Всі новини

26.01.2019 - 05:16

Субота, 26 січня 2019 - 05:16

Головна брекзитерка: Брекзит можливо доведеться відстрочити

Головна брекзитерка: Брекзит можливо доведеться відстрочити

Одна з найбільш активних брекзитерок, пані Andrea Leadsom (консерваторка), заявила у п'ятницю що брекзит мабуть доведеться відстрочити на пару тижнів, аби до нього можна було краще приготуватись.


Пані Ледзом, яка займає посаду лідерки консервативної партії у Палаті Громад, сказала, що з огляду на тісні зв'язки між СК та ЄС, на її думку, обидвом буде потрібно більше часу аби краще приготуватись до виходу СК зі складу ЄС.

У той самий час пані Ледзом звинуватила ЄС в тім, що той мовляв не хоче поступатися у питанні так званої задньої фіртки (чи защіпки) (backstop), а саме не хоче встановити часове обмеження, до якого ця фіртка мала б діяти.

Питання задньої фіртки є критичним для найбільш затятих брекзитерів через те, що застосування цієї фіртки фактично залишає Британію у митному просторі ЄС, а вони хочуть аби Британія цілковито залишила ЄС та всі його установи і тому вони наполягають на тім, аби ЄС погодився принаймні на те, аби цю задню фіртку через кілька років відчинити і залишити відчиненою.

З боку ЄС ця задня фіртка вкрай необхідна для того аби запобігти прониканню з боку Британії на територію ЄС різних, небажаних чи контрабандних товарів. Якщо через певний час цю задню фіртку відчинити, то тоді між двома Ірландіями, тобто між ЄС та СК, утвориться прозорий кордон, чого ЄС допустити не може і саме тому покласти якесь часове обмеження на застосування цієї задньої фіртки чи защіпки не має жодного сенсу.

Пані Ледзом також сказала БіБіСі, що не хоче підтримувати законопроект, який раніше на цьому тижні була зареєструвала пані Івет Купер (лейбористка) про те аби відстрочити вихід з ЄС на дев'ять місяців.

Проте, пані Ледзом схильна до того аби подовжити Статтю 50 тільки на кілька тижнів.

Тим часом, у вівторок, 29 січня пані Теріза Мей має підготувати свої пропозиції щодо виходу СК з ЄС і парламент має за них голосувати.

Бльшість аналітиків сходяться на тім, що ці пропозиції є тільки дещо зміненими пропозиціями, котрі парламент блискавично провалив 15 січня цього року, і все чого хоче пані Мей, це аби якомога далі протягнути час.Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka