Всі новини

19.10.2019 - 23:23

Субота, 19 жовтня 2019 - 23:23

Бóрис відіслав ЄУ непідписане прохання про відтермінування Брекзиту

Бóрис відіслав ЄУ непідписане прохання про відтермінування Брекзиту

Чинний британський прем'єр, пан Бóрис Джонсон, надіслав до Європейської Унії прохання про ще одне відтермінування Брекзиту, але він особисто цього листа не підписав.


Згідно з так званим Актом Бена, який Палата Громад затвердила ще четвертого вересня, кінцевий термін звернення про чергове відтермінування Брекзиту завершився 19 жовтня, о двадцять третій годині. І саме тому пан Джонсон був змушений надіслати листа до ЄУ з проханням знову відтермінувати Брекзит до цієї години, що він і зробив в останній годині.

Сьогодні, в суботу 19 жовтня, Палата Громад мала голосувати за нову брекзитну угоду, яку напередодні було узгоджено між лідерами ЄУ та СК.

Проте, перед тим, як розпочинати дебати та голосувати за брекзитну угоду, у Палату Громад було внесено на голосування поправку про те, що брекзитна угода спочатку мусить пройти всі стадії парламентського процесу і офіційно стати законом і ще до того, як СК залишить ЄУ, що на практиці неможливо зробити до кінця цього місяця і тому ця поправка зобов'язує аби британський уряд спочатку звернувся до ЄУ з проханням про відтермінування Брекзиту, а вже потім парламент розпочне дебати та голосування по новій брекзитній угоді. Цю поправку було введено колишнім консерватором, паном Оливою Летуиним (Oliver Letwin).

Ця поправка пройшла у парламенті 322 голосами проти 306.

Тоді відразу стало зрозумілим, що розпочинати дебати та голосування з брекзитної угоди пана Джонсона вже не було сенсу і парламентарі розійшлись до понеділка.

Згідно з останніми повідомленнями практично всіх британських ЗМІ, пан Джонсон відіслав до ЄУ два листи, одним з який було прохання про відтермінування Брекзиту, якого пан Джонсон не підписав, а другий лист до чинного президента ЄУ, пана Туска, було особисте звернення пана Джонсона, який він підписав і у якому йшлося про те, що пан Джонсон був змушений написати прохання про відтермінування і що тепер це вже справа ЄУ на який термін вони хочуть відтермінувати Брекзит, але що сам пан Джонсон цього не хоче і тому він відмовився підписати того листа.

Різні британські ЗМІ, особливо ліберальні, дуже критикують пана Джонсона за непідписаний лист і кажуть, що пан Джонсон повів себе, як дуже негідний школяр.

Чи візьмуть у ЄУ цього непідписаного листа до уваги і наскільки відтермінують Брекзит, наразі ще не зрозуміло.


Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у ТвитеріТакож дивіться:

СК залишить ЄУ 31 січня цього року СК залишить ЄУ 31 січня цього року23/01/2020
«Нову» брекзитну угоду можуть ратифікувати в суботу «Нову» брекзитну угоду можуть ратифікувати в суботу19/10/2019

Бóрис Джонсон Прем'єр-міністр СК

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny ukrajinckoju