Всі новини

13.03.2019 - 19:35

Середа, 13 березня 2019 - 19:35

29 Березня Брекзиту НЕ буде

29 Березня Брекзиту НЕ буде

Кілька хвилин тому Палата Громад британського парламенту проголосувала проти безугодного Брекзиту (no deal Brexit), який мав би відбутись 29 березня цього року після того, як вчора ввечері Палата Громад провалила проект угоди пані Терізи Мей про вихід СК з ЄУ.


Проти безугодного Брекзиту проголосувало 312, за 308.

Варто зазначити, що це рішення не є обов'язковим до виконання, тобто не має юридичної сили, а тільки політичну, але разом з цим, уряд радше за все його не проіґнорує, і тому зараз можна впевнено сказати, що 29 березня Брекзиту не буде.

Той факт, що сьогоднішню пропозицію було підтримано, означає, що завтра, у четвер, 14 березня, у Палаті Громад відбудеться голосування про відтермінування Брекзиту від 29 березня на пізніше, але ще не відомо на який саме термін.

Тут також варто зазначити, що з відтермінуванням Брекзиту є одна, вельми важлива проблема, яка стосується майбутніх виборів до Європарламенту, котрі відбуватимуться від 23 до 26 травня цього року.

Це означає, що ЄУ може без проблем надати Британії дозвіл на відтермінування Брекзиту десь на пару місяців.

Якщо СК подасть заявку на відтермінування Брекзиту на довший термін, наприклад на рік чи два, тоді СК буде змушене також проводити в себе вибори до Європарламенту, від'як воно все ще залишатиметься членом Європейської Унії.

Якщо від СК поступить заявка на відтермінування Брекзиту на довший термін, то це радше за все означатиме проведення другого референдуму.

Додано 22:00

Після голосування уряд оголосив, що пані Теріза Мей має намір намагатися і надалі просувати свою, вже два рази відхилину, угоду у парламенті, але не повідомили, коли саме. Виглядає так, що це може трапитись на наступному тижні, адже часу залишається дуже мало.

Якщо їй вдасться це зробити, то Британія таки може вийти з ЄУ 29 березня, але вже з угодою пані Мей, що означає, що відразу почнеться перехідний період, який триватиме до кінця наступного року.

Чинні події у британському політикумі розвиваються вельми драматично і тому дуже важко передбачити, що буде далі, бо нормальний прем'єр-міністр після таких поразок вже давно подав би у відставку, але пані Мей наразі нікуди не йде.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також дивіться:

Теріза Мей подала прохання про відтермінування Брекзиту Теріза Мей подала прохання про відтермінування Брекзиту13/03/2019
Брекзит: Берков заперечив третє голосування Брекзит: Берков заперечив третє голосування13/03/2019

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka