Всі новини

29.01.2019 - 08:55

Вівторок, 29 січня 2019 - 08:55

Безугодний Брекзит відразу припинить вільне пересування громадян ЄС

Безугодний Брекзит відразу припинить вільне пересування громадян ЄС

Вчора, у Палаті Громад, Домашній Секретар СК, пан Саджид Джавид, оголосив, що уряд затвердив міґраційні правила, котрі стосуються громадян ЄС на випадок, якщо трапиться безугодний Брекзит, тобто, якщо до 29 березня цього року СК та ЄС не зможуть ухвалити угоду про умови виходу Британії зі складу ЄС.


Головним у цих правилах є те, що у випадку безугодного Брекзиту, вільне пересування європейців буде відразу призупинено.

Дані правила зокрема зазначають, що у випадку безугодного Брекзиту, після 30 березня цього року, громадяни ЄС та члени їх сім'їв зможуть приїхати та перебувати у Британії на термін не довше трьох місяців, а після грудня 2020 року для в'їзду та перебування у СК їм буде потрібна віза подібно, як для громадян всіх решту країн.

Якщо ці громадяни виявлять бажання залишатись у СК на довше, то вони будуть змушені поминатись за дозволом на постійне мешкання чи проживання. Після перевірки на правдивість документів та перевірки кримінальної історії, такий дозвіл може бути надано і він триватиме 36 місяців, упродовж котрих його власники матимуть право на працю та навчання у СК. Цей дозвіл не можна буде подовжувати. Після його закінчення буде потрібно подаватись на новий дозвіл на проживання, вже згідно з загальними міґраційними правилами СК.

Проте, ті громадяни ЄС та члени їх сім'їв, котрі до 29 березня вже знаходитимуться на території СК, зможуть тут залишатись і далі, але при умові, що вони подадуть заяви на статус поселенців.

Варто зазначити, що схема набуття статусу поселенців триватиме не до червня 2021 року, як наголошувалось раніше, а до 31 грудня 2020 року.

Варто ще раз наголосити, що все це може трапитись тільки, якщо буде безугодний Брекзит (no deal Brixit).

Читачеві цієї статті варто розуміти, що ці правила насамперед призначені для того, аби створити додатковий тиск на ЄС, аби змусити його поступитись своїми принципами та пом'якшити свої вимоги щодо чинної угоди про Брекзит.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka