Всі новини

14.11.2020 - 10:27

Субота, 14 листопада 2020 - 10:27

Брекзит : чергова сесія минула гірше ніж очікувалось

Брекзит : чергова сесія минула гірше ніж очікувалось

Черговий раунд перемовин між ЄУ та СК про майбутні торгові стосунки, які мають вступити в дію після 31 грудня цього року, пройшов вельми напружено і практично безрезультатно.
Джерела з ЄУ кажуть, що упродовж цього тижня у перемовинах було набагато менше проґресу ніж вони сподівалися.

Джерела, близькі до команди перемовників з боку СК, також кажуть, що у перемовинах залишаються "вельми великі розбіжності".

З обидвох боків члени команд перемовників все більше переконані, що їм так і не вдасться про щось домовитись до наступного відео саміту (відео зустрічі керівників держав ЄУ), яка має відбутися цього четверга, 19 листопада.

Багато аналітиків називають цю дату остаточною, бо до кінця закінчення перехідного терміну, тобто до кінця грудня цього року, угоду ще мають ратифікувати парламент ЄУ та парламент СК аби вона набрала юридичної ваги.

У кінці грудня цього року Сполучене Королівство остаточно виходить з внутрішнього (єдиного) європейського ринку та з митної спілки ЄУ і якщо до цього часу угоду не буде укладено, то це може привести до вельми значного бардаку на кордонах і найбільше у британських портах та на підступах до них.

За словами джерел з команд перемовників по обидва боки, перемовини цього тижня закінчились точнісінько так само, як вони були почались у понеділок. А одне джерело з боку ЄУ взагалі каже, що перемовини цього тижня були "короткими та брутальними".


Виглядає так, що після того, як стало зрозумілим, що від нового року у США президентом стає палкий проєвропеєць, пан Джоу Байден, в уряді СК починають сходити з розуму, бо все більше усвідомлюють, що мусять змінювати своє ставлення до Європи, але водночас вони цього ніяк не хочуть, бо цей уряд є урядом антиєвропейців.

Аґонія у чинному британському уряді пояснюється також дуже жорстким тертям між самими урядовцями, і особливо після того, як вчора стало зрозумілим, що один з головних та найбільш впливових радників британського прем'єра, пана Джонсона, пан Доменік Каминз (Dominic Cummings) раптово залишає свою посаду в грудні цього року.

Пан Домінік Каминз, 1971 року народження, консерватор, є радикальним брекзитером, який від 2007 до 2014 року був особливим радником ще одного затятого брекзитера, пана Майкла Ґоув (Michael Gove), коли останній був секретарем з освіти в уряді пана Дейвида Камерона.

Напередодні референдуму про вихід СК з ЄУ, у 2015 та 2016 роках, пан Каминз був директором кампанії під назвою Голосуй за Вихід (Vote Leave), яка тоді успішно обвела британців кругом пальця, пообіцявши їм, що після виходу СК з ЄУ, Британія все одно залишатиметься частиною єдиного європейського ринку, та митної спілки ЄУ і вони всі дуже дружно голосували за вихід СК з ЄУ. Тепер вже дуже добре зрозуміло, що ці самі брекзитери абсолютно не хочуть мати нічого спільного з Європою.

У травні цього року, після того, як пан Каминз був порушив правила тодішнього карантину, здійснивши мандрівку аби помилуватись Барнардським зáмком (Barnard Castle), який знаходить себе у ґрафстві Дарам, що у північно-східній Анґлії, британські політики, зі всіх боків політичного спектруму, почали вимагати його негайного усунення з посади. Проте, пан Джонсон тримався за пана Каминза, як за останній шнурок.

На думку аналітиків, пан Каминз залишає уряд через те, що за кілька днів до цього про свою відставку повідомив його найближчий соратник, пан Лі Кейн (Lee Cain), який до цього часу був директором зв'язку уряду (director of communications),

Пан Кейн оголосив про свою відставку 13 листопада, після того, як на посаду директора кадрами (Chief of Staff) уряду було призначено пана Едварда Лістера (Edward Lister), який до цього займав посаду головного радника прем'єра з питань стратеґії і також через все більший вплив в уряді чергової коханки пана Джонсона, з якою він у цьому квітні мав чергову дитину, пані Кері Симондз (Carrie Symonds).

До своєї відставки пан Кейн готувався стати директором кадрів уряду, але за словами журналістів з БіБіСі, пані Симондз була цим дуже незадоволена і тому на цю посаду було призначено пана Лістера, після чого пан Кейн негайно оголосив про відставку.

Як би там не було, але зараз все більше стає зрозумілим, що щурі починають втікати з корабля, який вже по вуха у воді. Головна проблема тут в тім, що на кораблі все ще залишаються люди і як воно буде у Британії після нового року, ніхто впевнено сказати не годин.


Також читайте:

Джонсон вперто не йде у відставку Джонсон вперто не йде у відставку3.02.2022
По новім році принаймні 25К британців залишаться без роботи По новім році принаймні 25К британців залишаться без роботи22.11.2020
Брекзит : перемовини знову призупинено Брекзит : перемовини знову призупинено19.11.2020
Школам порадили запастись харчами на випадок безугодного Брекзиту Школам порадили запастись харчами на випадок безугодного Брекзиту18.11.2020
СК замовило ще 5 мільйонів вакцини СК замовило ще 5 мільйонів вакцини16.11.2020
Брекзит : у британських портах починається хаос Брекзит : у британських портах починається хаос14.11.2020
Брекзит : Кент перетвориться з анґлійського саду у анґлійський туалет Брекзит : Кент перетвориться з анґлійського саду у анґлійський туалет12.11.2020
Кройдонська рада збанкротувала Кройдонська рада збанкротувала12.11.2020
Коронавірус : Британія б'є всі рекорди Коронавірус : Британія б'є всі рекорди11.11.2020
Закон підписано : вільне пересування людей закінчується 31 грудня Закон підписано : вільне пересування людей закінчується 31 грудня11.11.2020
ЄУ закупить 300 млн доз вакцини ЄУ закупить 300 млн доз вакцини11.11.2020
Наглядач застерігає про значні затримки на кордонах Наглядач застерігає про значні затримки на кордонах7.11.2020
Брекзит : Залишаються серйозні розходження Брекзит : Залишаються серйозні розходження4/11/2020

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny ukrajinckoju