Всі новини

11.04.2019 - 03:21

Четвер, 11 квітня 2019 - 03:21

ЄР знову дала згоду на відтермінування Брекзиту, але з умовою

ЄР знову дала згоду на відтермінування Брекзиту, але з умовою

Приблизно о пів на третю нинішнього ранку, після закінчення засідання Європейської Ради, її Президент, пан Туск та Президент Європейської Комісії, пан Юнкер, оголосили, що Рада дійшла згоди про те, що новою датою відтермінування Брекзиту стає 31 жовтня цього року.


Варто зазначити, що ця дата не обов'язково є датою виходу СК з ЄУ.

Це тому, що ЄР погодилась на гнучке відтермінування при умові ратифікації брекзитної угоди.

Іншими словами, якщо Палата Громад все ж таки проголосує за угоду пані Мей в будь-який час до кінця жовтня, то СК офіційно залишить Європейську Унію першого числа наступного місяця.

Для прикладу, якщо парламент ратифікує угоду 15 червня, то офіційний вихід Британії з ЄУ відбудеться першого липня.

У іншому випадку Брекзит відбудеться 31 жовтня о 23:00 за лондонським часом, при умові, що до того часу його знову не відтермінують. Це тому, що Стаття 50 Лісабонської Угоди не визначає скільки разів можна відтерміновувати вихід, що у свою чергу дає країні, яка виходить, практично безмежну кількість відтермінувань.

Звичайно ж, окрім цього, Британія може просто однобічно відкликати Статтю 50 і продовжувати своє членство у ЄУ. Для цього їй не потрібна нічия згода.

Сьогоднішнє рішення також означає, що Британія радше за все братиме участь у виборах до Європарламенту, котрі відбуватимуться 21-23 травня цього року, хіба що до того часу вдасться ратифікувати угоду.

Дата 31 жовтня стала компромісом між тими країнами, котрі хотіли відтермінувати Брекзит до квітня наступного року та тими, котрі хотіли відтермінувати тільки на пару місяців.

За тривале відтермінування найбільше виступала Ґреція, а за найкоротше Франція. Тому зійшлися на 31 жовтня.

Ця дата є найбільш сприятливою ще й тому, що першого листопада відбуватимуться вибори нового президента Європейської Комісії, тобто наступника пана Юнкера. ЄУ не хоче аби Британія брала участь у цих виборах, бо вона може там на кінець навалити гідну купу.

Це пов'язано з тим, що минулої п'ятниці один з найбільш затятих брекзитерів, пан Джейкоб Ріс-Моґ (консерватор), у своїй програмі на лондонській балачці LBC сказав, що якщо Британія братиме участь у виборах до Європарламенту, то новообрані члени від Британії мають там намагатись какати всюди, де тільки можна.

Саме тому ЄУ не хоче аби Британія пхала свій ніс там, де їй його пхати непотрібно.


Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
У цій темі також читайте:

Лист Гі Верофштата до Терізи Мей щодо студентів ЄУ Лист Гі Верофштата до Терізи Мей щодо студентів ЄУ30/04/2019
Законопроект про відтермінування Брекзиту отримав королівську згоду Законопроект про відтермінування Брекзиту отримав королівську згоду9/04/2019
Брекзит: Ще на місяць, будь ласка Брекзит: Ще на місяць, будь ласка5/04/2019
Палата Громад знову не дійшла згоди Палата Громад знову не дійшла згоди1/04/2019

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny zja ctorinka