Всі новини

09.04.2019 - 08:02

Вівторок, 09 квітня 2019 - 08:02

Законопроект про відтермінування Брекзиту отримав королівську згоду

Законопроект про відтермінування Брекзиту отримав королівську згоду

В понеділок ввечері британський парламент проголосував за закон членки Палати Громад, пані Івéт Купер, про відтермінування Брекзиту з метою недопущення безугодного виходу СК зі складу Європейської Унії, після чого цей законопроект вже отримав королівську згоду, тобто став Актом Парламенту.


Цей закон зобов'язує чинну прем'єрку, пані Терізу Мей, звертатись до ЄУ з проханням про ще одне відтермінування Брекзиту та уникнути безугодного виходу Британії з ЄУ.

Наразі вихід СК з ЄУ запланований на 23 годину (нульова година за європейським часом) 12 квітня, тобто цієї п'ятниці.

Повідомляється, що пані Мей намагатиметься випросити відтермінування Брекзиту до 30 червня цього року.

Проте, останнє слово, на який термін буде відтерміновано Брекзит, залежить від ЄУ і за даними кількох джерел у Брюселі, лідери країн членів ЄУ більше схиляються до тривалішого відтермінування, приблизно на рік часу.

Це означає, що у травні цього року СК вже ж таки братиме участь у виборах до європейського парламенту.

Питання про відтермінування Брекзиту має вирішуватись у середу, 10 квітня, під час засідання Європейської Ради (засідання голів держав ЄУ).

В понеділок, 8 квітня, пані Мей мала телефонну розмову з прем'єром Нідерландів, паном Марк Руте, який сказав їй, що дуже важливо аби члени Європейської Ради знали, коли та на якій основі Британія ратифікує брекзитну угоду пані Мей.

Сьогодні пані Мей відвідає Берлін та Париж, де вона матиме зустрічі з французьким президентом, паном Макроном, та канцлеркою Німеччини, пані Анґелою Меркель, та намагатиметься домовлятись про можливості відтермінування Брекзиту до 30 червня, а не на довше.

Тим часом, чинний уряд СК продовжує перемовини по брекзитній угоді з лідерами опозиції, котрі почались минулого тижня з метою спонукати опозицію підтримати брекзитну угоду.

Наразі ці перемовини не дають жодних результатів. Лідер лейбористів, пан Джеремі Корбин, звинувачує пані Терізу Мей в тім, що вона не хоче йти на жодні поступки та не хоче погодитись на позицію лейбористів про те, аби СК після виходу з ЄУ залишалось у єдиному європейському ринку та у митному просторі ЄУ.

Лейбористи також наполягають, аби політична декларація цієї угоди стала законодавчою, бо у іншому випадку, той, що стане на місце пані Мей у майбутньому, зможе просто відхилити та цілковито проіґнорувати цю декларацію.


Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Дивіться також:

ЄР знову дала згоду на відтермінування Брекзиту, але з умовою ЄР знову дала згоду на відтермінування Брекзиту, але з умовою11/04/2019
Парламент зобов'язує Терізу Мей знову відтермінувати Брекзит Парламент зобов'язує Терізу Мей знову відтермінувати Брекзит4/04/2019
Брекзит: Ще на місяць, будь ласка Брекзит: Ще на місяць, будь ласка5/04/2019
Палата Громад знову не дійшла згоди Палата Громад знову не дійшла згоди1/04/2019

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka