Всі новини

08.03.2019 - 16:51

П'ятниця, 08 березня 2019 - 16:51

Брекзит: французькі митники страйкують - черга біля Калей 30 км

Брекзит: французькі митники страйкують - черга біля Калей 30 км

Біля французького порту Калей, який є головним сполучним портом між Європою та Британією, на автобані А16 утворилася довжелезна черга вантажівок через страйк французьких митників на передодні Брекзиту, що має відбутись 29 березня цього року.


Французькі митники вимагають збільшення зарплати та збільшення кількості працівників на митниці після 29 березня, через те, що після цієї дати, якщо трапиться Брекзит, вони матимуть набагато більше роботи, через посилений контроль вантажів, що рухатимуться через північно-французькі порти.

Біля іншого французького портового міста Данкирк, де також рухаються вантажівки та інший транспорт від та до СК, також утворилася черга, щоправда дещо коротша.

За словами самих митників, вони очікують, що страйк триватиме щонайменше до кінця цього тижня. Вони також застерігають французьку владу про те, що з ними жартувати не можна.

Страйкарі блокують наразі тільки вантажівки. Легковий транспорт проходить без значних затримок, але вам краще справитись про чинну ситуацію, аби не трафити у тривалий корок у випадку, якщо у французьких страйкарів з будь-яких причин погіршиться настрій.

Біля порту Данкирк затримка наразі складає біля трьох годин.

Варто також зазначити, що біля обидвох портів перебуває велика кількість нелеґальних міґрантів, котрі весь час намагаються потрапити на британську землю.

Зупинка вантажівок на тривалий час дозволяє нелеґалам вибрати собі найкращу вантажівку та якомога зручніше там заховатись для подальшої успішної мандрівки до Сполученого Королівства.

Французькі профспілки, котрі відстоюють права своїх митників, кажуть, що просто хочуть показати, якою може бути ситуація на кордоні після 29 березня, особливо у випадку безугодного Брекзиту.

В уряді Франції дуже уважно відстежують чинну ситуацію на кордоні і вже заявили, що дослуховуються до вимог страйкарів і мають плани збільшити кількість митників на платформах Євротунелю від чинних 300 до 365, та подвоїти кількість митників, котрі перевіряють пороми біля Калей.

Проте, профспілки кажуть, що цього замало і кажуть, що будуть нові страйки. Вони також вимагають збільшення оплати праці митників і особливо тих, що працюють у нічний час.

У британському уряді вже заявили, що у випадку безугодного Брекзиту, аби уникнути будь-яких затримок на кордонах, вони планують пропускати всі вантажівки прямо без будь-яких зупинок, якщо вони вже матимуть задекларовані вантажі.

Раніше, в січні цього року, британський уряд вирішив провести пробну операцію на випадок безугодного Брекзиту, під час якої 500 вантажівок було спрямовано та припарковано на летовищі Манстон, що біля міста Рамсґейт, що 25 км від міста Довер.

На цьому відео показано пробну операцію розташування вантажівок на летовищі Манстон:
Відео про черги біля порту Калей з каналу Євроновин:
Тим часом британська прем'єрка, пані Теріза Мей, стверджує, що її команда продовжує перемовини з ЄС про те, аби змінити чинний проект угоди таким чином, аби британська Палата Громад могла з нього проголосувати.

Проте, у ЄС кажуть, що жодних серйозних перемовин в цьому плані не ведеться, а натомість проводяться тільки консультації з різними офіційними особами Британії, котрі весь час їздять до Брюселю та намагаються добитись від ЄС більших поступок, головним чином у питанні задньої защіпки, котра стосується перетину ірландського кордону після того, як СК залишить ЄС.

Ще одне голосування по чинній угоді у Палаті Громад має відбутись у вівторок, 12 березня, якщо пані Мей знову його не відстрочить, адже вона це робить вже третій раз поспіль.

Якщо у вівторок угода пані Мей не пройде у Палаті Громад, то в середу відбудеться голосування аби запобігти безугодному виходові СК з ЄС.

І також, у четвер, має відбутись голосування про те, аби відтермінувати Брекзит на певний час, але наразі не відомо на який, через те, що це багато в чім залежить також і від ЄС, де всі країни члени мають погодитись на відстрочку.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також читайте:

Євростар закликає утриматись від поїздок Євростар закликає утриматись від поїздок8/03/2019

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka