вам горить, то ви можете взяти в когось смартфон з Андроїд і зареєструватись з нього. Але майте на увазі. що на тому смартфоні можуть зберігатись біометричні дані вашого паспорту чи картки резидента, бо ніхто вам ніколи не скаже, чи після процесу реєстрації знищує ця програма дані зі смартфону, чи може вони там залишаються.
В понеділок, 21 січня 2019, Новини Британії запитали:
Зверніть увагу! Ви можете спробувати пройти процес реєстрації онлайн, на сторінці Внутрішніх Справ. Аби почати процес реєстрування, клацніть або торкніться підкресленого посилання Continue application, яке розташоване майже в кінці сторінки. Ось посилання на їх офіційну сторінку: https://www.gov.uk/apply-stay-uk-leaves-eu-test-phase?step-by-step-nav=0c79b832-75de-4854-8154-d62774a8dfb8
У вівторок, 22 січня 2019, Орися запитали:
Чому тільки через андроід? Невжеж не в стані?
У вівторок, 22 січня 2019, Орися запитали:
Чому тільки через андроід? Невжеж не в стані?
В середу, 23 січня 2019, Новини Британії написали:
Для айфонів немає ще додатку головним чином через причини подолання окремих алгоритмів безпеки айфону. Наразі ведуться перемовини між урядом СК та Apple про доступ до використання окремих функцій операційної системи.

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Читайте також:


Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka