Цей закон зобов'язує чинну прем'єрку, пані Терізу Мей, звертатись до ЄУ з проханням про ще одне відтермінування Брекзиту та уникнути безугодного виходу Британії з ЄУ.
Наразі вихід СК з ЄУ запланований на 23 годину (нульова година за європейським часом) 12 квітня, тобто цієї п'ятниці.
Повідомляється, що пані Мей намагатиметься випросити відтермінування Брекзиту до 30 червня цього року.
Проте, останнє слово, на який термін буде відтерміновано Брекзит, залежить від ЄУ і за даними кількох джерел у Брюселі, лідери країн членів ЄУ більше схиляються до тривалішого відтермінування, приблизно на рік часу.
Це означає, що у травні цього року СК вже ж таки братиме участь у виборах до європейського парламенту.
Питання про відтермінування Брекзиту має вирішуватись у середу, 10 квітня, під час засідання Європейської Ради (засідання голів держав ЄУ).
В понеділок, 8 квітня, пані Мей мала телефонну розмову з прем'єром Нідерландів, паном Марк Руте, який сказав їй, що дуже важливо аби члени Європейської Ради знали, коли та на якій основі Британія ратифікує брекзитну угоду пані Мей.
Сьогодні пані Мей відвідає Берлін та Париж, де вона матиме зустрічі з французьким президентом, паном Макроном, та канцлеркою Німеччини, пані Анґелою Меркель, та намагатиметься домовлятись про можливості відтермінування Брекзиту до 30 червня, а не на довше.
Тим часом, чинний уряд СК продовжує перемовини по брекзитній угоді з лідерами опозиції, котрі почались минулого тижня з метою спонукати опозицію підтримати брекзитну угоду.
Наразі ці перемовини не дають жодних результатів. Лідер лейбористів, пан Джеремі Корбин, звинувачує пані Терізу Мей в тім, що вона не хоче йти на жодні поступки та не хоче погодитись на позицію лейбористів про те, аби СК після виходу з ЄУ залишалось у єдиному європейському ринку та у митному просторі ЄУ.
Лейбористи також наполягають, аби політична декларація цієї угоди стала законодавчою, бо у іншому випадку, той, що стане на місце пані Мей у майбутньому, зможе просто відхилити та цілковито проіґнорувати цю декларацію.