Всі новини

20.03.2019 - 16:53

Середа, 20 березня 2019 - 16:53

Теріза Мей подала прохання про відтермінування Брекзиту

Теріза Мей подала прохання про відтермінування Брекзиту

Чинна прем'єр-міністерка Сполученого Королівства, пані Теріза Мей, сьогодні формально подала до президента Європейської Унії, пана Дональда Туска, письмове прохання про отримання дозволу на відтермінування дати виходу СК зі складу ЄУ тільки на три місяці.


Наразі, згідно чинного законодавства СК, вихід Британії зі складу ЄУ запланований на 29 березня цього року, о 23:00.

У поданому сьогодні проханні йдеться про те, що пані Мей хоче подовжити членство СК у ЄУ до 30 червня цього року з тієї причини, що вона хоче спробувати знову просунути у парламенті ратифікацію своєї брекзитної угоди.

У Європейській Унії заявили, що наразі схильні ґарантувати відтермінування тільки до 23 травня.

У четвер, 21 березня, відбудеться засідання керівників держав, котрі є членами ЄУ. Це засідання також часто називають Європейською Радою. Саме там радше за все буде вирішуватись питання відтермінування Брекзиту.

У ЄУ також сказали, що відтермінування повинно бути або до 23 травня цього року, або на значно довший період, аби СК змогло провести на своїй території чергові вибори до Європейського Парламенту.

Сам пан Туск, після отримання прохання сказав, що ЄУ може дати дозвіл на коротке відтермінування Брекзиту, але при умові, що парламент СК на наступному тижні ратифікує чинну брекзитну угоду пані Мей.

Пані Мей заявила, що не хотіла подавати заяву на тривале відтермінування Брекзиту через те, що не хоче аби СК брало участь у виборах до Європарламенту.

З цього приводу пані Мей зокрема сказала: "Як прем'єр-міністерка, я не можу розглядати затримку Брекзиту пізніше ніж до 30 червня.".

Аналітики розцінюють ці слова, як натяк на те, що якщо доведеться відтерміновувати Брекзит на далі, то пані Мей радше подасть у відставку, ніж намагатиметься відтермінувати Брекзит на більш тривалий термін, що означає призначення нових позачергових парламентських виборів у СК.

Варто нагадати, що СК також може вирішити повністю відкликати Статтю 50, тобто повністю зупинити Брекзит. Для цього Британії не потрібні жодні дозволи.Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
У цій темі:

Телепат Ґелер застеріг, що вплине на мозок Терізи Мей аби вона скасувала Брекзит Телепат Ґелер застеріг, що вплине на мозок Терізи Мей аби вона скасувала Брекзит24/03/2019
Брекзит : марш за референдум зібрав у Лондоні мільйон людей Брекзит : марш за референдум зібрав у Лондоні мільйон людей23/03/2019
ЄУ погодилась на відтермінування Брекзиту ЄУ погодилась на відтермінування Брекзиту20/03/2019
ЄУ погодилась на відтермінування Брекзиту ЄУ погодилась на відтермінування Брекзиту20/03/2019
Брекзит: Берков заперечив третє голосування Брекзит: Берков заперечив третє голосування18/03/2019
Палата Громад проголосувала за відтермінування Брекзиту Палата Громад проголосувала за відтермінування Брекзиту14/03/2019
29 Березня Брекзиту НЕ буде 29 Березня Брекзиту НЕ буде13/03/2019
Брекзит: угода Терізи Мей знову провалилась Брекзит: угода Терізи Мей знову провалилась12/03/2019

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka