Після того, як цьогорічна кампанія з вербування своїх британських працівників для роботи на фермах блискавично провалилася, фермери звернулися до уряду аби той зробив все можливе аби полегшити працевлаштування іноземців у сільському господарстві СК.
За даними спілки в цьому році тільки 11% від всіх фермерських працівників у СК були тими, що тут постійно мешкають.
Щодо вербування іноземних працівників, то головною проблемою тут є те, що після референдуму 2016 року за вихід СК з ЄУ імідж Британії, як країни дружньої до міґрантів дуже різко впав і дуже велика частина громадян зі східної Європи переключилися на інші країни західної Європи, де існує така ж сама, або ще гірша проблема з нестачею працівників, особливо у сільському господарстві.
У NFU заявили, що хочуть аби після того, як завершиться перехідний період в кінці цього року уряд зробив все можливе аби забезпечити Британію достатньою кількістю іноземних працівників.
Через те, що цього літа у зв'язку з Коронавірусом у Британії була вельми велика кількість звільнень і особливо серед молодих людей, уряд ще на початку літа був запустив масову проґраму під патріотичною назвою Назбирай Для Британії (Pick For Britain), яка спочатку ніби показувала неабияку зацікавленість місцевих працівників.
Проґрама забезпечила 30 тисяч заяв від британських працівників, але тільки 4% з них почали працювати і тільки 1% протримався на роботі понад місяць.
Один з фермерів, пан Гардман, який щосезону наймає до себе біля 160 працівників каже, що більшість британських працівників уявляють собі роботу на фермах, як щось на зразок відпустки на Канарах і дуже мало хто розуміє, що це є важка фізична праця.
Пан Гардман також каже, що європейські працівники є у багато разів продуктивнішими ніж місцеві.
Приблизно у жовтні та листопаді британські фермери розпочинають свої кампанії з вербування іноземних працівників на наступний сезон, але цього року вони наразі не можуть розпочати цієї проґрами, просто тому, що не знають, якими є плани чинного брекзитного уряду на наступний рік і тому всі їх кампанії наразі припинено.
Пан Гардман каже: "Ми просто припинили вербування працівників з Болґарії та Румунії і просто через те, що ніхто не знає, що буде після Нового Року.".
Як
цей сайт повідомляв у квітні цього року про те, що двом компаніям з вербування сезонних працівників з неєвропейських країн, Про-Форс та Конкордія, уряд дозволив наймати до дві з половиною тисячі сезонних працівників, чинний британський уряд тепер пішов на ще більші поступки фермерам і якось дуже непомітно без будь-яких розголошень збільшив цю квоту на наступний сезон у чотири рази, від двох з половиною до десяти тисяч сезонних працівників.
Як відомо, компанії Про-Форс та Конкордія дуже активно працюють в Україні, що у свою чергу означає, що кількість українців на фермах СК у наступному сезоні може значно зрости, якщо наші працівники не перекинуться на більш дружні для них країни, як Німеччина, Франція та інші країни Європи.