Всі новини

13.12.2019 - 14:00

Четвер, 13 грудня 2019 - 14:00

Вибори 2019 : Консерватори Йдуть до Перемоги

Попередні Дані Екзитполів Дають Перемогу Консерваторам

Британські консерватори (Торі) отримали впевнену перемогу на позачергових парламентських виборах до Палати Громад британського парламенту взявши 364 місця, що на 47 місць більше ніж вони мали у попередньому скликанні після позачергових виборів, котрі мали місце у 2017 році.13 грудня 2019, 14:00

На цю годину опрацьовано вже 649 округів з 650.

У новому парламенті консерватори мають на 47 місць більше ніж у попередньому. Вони мають впевнену більшість - 364 місця, що автоматично означає, що наступним британським прем'єром знову стає пан Борис Джонсон.

Пан Джонсон брекзитер. Він вже заявив, що його головною метою тепер є здійснити Брекзит до 31 січня наступного року. Чи вдасться йому це зробити і особливо на тих умовах, на яких він хоче, наразі сказати дуже важко.

Якщо вірити його словам, а це варто робити дуже обережно, бо більшість того, що він заявляв у минулому виявлялося брехнею, у найближчі кілька днів його новий уряд розпочне додаткові перемовини у питанні виходу СК з ЄУ. Проте, у ЄУ вже неодноразово наголошували, що найкращими умовами для Британії є залишатися частиною унії.

Що направду буде з Брекзитом, наразі ніхто не знає. Аналітики підрахували, що у новій Палаті Громад понад 52% парламентарів, котрі хочуть аби СК залишалося частиною Європейської Унії, але ніхто точно не може сказати, як саме вони голосуватимуть у питаннях, пов'язаних з Брекзитом.

Британські лейбористи на цих виборах отримали найгірші результати десь за останні 80 років. Вони втратили 59 місць у новій Палаті Громад і наразі мають тільки 203 місця.

Чинний лідер лейбористів, пан Джеремі Корбин, заявив, що не вестиме партію до наступних парламентських виборів, але все ще стоятиме на її чолі до обрання нового лідера.

Таку приголомшливу поразку лейбористів аналітики пов'язують головним чином з питаннями Брекзиту та з тим, що дуже багато прихильників партії дуже не хотіли аби пан Корбин став британським прем'єром.

На третьому місці за кількістю місць у новій Палаті Громад опинилися члени Шотландської Національної Парті (SNP), котрі на цих виборах взяли 55 зі всіх 59 місць, котрі Шотландія має у британському парламенті. Рекордну кількість місць SNP мала у 2015 році, коли вони були взяли 56 місць.

Очільниця SNP, пані Нікола Сторджин, яка також є Першою Міністеркою Шотландії, вже заявила, що така велика перемога її партії на цих виборах означає, що пан Борис Джонсон тепер не має жодного права заперечувати Шотландії проведення Індіреф2, тобто другого референдуму за вихід Шотландії зі складу СК.

Варто зазначити, що майже всю свою кампанію пані Сторджин вела на основі скасування Брекзиту, тобто чого хочуть переважна більшість шотландців. Відтак, для шотландців вихід СК з ЄУ майже автоматично означає вихід Шотландії з СК. Саме цього хоче пані Сторджин і вся її партія.

У своїй найпершій заяві після проголошення результатів виборів пані Сторджин наголосила, що ще до цього Різдва її уряд подасть прохання про проведення Індіреф2, який, як вона сподівається, має бути проведено до кінця наступного року.

Британські ліберал-демократи на цих виборах взяли на одне місце менше ніж вони мали раніше і наразі дістають 11 місць у новому парламенті.

Разом з цим, лідерка лібдемів, пані Джоу Суинсон, яка є шотландкою, втратила своє місце кандидатці з Шотландської Національної Партії і вона вже сьогодні оголосила свою відставку з посади голови партії.

Ліберал-Демократи вели свою кампанію на основі повного скасування Брекзиту. Проте, більшість британців, на парламентських виборах, де застосовується мажоритарна система, голосують радше тактично, а не за власною ідеологією і тому віддають свої голоси тим кандидатам, до яких вони можливо дещо менше схильні, але котрі мають найбільші шанси отримати більшість голосів у їх окрузі. У мажоритарній системі до парламенту проходить той кандидат, який набирає найбільше голосів виборців, навіть, якщо це на один голос більше.


Аналітики також підрахували, що якби у СК була не мажоритарна, а пропорційна система виборів до Палати Громад, та на цих виборах консерватори взяли б тільки 43,6% (288 місць), лейбористи 32,3% (213 місць), ліберал-демократи 11,5% (76 місць), а SNP 3.9% (26 місць).

Явка виборців на цих виборах була дещо меншою ніж у 2017 році і склала 67,5% від всіх виборців.Результати цих парламентських виборів дуже чітко демонструють все більше зростання анґлійського націоналізму.

13 грудня 2019, 05:10

На цей час вже підраховано голоси у 553 з 650 округів.

Результати приблизно сходяться з вихідними опитуваннями.

У порівнянні з минулими парламентськими виборами 2017 року, на даний час консерватори набирають на 40 місць більше, а лейбористи втрачають 52.

Округи, котрі втратили лейбористи відійшли головним чином до консерваторів у Анґлії та до Шотландської Національної Партії (SNP) у Шотландії.

Ліберал-Демократи наразі мають 7 місць. У порівнянні з минулими виборами вони мають таку ж саму кількість місць.

Шотландські націоналісти наразі мають вже на 12 міць більше ніж у 2017 році.

У Північній Ірландії проанґлійська партія демократичних уніатів (DUP) наразі втрачає два місця, котрі відійшли до антианґлійської партії - Шинфейн.

Чинна лідерка Ліберал-Демократів, пані Джоу Суинсон, програла вибори у своєму окрузі і не проходить до Палати Громад. Вона вже заявила, що сходить з посади головихи партії.

Лідер британських лейбористів, пан Джеремі Корбин, також заявив, що якщо кінцеві результати лейбористів будуть такими, як зараз, то він залишить посаду лідера партії.13 грудня 2019, 01:10

На цей час оприлюднено результати з десяти округів, котрі розташовані головним чином у північній Анґлії.

Лейбористам вдалося втримати 7 округів. Вони наразі втрачають консерваторам один округ, Блит Уелей (Blyth Valley), що у північно-східній Англії. Раніше у цьому окрузі постійно підтримували лейбористів.

Консерватори наразі вже мають три округи, лейбористи дев'ять, решта нічого.12 грудня 2019, 22:12
За даними екзитполів Торі (консерватори) отримують 368 місць у новому складі Палати Громад британського парламенту, тобто це на 50 місць більше ніж вони мали у попередньому парламенті.

На другому місці виходять лейбористи, котрі отримують тільки 191 місце.

Ліберал-Демократи, згідно з екзитполами, отримують тільки 13 місць, на одне місце більше ніж вони мали у попередньому парламенті.

Брекзитна партія не отримує жодного місця.

Шотладська Національна Партія (SNP) отримує 55 місць. Варто зазначити, що Шотландія загалом має у британському парламенті тільки 59 місць (приблизно 9%). Якщо вихідні опитування справдяться, то це означає, що переважна більшість шотландців таки хочуть другого референдуму за незалежність Шотландії.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також дивіться:
Сер Кіа Стармер став новим лідером лейбористів Сер Кіа Стармер став новим лідером лейбористів4/04/2020
Від п'ятниці, 20 березня, школи СК зачинено Від п'ятниці, 20 березня, школи СК зачинено18/03/2020
СК залишить ЄУ 31 січня цього року СК залишить ЄУ 31 січня цього року23/01/2020
Парламентські вибори відбудуться 12 грудня Парламентські вибори відбудуться 12 грудня30/10/2019

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny ukrajinckoju