Всі новини

29.03.2019 - 15:54

П'ятниця, 29 березня 2019 - 15:54

Угода Мей провалилась втретє : Брекзит 12 квітня ???

Угода Мей провалилась втретє : Брекзит 12 квітня ???

Після того, як Палата Громад вже два рази поспіль відмовилась підтримати угоду британської прем'єрки про умови виходу СК з Європейської Унії, пані Мей вирішила спробувати пропхати цю угоду у парламенті ще раз, але цього разу вилучивши з угоди політичну декларацію, як окреслювала майбутні стосунки з ЄУ.


Жодних інших змін в самій угоді не було, але через вилучення політичної декларації голова Палати Громад, пан Берков, був змушений дати дозвіл на голосування за неї вже третій раз, від'як це вважається важливою зміною.

Про можливий провал угоди вже в третій раз стало відомо ще до голосування за неї, під час дебатів, коли багато членів Палати у своїх виступах зазначали, що жодних фактичних змін у цій угоді не було здійснено і тому вони не мали будь-яких нових мотивів за неї голосувати.

Варто нагадати, що Рада Європи раніше дала була дозвіл на відтермінування Брекзиту до 22 травня, але при умові, що парламент підтримає цю угоду до кінця цього тижня, тобто до кінця суботи 30 березня. У іншому випадку Брекзит має відбутись о 23 годині, 12 квітня цього року.

Угода пані Мей має три головні пункти, котрі головним чином стосуються північно-ірландського кордону, збереження та захисту прав громадян та регулювання стосунків між СК та ЄУ упродовж дворічного перехідного періоду.

Дивіться повний текст угоди анґлійською за наступним посиланням:
https://ec.europa.eu/commission/sites/beta-political/files/draft_withdrawal_agreement_0.pdf

Цього разу угоду пані Терізи Мей підтримали 286, а проти неї проголосували 344 члени Палати Громад. Цього разу поразка пані Мей склала 58 голосів.


Після голосування пані Мей сказала, що вона та її уряд буде продовжувати свої намагання вийти з Європейської Унії у пристойний спосіб. Що вона має на увазі під словами "пристойний спосіб", не до кінця зрозуміло.

Тому, провал цієї угоди ніяк не ґарантує, що пані Мей, через свою надзвичайну впертість, не спробує викласти її на голосування й у четвертий раз.

Після цього, член Палати Громад, затятий брекзитер та консерватор від округу Rayleigh, що у ґрафстві Есекс, пан Mark Francois (Марк Франсуа), після голосування сказав, що це вже можна буде вважати божевіллям.

Сьогоднішнє голосування означає, що у понеділок у Палаті Громад знову буде проведено індикативні голосування з пошуком можливих варіантів виходу з цієї брекзитної кризи.

Провал угоди пані Мей також означає, що:
-або СК виходить з ЄУ 12 квітня, о 23 годині (нуль годин за європейським часом), без будь-якої угоди, тобто ми матимемо безугодний Брекзит;
-або пані Мей звернеться до Європейської Унії за новим відтермінування Брекзиту, але це відтермінування буде вже значно тривалішим, принаймні до кінця цього року і для нього має бути вагома причина, як другий референдум, парламентські вибори чи подібне;
-або пані Мей оголосить про відкликання Статті 50 Лісабонської Угоди, тобто фактично скасує Брекзит взагалі.


Після голосування президент Ради Європи, пан Дональд Туск, на своїй сторінці у Твитері, написав, що скликає позачергове засідання Ради Європи, тобто засідання керівників країн членів ЄУ, 10 квітня.


Багато членів парламенту сходяться на думці, що в понеділок, під час індикативних голосувань, все ж таки буде знайдено приємний варіант Брекзиту.

З огляду на індикативні голосування, котрі мали місце в середу, радше за все парламентарі досягнуть консенсусу (згоди) на проведення другого референдуму. Про це балакають все більше та більше політиків, оглядачів та аналітиків.

Переважна більшість Палати Громад ніяк не хочуть безугодного Брекзиту, який багато поміркованих британців вважають падінням у прірву.


Тим часом, невизначеність, пов'язана з Брекзитом, вже починає реально бити по британській економіці.

Про це у четвер, 28 березня, наголошував голова Британської Комерційної Палати (British Chambers of Commerce), пан Адам Маршал, який закликав парламентарів якомога швидше дійти згоди у питанні Брекзиту. Він також сказав, що згідно з його останніми аналізами, британська економіка вже майже зупинилась і більшість підприємств від початку цього року вже майже не наймають на роботу працівників.

Сьогодні також вийшов звіт по цінах на житло від головних іпотечних кредиторів, який показує, що за перші три місяці цього року ціни на житло в середньому по Анґлії впали на 0.7%, якщо порівнювати з цим самим періодом минулого року. Це перше таке річне падіння цін на ринку нерухомості за останні сім років.

Нижче подана діаґрама показує рух цін на житло у Анґлії у відсотках:
Угода Мей провалилась втретє : Брекзит 12 квітня ???
Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також читайте:

ТЕРІЗА МЕЙ ЙДЕ У ВІДСТАВКУ ТЕРІЗА МЕЙ ЙДЕ У ВІДСТАВКУ24/05/2019
Брекзит: Ще на місяць, будь ласка Брекзит: Ще на місяць, будь ласка5/04/2019
Парламент зобов'язує Терізу Мей знову відтермінувати Брекзит Парламент зобов'язує Терізу Мей знову відтермінувати Брекзит4/04/2019
Палата Громад знову не дійшла згоди Палата Громад знову не дійшла згоди1/04/2019
Брекзит : Палата Громад провела індикативні голосування Брекзит : Палата Громад провела індикативні голосування27/03/2019
Брекзит офіційно відтерміновано Брекзит офіційно відтерміновано27/03/2019
Плата Громад взяла Брекзит під свій контроль Плата Громад взяла Брекзит під свій контроль25/03/2019
У яких країнах та у яких виборчих округах СК підписують петицію за скасування Брекзиту У яких країнах та у яких виборчих округах СК підписують петицію за скасування Брекзиту24/03/2019

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka