Всі новини

23.01.2020 - 17:13

Четвер, 23 січня 2020 - 17:13

СК залишить ЄУ 31 січня цього року

СК залишить ЄУ 31 січня цього року

Після того, як у середу Палата Громад британського парламенту у другому читанні підтримала Законопроект про Відчуження, цей законопроект сьогодні отримав королівську згоду і відтак став Актом Парламенту СК про Відчуження 2020, тобто законом.


Цей Акт ще також має бути ратифіковано Європарламентом, що має відбутися на наступному тижні і очікується, що парламент ЄУ ратифікує цей акт.

Це означає, що вже не залишається жодних перешкод для того, аби Сполучене Королівство припинило своє членство у Європейській Унії, яке заплановано на 31 січня цього року, о 23:00, тобто о нуль годин за середнім європейським часом.

Варто зазначити, що вихід СК з ЄУ 31 січня відбувається тільки на папері, через те, що у той самий час починається так званий перехідний період, який триватиме принаймні до кінця цього року, упродовж якого СК буде домовлятися з ЄУ про нові стосунки у всіх галузях. Багато аналітиків зазначають, що одинадцять місяців буде недостатньо для того, аби укласти нову угоду між Британією та Європейською Унією, хіба що Британія погодиться мати такі самі стосунки з ЄУ, котрі наразі мають Швейцарія чи Норвеґія, котрі де-юре не є членами ЄУ, але є такими де-факто. Проте чинний британський прем'єр, пан Борис Джонсон, категорично відмовляється йти на такі стосунки і хоче повної незалежності від ЄУ.

Варто також звернути увагу на те, що головний координатор з питань Брекзиту у ЄУ, пан Їі Вергофстадт, який кілька тижнів тому відвідав Лондон та у четвер, 18 січня, мав офіційну зустріч з представниками британського уряду, після зустрічі наголосив, що отримав від британського уряду запевнення в тім, що громадяни країн-членів ЄУ, котрі на даний час перебувають на території СК і котрі з будь-яких причин ще не отримали статусу поселенців, чи з поважних причин не отримають його після закінчення періоду дії схеми отримання цього статусу, не будуть автоматично депортовані з Британії.

Процес отримання статусу поселенців для громадян ЄУ триває і його завершення заплановано на 30 червня 2021 року.

Конституційна криза.

Після того, як Законопроект про Відчуження отримав королівську згоду, лідер Національної Партії Шотландії у Вестмінстері, пан Іан Блекфорд, заявив, що прийняття цього законопроекту утворило у Британії безпрецедентну конституційну кризу.

Пан Блекфорд пояснив, що: "Ми постаємо перед абсолютно безпрецедентною ситуацією у нашій країні, коли уряди у Единбурзі, Белфасті та Кардифі не надали своєї згоди цьому Актові парламенту. І це повністю суперечить угоді про розмежування повноважень між центральним урядом СК та національними урядами Шотландії, Північної Ірландії та Уельсу, де угода чітко визначає, що коли законопроекти центрального парламенту, котрі стосуються інших частин СК, мають стати актами, то на це має бути також і згода національних адміністрацій. Я цілковито підтримую, що ті, що голосували за консервативну партію у Анґлії, отримують те, чого вони хотіли. Проте фактом залишається те, що у 2014 році, перед шотландським референдумом, людям Шотландії було сказано, що якщо вони залишаться частиною СК, то їх права, як громадян ЄУ буде вшановано... ".

Варто нагадати, що на референдумі за вихід СК з ЄУ, шотландці проголосували за те, аби СК залишалось частиною Європейської Унії, у співвідношенні 62% за, 38% проти.

Тим часом, прем'єр-міністр Голландії, пан Марк Руте, на своїй сторінці у Тутері сьогодні заявив, що попри те, що британський прем'єр, пан Борис Джонсон, заявляє про те, що йому вдасться домовитись з ЄУ до кінця цього року, реальні шанси на це залишаються 50 на 50 і наприкінці цього року СК може знову опинитися перед можливістю безугодного виходу з ЄУ, чого не хочуть ні у Лондоні, ні у Брюселі.


Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також читайте:

Брекзит : Кент перетвориться з анґлійського саду у анґлійський туалет Брекзит : Кент перетвориться з анґлійського саду у анґлійський туалет12.11.2020
Уряд каже, що призупинить подальші перемовини з ЄУ Уряд каже, що призупинить подальші перемовини з ЄУ17/10/2020
Сер Кіа Стармер став новим лідером лейбористів Сер Кіа Стармер став новим лідером лейбористів4/04/2020
Вибори 2019 : Консерватори Йдуть до Перемоги Вибори 2019 : Консерватори Йдуть до Перемоги12/12/2019
Бóрис відіслав ЄУ непідписане прохання про відтермінування Брекзиту Бóрис відіслав ЄУ непідписане прохання про відтермінування Брекзиту19/10/2019

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny ukrajinckoju