Всі новини

28.10.2019 - 14:11

Понеділок, 28 жовтня 2019 - 14:11

Лідери країн ЄУ дали згоду на відтермінування Брекзиту

Лідери країн ЄУ дали згоду на відтермінування Брекзиту

Голови країн-членів Європейської Унії принципово домовились надати СК дозвіл на ще одне відтермінування Брекзиту до 31 січня наступного року.


Разом з цим лідери країн ЄУ також погодились на гнучкий термін виходу СК з ЄУ. Іншими словами, СК може залишити ЄУ раніше ніж 31 січня, якщо воно так забажає.

Це означає, що тепер майже не залишається жодних шансів на те, що Сполучене Королівство вийде з ЄУ у цей четвер, 31 жовтня, як це неодноразово обіцяв новий прем'єр, пан Бóрис Джонсон, чий уряд тепер наполягає на проведенні позачергових парламентських виборів 12 грудня цього року.

Кілька днів тому уряд СК вніс до Палати Громад законопроект про призначення позачергових парламентських виборів на 12 грудня цього року. Цей законопроект потребує конституційної більшості (2/3 голосів або більше) і буде голосуватись сьогодні ввечері, але радше за все він не пройде, бо опозиційні партії категорично проти і насамперед через те, що пан Джонсон все ще не погоджується відмовитись від виходу СК з ЄУ у цей четвер, 31 жовтня.

Якби парламентарі проголосували за цей урядовий законопроект, то це дало б панові Джонсону дуже великий шанс на перемогу на тих виборах, через те, що він би спочатку вирвав Британію з ЄУ 31 жовтня, що у свою чергу дало б йому великий шанс схилити на свій бік переважну більшість Брекзитної партії Найджела Фаража і відтак фактично виграти вибори.

Замість цього урядового законопроекту лібдеми та Шотландська Національна Партія (SNP) запропонували власний законопроект про проведення парламентських виборів 9 грудня цього року, але у цьому законопроекті є рядок, який дає майже стовідсоткову ґарантію на те, що СК не вийде з ЄУ 31 жовтня.

Лейбористи, з іншого боку, кажуть, що хочуть аби спочатку було проведено другий брекзитний референдум, а вже потім проведення парламентських виборів.


Відгуки:

... жодинх відгуків

   Залишити відгук:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також читайте:

Парламентські вибори відбудуться 12 грудня Парламентські вибори відбудуться 12 грудня30/10/2019
Бóрис відіслав ЄУ непідписане прохання про відтермінування Брекзиту Бóрис відіслав ЄУ непідписане прохання про відтермінування Брекзиту19/10/2019Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny ukrajinckoju