Згідно з цим законом вільне пересування людей, яким британці насолоджувались упродовж дуже багатьох років і мали право працювати у будь-якій країні Європи без будь-яких зайвих дозволів чи подбного, завершується 31 грудня цього року.
Це означає, що якщо Ви громадянин чи громадянка Британії, то після нового року Ви більше не зможете вільно працювати у будь-якій з країн, котрі є членами Європейської Унії і аналоґічним чином, якщо Ви громадянка чи громадянин будь-якої країни ЄУ, то ви не зможете більше приїхати у СК з метою працевлаштування, а будете змушені мати на це дозвіл від міґраційної служби СК.
Це стосуватиметься насамперед тих громадян СК та тих громадян ЄУ, котрі ще не влаштовані та ще не оселилися у цих країнах, тобто тих, що мають наміри приїхати з ЄУ у СК, або з СК у ЄУ з метою працевлаштування після нового року.
Для тих громадян СК, котрі вже оселилися на території ЄУ, та для тих громадян ЄУ, котрі вже оселилися у СК, наразі все має залишатись таким, як є зараз, але це при умові, що СК та ЄУ вдасться домовитись про майбутні стосунки.
Перемовини все ще тривають, а угода між СК та ЄУ буде вступати в дію не по окремих її пунктах, а цілим пакетом, тобто: або все узгоджено, або нічого не узгоджено.
Даний міґраційний акт передбачає запровадження пунктової системи працевлаштування та оселення у СК і він має бути рівним для громадян всіх країн світу, тобто, як для європейців, так і для громадян третього світу.
Від першого січня 2021 року всі, що хочуть приїхати у СК з метою працювати, будуть змушені попередньо отримати на це дозвіл.
Візи будуть видаватись насамперед тим, хто набере найбільше пунктів. Кількість пунктів залежатиме від того, який рівень кваліфікації має людина, від того чи вона розуміє анґлійську мову на певному рівні та від того, чи майбутня зарплата цієї людини буде вищою за встановлений поріг, якого ще остаточно не було оприлюднено.
Чинна Домашня (внутрішня) Секретарка (Home Secretary), пані Приті Патель (Priti Patel) - консерваторка індуського походження та затята брекзитерка, каже, що "сьогоднішній день є для неї історичним у новому напрямку поза межами ЄУ, бо ми контролюватимемо свої власні кордони" - це те гасло, яке брекзитери найактивніше використовували під час своєї кампанії перед референдумом за вихід СК зі складу ЄУ, який відбувся 23 червня 2016 року. Це гасло було дуже успішним, бо переважна більшість британців, особливо анґлійців дуже неґативно ставляться до іноземців, мабуть тому, що, як кажуть Професори Дорлин та Томлинсон у своїй книзі
«Rule Britannia: Brexit and the End of Empire (Рули Британія : Брекзит та Кінець Імперії)» - для усунення імперського синдрому потрібно багато поколінь.
Поруч з цим законом уряд СК також запустив схему, яка почне діяти після нового року, згідно з якою пріоритети для отримання віз також матимуть інвестори, академіки, вчені та підприємці і також медсестри та працівники догляду, яких на даний час у СК дуже великий брак.
Якщо людина захоче жити та працювати у СК від нового року, то аби вона мала хоч якісь шанси на отримання дозволу їй буде потрібно набрати принаймні 70 пунктів.
Кількість нагороджених пунктів також залежатиме від рівня браку працівників у тій чи іншій сфері.
Іноземні студенти, котрі закінчать навчання у британських університетах, зможуть залишатись жити та працювати у Британії щонайменше два роки з метою продовження та завершення своїх подальших навчань, тобто якщо вони для прикладу хочуть далі здобувати маґістра, чи доктора, чи подібне.
Врешті-решт дуже незрозуміло, чому цим законом тішаться більшість анґлійців, адже європейці через цей закон втрачають вільний доступ тільки в одну країну, СК, але британці втрачають вільний доступ відразу у 30 країн.