Всі новини

18.03.2019 - 20:26

Понеділок, 18 березня 2019 - 20:26

Брекзит: Берков заперечив третє голосування

Брекзит: Берков заперечив третє голосування

Спікер Палати Громад британського парламенту, пан Джон Берков, сьогодні оголосив що він не дозволить викладати брекзитну угоду пані Терізи Мей на голосування третій раз до того часу за ким в цій угоді не буде зроблено суттєвих змін.


Як повідомлялося раніше, чинна прем'єрка хотіла покласти угоду на голосування вже третій раз ще до середи цього тижня аби у четвер, під час саміту ЄУ звернутися до керівників країн членів Європейської Унії з проханням про відтермінування виходу Сполученого Королівства зі складу ЄУ.

Проте, сьогодні, в другій половині дня, спікер Палати Громад застосував своє право заперечення голосування одного й того ж питання більше ніж один раз упродовж однієї й тієї ж парламентської сесії без суттєвої зміни тексту самої угоди.

Таке повноваження було надане спікерові ще у 1604 році, коли тодішній король Джеймс Перший, намагався пропхати у парламенті одне і теж законодавство кілька разів.

Тут варто зазначити що це повноваження спікера у Британській політиці використовується надзвичайно рідко і останнього разу воно застосовувалось ще у 1920 році.

Сьогоднішня подія є надзвичайно важливою, бо вона означає що заплановане до середи голосування по угоді пані Мей не буде, а у четвер вона їде до Брюселю, де звертатиметься з офіційним проханням про відтермінування Брекзиту.

На який період відтермінування буде подано прохання, наразі не відомо. Тут зараз все залежить від пані Мей.

Ще можливо також, що адвокати уряду зможуть змінити вельми багато слів у чинній угоді і тоді можна буде подати її знову на голосування.

Ще одним можливим варіантом є той, що чинну сесію Палати Громад буде завершено і через кілька днів буде відчинено наступну сесію, що у свою чергу дозволить урядові знову класти свою угоду на голосування, але аналітики кажуть що це дуже мало ймовірно.

Цю новину позитивно оцінили, як брекзитери, так і прихильники ЄУ.

Брекзитери кажуть, що це дає їм більші ґарантії того, що Британія вийде з ЄУ без угоди 29 березня, тобто через 11 днів.

Прихильники ЄУ, з іншого боку, кажуть, що це значно підвищує ймовірність проведення другого референдуму за вихід з ЄУ.Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також читайте:

Брекзит : марш за референдум зібрав у Лондоні мільйон людей Брекзит : марш за референдум зібрав у Лондоні мільйон людей23/03/2019
Теріза Мей подала прохання про відтермінування Брекзиту Теріза Мей подала прохання про відтермінування Брекзиту18/03/2019
Палата Громад проголосувала за відтермінування Брекзиту Палата Громад проголосувала за відтермінування Брекзиту14/03/2019
29 Березня Брекзиту НЕ буде 29 Березня Брекзиту НЕ буде13/03/2019
Брекзит: угода Терізи Мей знову провалилась12/03/2019

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka