Всі новини

24.10.2020 - 09:22

Субота, 24 жовтня 2020 - 09:22

Британським громадянам не дозволять прохід крізь електронні фіртки ЄУ

Британським громадянам не дозволять прохід крізь електронні фіртки ЄУ

Британський прем'єр, пан Борис Джонсон, у черговий раз звинувачує Європу в упередженості, через те, що Європейська Комісія не хоче дозволити громадянам Сполученого Королівства, котрі мають біометричні паспорти, проходити крізь автоматизовані хвіртки Європейської Унії під час в'їзду на територію ЄУ після того, як завершиться перехідний період, тобто після Нового Року.


У Європейській Комісії на це відповідають, що чинне законодавство ЄУ забороняє громадянам третіх країн користуватись автоматичними хвіртками під час проходження кордону між ЄУ та іншими країнами, хіба що на це існує належна угода. Речники Комісії арґументують це тим, що у іншому випадку це б також порушувало правила Шенґенської зони.

Автоматизовані хвіртки ЄУ є такими, що Ви просто прикладаєте свій біометричний паспорт до зчитувача, який перевіряє Ваші дані у своїй базі даних і якщо все гаразд, то система відчиняє хвіртку і Ви проходите крізь кордон. Все відбувається у лічені секунди і є дуже зручним способом перетину кордону, особливо у летовищах.

Британський уряд тисне на ЄУ, аби ті дозволили автоматичний перетин кордону також і громадянами Британії після того, як вони стануть громадянами третього світу, тобто після закінчення перехідного періоду в кінці цього року. У іншому випадку громадяни Британії будуть змушені проходити крізь звичайні хвіртки, що займатиме багато більше часу і додаватиме неабияких незручностей.

Під час зустрічі лідерів країн-членів Європейської Унії, яка мала місце 12 жовтня цього року, представники Британії запитували, чи зможуть після Нового Року британські громадяни користуватись автоматичними хвіртками під час в'їзду на територію ЄУ, на що їм відповіли:
"Ні, чинне законодавство ЄУ забезпечує користування автоматичними хвіртками тільки громадян ЄУ, ЄЕП (країни ЄУ + Ісландія, Ліхтенштайн та Норвеґія) та Швейцарії.".

Один з дипломатів ЄУ у відповідь на це сказав: "Звичайно ж, пан Борис Джонсон, який виростав у Брюселі і дуже цінує можливість безперешкодного перетину європейських кордонів, хотів би аби все це продовжувалось і тому й не дивно, що він хоче аби ЄУ змінило своє законодавство персонально для Британії аби Лондон мав те, що завжди мав до цього. Виглядає, що ми тепер стоїмо на порозі чергових звинувачень Унії, особливо у радикальній британській пресі в тім, що вона є несправедливою до британців.".

На даний час само СК дозволяє користування автоматичними хвіртками громадянам ЄУ, Австралії, Канади, Японії, Нової Зеландії, США, Синґапуру та Південної Кореї.

У британському уряді нещодавно також були заявили, що хочуть продовжувати громадянам ЄУ, ЄЕП та Швейцарії користуватися автоматичними хвіртками під час в'їзду на територію Британії, але хочуть аби ЄУ також надав британцям такі ж самі права.

Проте, якщо ЄУ заперечить британцям користування автоматичними хвіртками, то СК ймовірно зробить так само.

На даний час Європейська Комісія радить своїм країнам дозволити британцям користування автоматичними хвіртками, але тільки під час виїзду з території ЄУ, але не під час в'їзду.

Офіційні особи одного з найбільших аеропортів Європи, аеропорту Схипголь, що у Амстердамі (Голландія), який щорічно перетинає десь біля п'яти мільйонів британців, кажуть, що після закінчення перехідного періоду британців очікують значні затримки. Коли британці зараз проходять через електронні хвіртки, то це в середньому займає 25 секунд, але наступного року на це саме їм буде потрібно принаймні хвилину.

Чи думали про це ті британці, котрі голосували за Брекзит? Ні, бо під час кампанії перед референдумом за вихід СК з ЄУ всі видатні брекзитери, разом з чинним прем'єром, паном Борисом Джоносном, обіцяли їм, що після виходу СК залишатиметься у єдиному європейському ринку та у всіх головних інституціях ЄУ, але зараз всі ці самі брекзитери хочуть порвати з Європою цілковито, або як кажуть "по всіх швах".Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Поширити у Твітер

Стежити у Твитері
Також дивіться:

Біженців кидають за ґрати попри те, що вони не злочинці Біженців кидають за ґрати попри те, що вони не злочинці16.11.2020
Брекзит : Кент перетвориться з анґлійського саду у анґлійський туалет Брекзит : Кент перетвориться з анґлійського саду у анґлійський туалет12.11.2020
Наглядач застерігає про значні затримки на кордонах Наглядач застерігає про значні затримки на кордонах7.11.2020
Брекзит : Залишаються серйозні розходження Брекзит : Залишаються серйозні розходження4/11/2020
Уряд каже, що призупинить подальші перемовини з ЄУ Уряд каже, що призупинить подальші перемовини з ЄУ17/10/2020
Перемовини між СК та ЄУ вже знову відновлено Перемовини між СК та ЄУ вже знову відновлено22/10/2020

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny ukrajinckoju