Всі новини

14.03.2019 - 20:08

Четвер, 14 березня 2019 - 20:08

Палата Громад проголосувала за відтермінування Брекзиту

Палата Громад проголосувала за відтермінування Брекзиту

Палата Громад проголосувала за надання урядові дозволу про прохання відтермінувати вихід Сполученого Королівства зі складу Європейської Унії, тобто відтермінувати Брекзит.


За проголосували 413, проти 202, тобто з різницею у 211 голосів.

Це означає, що пані Мей наступного тижня, до середи включно, знову, тобто вже втретє, кластиме на голосування
проект своєї угоди і якщо ця угода все ж таки пройде, то тоді вона подасть до ЄУ прохання про відтермінування Статті 50, тобто про відтермінування Брекзиту, але тільки до червня цього року, після чого відбудеться Брекзит і почнеться перехідний період, про який зазначино у цій самій угоді.

Якщо угода пані Мей не пройде, то тоді вона подасть до ЄУ прохання про відтермінування Брекзиту на набагато довший термін.


Перед голосуванням за цю пропозицію до неї було додано чотири поправки:

1.
Поправка пані Sarah Wollaston (незалежна (раніше консерваторка), округ Totnes, ґрафство Девоншиа) про те, аби відтермінувати Брекзит для проведення другого референдуму.

Ця поправка не пройшла. За проголосували тільки 85, а проти 334, тобто з різницею у 249 голосів.

Проти цієї поправки голосувало також чимало лейбористів. Вони зазначають, що зараз головне відтермінувати Брекзит. Разом з цим, їх лідер, пан Джеремі Корбин, також дуже гнило підтримує другий референдум, від'як він насправді є вельми переконаним брекзитером. За всю свою парламентську історію, він постійно голосував проти практично всього законодавства, котре стосувалось ЄУ. Проте, більшість його партії виступають проти Брекзиту і він також мусить поступатись.

Варто зазначити, що сьогодні ґрупа Народне Голосування (People's Vote), яка виступає за проведення другого референдуму, заявила, що на даному етапі, вони не наполягають на голосуванні за цю поправку, а тільки закликають проголосувати за відтермінування Брекзиту. Вони кажуть, що це ще не на часі.

Пані Уолестон після голосування за поправку наголосила, що знову буде класти це питання у Палаті Громад.


2.
Поправка пана Hilary Benn (лейборист, округ Лідз, ґрафство Йоркшиа) про те, аби у наступну середу, 20 березня, Палата Громад розпочала дебати про те, аби контроль над процесом Брекзиту перейшов від уряду до Палати Громад.

Ця поправка не пройшла. Проти проголосували 314, за 312, тобто різниця тільки у два голоси.


3.
Поправка від лейбористів про те, аби відтермінувати Брекзит з метою надати можливість Палаті Громад знайти найкращий варіант Брекзиту.

Ця поправка не пройшла. Проти проголосували 318, за 312, тобто різниця у шість голосів.


4.
Поправка пана Chris Bryant (лейборист, округ Rhondda, південний Уельс) про те, аби заперечити пані Терізі Мей знову, тобто вже втретє, класти на голосування проект своєї угоди про Брекзит.

Після того, як третя поправка не пройшла, пан Браянт відкликав цю поправку і голосування перейшло прямо до головної пропозиції.


На наступному тижні у Брюселі має відбутись зустріч голів держав-членів Європейської Унії, де можливо відбудуться попередні консультації щодо відтермінування Брекзиту.

Варто нагадати, що аби Європейська Унія дала добро на відтермінування, для цього потрібна згода всіх її 27 членів без винятку.

У ЄУ вже заявляли, що для відтермінування Брекзиту їм потрібні обґрунтовані причини і також наголосили на тім, що більше схильні до тривалого, ніж до короткочасного відтермінування.

Перед цим голосуванням, заступник ірландського прем'єра сказав, що ЄУ готова дати Британії добро відтермінувати Брекзит на 21 місяць.

Раніше наголошувалось, що для відтермінування Брекзиту на більш тривалий час Британія буде повинна проводити в себе вибори до Європарламенту, чого більшість головних британських партій не хочуть.

Проте, сьогодні, пані Eleanor Sharpston (QC), адвокатка Європейського Суду від СК, на своїй сторінці у мережі Туитер наголосила, що для відтермінування Брекзиту Сполучене Королівство не обов'язково має проводити у себе вибори до Європарламенту через, те, що Стаття 49 Лісабонської Угоди надає право країнам подовжити членство своїх чинних депутатів у Європарламенті. Цю статтю було раніше застосовано до Хорватії.

Пані Шарпстон пише, що чинне законодавство ЄУ також дозволяє Британії, замість виборів нових членів Європарламенту, відряджати туди своїх чинних депутатів Палати Громад.

Після голосування у британських ЗМІ з'явились чутки про те, що угорський прем'єр, пан Віктор Орбан, який палко закоханий у президента тварин, путіна, має намір заблокувати дозвіл на відтермінування Брекзиту.Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також читайте:

Коронавірус : чинна ситуація у Лондоні Коронавірус : чинна ситуація у Лондоні21/10/2020
Брекзит : марш за референдум зібрав у Лондоні мільйон людей Брекзит : марш за референдум зібрав у Лондоні мільйон людей23/03/2019
ЄУ погодилась на відтермінування Брекзиту ЄУ погодилась на відтермінування Брекзиту14/03/2019
Теріза Мей подала прохання про відтермінування Брекзиту Теріза Мей подала прохання про відтермінування Брекзиту14/03/2019
Брекзит: Берков заперечив третє голосування Брекзит: Берков заперечив третє голосування14/03/2019
Євростар закликає утриматись від поїздок Євростар закликає утриматись від поїздок14/03/2019
29 Березня Брекзиту НЕ буде 29 Березня Брекзиту НЕ буде 13/03/2019
Брекзит: угода Терізи Мей знову провалилась Брекзит: угода Терізи Мей знову провалилась 12/03/2019
Референдум - Результати голосування Референдум - Результати голосування 24/06/2016

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka