Самі розробники описують сьогоднішній день, як "вéличний день для науки та людства".
Вакцину перевіряли на 43 500 інфікованих Коронавірусом у шістьох країнах і на даний час вона не показала жодного неґативного результату.
Обидві компанії заявили, що тепер подають заяву на нагальне практичне використання своєї вакцини, яке вони мають змогу розпочати вже у кінці цього місяця.
Жодні інші розробники вакцини від Коронавірусу у світі не змогли за такий короткий термін досягти таких впевнених та переконливих результатів.
Практично всюди у світі цю новину зустріли з неабияким захопленням. Окремі акції на лондонській біржі за сьогодні фуґанули на більше ніж 30%.
За словами більшості вчених та фахівців у цій сфері, завдяки цій вакцині до весни наше життя може повернутися назад до того, яким воно було ще рік тому.
Дані досліджень показують, що всього дві дози цієї вакцини з різницею у кілька тижнів кожна доза, можуть побороти Коронавірус в орґанізмі людини.
Досліди вакцини проводились у Німеччині, Бризилії, Арґентині, Південній Африці та Туреччині і вони показали, що вакцина захищає людський орґанізм від Коронавірусу на 90% після застосування вже другої дози, що є дуже ефективним, бо навіть такі ліки, як парацетамол не мають 100-відсоткової ефективності.
Проте, варто зазначити, що представлені дані не є остаточним аналізом, від'як вони базуються тільки на перших 94 добровольцях, у яких Ковид-19 вже був на подальшій стадії свого "успішного" розвитку. Це означає, що після аналізу результатів всіх 43 500 людей, ефективність вакцини може дещо змінитись, але вона все одно залишатиметься високою.
Обмежена кількість людей, наразі ще не відомо скільки, зможуть отримати цю вакцину вже у цьому році.
Запровадження цієї вакцини має також певні перепони, однією з яких є те, що наразі її можна транспортувати при температурі, яка не перевищує мінус 80 ґрадусів за Цельсієм.
У Файза та БайонТек кажуть, що матимуть достатньо даних по безпеці цієї вакцини до кінця третього тижня цього місяця, тобто що вони зможуть офіційно подати цю вакцину наглядовим орґанам країн, котрі займаються перевіркою безпечності вакцин та інших ліків, аби ті могли затвердити вакцину, як безпечну.
До того часу, закім наглядові орґани не підтвердять, що вакцина безпечна та готова до широкого застосування, вона не може використовуватись для лікування всіх людей.
Обидві компанії кажуть, що до кінця цього року вони зможуть виробити понад 50 мільйонів доз вакцини і понад 1,3 мільярди доз до кінця наступного року.
Що стосується Сполученого Королівства, то до кінця цього року воно має отримати 10 мільйонів доз цієї вакцини, і в уряді кажуть, що тепер замовили ще 30 мільйонів доз.
Найпершими вакцину у СК будуть отримувати медичні працівники, котрі працюють біля хворих на Коронавірус і також працівники, котрі працюють у будинках догляду, де існує великий шанс підхопити вірус.
Разом з ними у СК першими отримають вакцину люди старшого віку, котрі потрапляють у катеґорію найвищого ризику, а ті кому ще до 50, будуть останніми у черзі за вакциною.
Дана вакцина працює дещо іншим методом ніж багато інших вакцин в тім, що вона працює з кодом РНК (рибонуклеїнової кислоти) самого вірусу.
Згідно з даними експерименту здоровій або хворій людині вводять маленьку дозу частини РНК вірусу, тобто ґенетичного коду вірусу, аби тренувати орґанізм людини виробляти власний імунітет (захист), тобто аби наші орґанізми могли виробити коронавірусні антитіла, і тоді інші клітини наших орґанізмів, відомі, як Т-Клітини зможуть боротися з вірусними клітинами.
Науковці беруть частину ґенетичного коду Коронавірусу, який хоче видозмінити клітини нашого орґанізму аби вони дозволили вірусові увійти у клітини та заволодіти тілом.
Після того, як вакцина увійшла в орґанізм вона спонукає здорові клітини орґанізму виробляти так званий Коронавірусний спайковий білок (spike protein), відомий також, як білок S (protein S), який прикріплює сам вірус до клітин тіла, каже клітинам зняти з себе захисний шар і вже потім входить у самі клітини і таким чином їх інфікує і далі успішно розмножується від клітини до клітини.
Введення дуже малесенької дози цього коду спонукає наш орґанізм виробляти антитіла та активувати Т-Клітини, які здатні знищувати вже інфіковані вірусом клітини.
Пізніше, коли реальний та повний Коронавірус потрапляє у наше тіло, то наш орґанізм вже має готові антитіла та Т-Клітини аби боротися та здолати вірус, так само, як це відбувається з ґрипою чи подібними вірусними захворюваннями.
як працює дана вакцина (читайте вище)