З цієї причини, чинний член Європейського Парламенту від Бельґії, пан Гі Верофштат, який очолює європейську Спілку Лібералів та Демократів за Європу і також є координатором Брекзиту у Європарламенті, написав до пані Мей звернення, текст якого подається далі.
Ориґінальний текст листа дивіться на фото на дні цієї статті.
Дорога Прем'єр-міністр,
Як Голова Ґрупи Європейського Парламенту з Керування Брекзитом, я пишу до Вас аби висловити наші занепокоєння стосовно недавних повідомлень у медіа про те, що уряд СК розглядає можливість значного збільшення плати за навчання для студентів ЄУ.
На наше здивування, ці повідомлення нібито вказують на те, що студенти ЄУ можуть постати перед надзвичайним зростанням плати за своє навчання через те, що від 2021-2022 навчального року вони втратять право платити за навчання суму, яку сплачують британські студенти. Я віру, що виключна та тісна натура нашої співпраці в галузі досліджень та академічних взаємин, підкріплена Проґрамою Еразмус (Дієва Схема Європейського Співтовариства для Рухомости Студентів Університетів) є головним двигуном академічної відмінности та якости освіти наших студентів. Покладання цієї системи під сумнів, не тільки зневажило б безцінний внесок іноземних студентів, але й також пригнічуватиме академічні перспективи наших молодших поколінь.
Як Вам відомо, права громадян є першочерговою турботою Європейського Парламенту і ми робитимемо все максимально можливе аби запевнитись, що громадяни ЄУ та СК не стануть жертвами Брекзиту.
Ми сподіваємось, що Ви зможете вгамувати наші занепокоєння підтвердивши, що ці повідомлення не мають підґрунтя і що уряд СК не має намірів покласти під сумнів нашу чинну плодотворну систему.
Щиро Ваш,
Гі Верофштат
Ориґінальний лист
На даний час студенти з країн, що не є членами Європейської Унії, котрі навчаються у британських університетах щорічно сплачують від 10 до 38 тисяч фунтів за саме навчання.
Щодо студентів з країн ЄУ, то вони сплачують за навчання такі самі суми, як британські студенти. Це досягається завдяки одній з європейських норм, згідно з якою студенти ЄУ будь-де у ЄУ сплачують за навчання такі самі суми, як рідні студенти.
Це питання також підіймалось в понеділок, 29 квітня, у Палаті Громад, де тіньова (опозиційна) Секретарка з Освіти, панночка Анджела Рейнер (лейбористка від округу Ashton-under-Lyne, пн-зах. Анґлія, біля Манчестеру) запитала про ці чутки міністра з питань університетів, науки та досліджень, пана Криса Скидмор (консерватор від округу Kingswood, зах. Анґлія, ґрафство Ґлосестершиа), на що він відповів, що це питання наразі дискутується і тому має залишатись конфіденційним і він шкодує про те, що воно кілька днів тому витекло у ЗМІ та зокрема у Buzzfeed.
Пан міністер також сказав, що уряд наразі ґарантує фінансування спільних європейських проґрам Еразмус та Горизонт, бо уряд визнає важливість цих проґрам для студентів та викладачів.
Проте, пан міністер також сказав, що уряд хоче запевнитись, що СК, як країна і як нація є привабливим для цілого світу, а не тільки для європейців.
Пан Скидмор також запитав панночку Рейнер про те, чи вірить вона, що уряд має продовжувати фінансування європейських студентів після того, як СК залишить ЄУ і чи правильно дискримінувати індійських чи китайських студентів у цьому питанні.
Панночка Рейнер скзала, що вона дуже занепокоєна тим, що подібна політика уряду може дійти до того, що британським студентам, котрі навчатимуться в країнах ЄУ, доведеться також сплачувати значно вищі суми, що означає, що це зможуть собі дозволити тільки найзаможніші студенти.